UÇAKLI İZLANDA & KUZEY IŞIKLARI TURU

Aurora Borealis ve başka bir dünya...

1

Zorluk

6

Gün

12

Grup Sayısı

650 EUR

Kendi Odam

Özet

 • Avrupa’nın en büyük milli parkı Skaftafell
 • Þingvellir milli parkı
 • Sólheimasandur uçak enkazı
 • Seljalandsfoss, Skogafoss ve Gullfoss Şelalesi
 • Huzurun başkenti Reykjavik
 • Reynisfjara siyah kum plajı
 • Kuzey Işıkları avı
 • Blue Lagoon

Fiyata Dahil Olanlar

 • İstanbul – Reykjavik – İstanbul gidiş – dönüş uçak biletleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • 5 gece konaklama
 • 4 kahvaltı
 • Havaalanı transferleri
 • Tüm ara transferler
 • Uygun olan her gece Kuzey ışıkları avı
 • Kuzey ışıkları için uyandırma servisi
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Blue Lagoon giriş ücretleri
 • Tüm yemeklerde alınan içki ve içecekler ve otel ekstraları
 • Vize ücretleri
 • Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

Program

Günler

1. Gün İSTANBUL, REYKJAVIK

Sabah İstanbul'dan Düsseldorf'a oradan da Reykjavik’e uçuyoruz. THY & WOW uçuşları ile 14:00-14:30 arasında Keflavik Havaalanı'na inmiş oluyoruz. Ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Grup talep ederse 5. gün gideceğimiz Blue Lagoon'a bugün de uğrayabiliriz. Otele yerleşip dinlendikten sonra Reykjavik şehir merkezinde kısa bir gezinti yapıp akşam yemeğine geçiyoruz.

Konaklama Tipi: Standart 4 yıldızlı otel

2. Gün GOLDEN CIRCLE; GULLFOSS, GEYSIR, ÞINGVELLIR

Golden Circle turu İzlanda’nın en önemli ve en popüler turudur. Tarihi ve doğal yerlerin kombinasyonundan oluşan bu turda İzlanda’nın harikalarını göreme şansınız olacak. Tur boyunca; Devasa Gullfoss Şelalesi, Geysir gayzeri, Avrupa ve Kuzey Amerika kıtasının ayrıldığı yer olan Þingvellir Milli Parkı, 1000 yıllık tarihi ile Viking Parlamentosu başlıca göreceğiniz önemli yerler. Gezimizi tamamladıktan sonra Reykjavik'e geri dönüyoruz. Yemekten sonra eğer hava koşulları uygunsa kuzey ışıkları için populasyonun olmadığı bir bölgeye gideceğiz. Kuzey Işıkları tahminlerine göre rehberimiz programda değişiklik yapabilir.

Konaklama Tipi: Standart 4 yıldızlı otel

3. Gün SKOGARFOSS, SELJALANDSFOSS, SOLHEIMASANDUR, REYNISFJARA

Sabah kahvaltısının ardından Reykjavik’ten ayrılıyoruz. İlk olarak Seljalandsfoss Şelalesi’ne uğruyoruz. Burdaki ziyaretimiz sonrasında rotamızı Skogar nehri üzerindeki Skogafoss Şelalesi’ne çeviriyoruz. Şelaleleri bitirdikten sonra Solheimasandur’daki uçak enkazına gidiyoruz. Burada fotoğraf çektikten sonra  Solheimajokull Buzulu’nu geçip Reynisfjara siyah kum plajına gidiyoruz. Zamanımız kalırsa hemen öncesinde Dyrholaey Feneri’ne de gidilebilir. Reynisfjara’dan ayrıldıktan sonra otelimize gidiyoruz. 
Konaklama yapacağımız alan Kuzey işikları için en uygun alan. Gözlem yapabilmek için biraz yürüyüş yapacağız.

Konaklama Tipi: Standart 3 yıldızlı otel

4. Gün SKAFTAFELL MİLLİ PARKI, JOKULSARLON

Kahvaltı sonrası Avrupa’nın en büyük milli parkı olan ülkenin en görkemli doğal güzelliği olan Skaftafell Milli Parkı’na doğru ilerliyoruz. Sonrasında göz alıcı Jokulsarlon Buzul Gölü’ne gidiyoruz. Sonrasında Vatnajokull Buzulu’nu fotoğraflayıp otelimize geri dönüyoruz.

Konaklama Tipi: Standart 3 yıldızlı otel

5. Gün HVERAGERDİ, BLUE LAGOON, REYKJAVIK

Kahvaltının ardından bölgede bulunan bir çok seradan ötürü çiçek köyü olarak adlandırılan Hveragerdi’ye gidiyoruz. Sonrasında elektrik mavisi rengi ve etrafındaki lava formasyonu ile muhteşem bir doğa harikası olan Blue Lagoon’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde Grindavik bölgesine kadar lav arazileri bizlere eşlik ediyor. Blue Lagoon’a ulaştıktan sonra serbest zamanımız başlıyor. İsteyenler bu muhteşem açık hava termal kaplıcasına girebilir, masaj yaptırabilir. Blue Lagoon’dan ayrıldıktan sonra Reykjavik’e gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Tipi: Standart 4 yıldızlı otel

6. Gün REYKJAVIK, İSTANBUL

Gece 04:30 gibi Keflavik Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz ve bir başka turumuzda sizlerle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Güzel ve keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacak önemli maddelerden biri de nasıl giyindiğinizdir. Özellikle bu tatil doğada geçiyorsa. Almanların bir lafı var ‘‘ Kötü hava durumu yoktur, kötü malzeme vardır’’ diye. Bu laf sanırım durumu özetliyor. Hava durumu ne olursa olsun (extreme hava koşulları hariç) sizin uygun kıyafet ve malzemeleriniz varsa tatilden keyif almaya devam edersiniz.

Aşağıda size önerdiğimiz giyim ve malzeme listesini göreceksiniz. Şu anda adını hatırlamadığımız bir gezgin de ‘‘ Yanında götürmeyi düşündüğün kıyafetin yarısını, paranın iki katını götür’’ demiş. Dikkate almak lazım :)
Eğer aşağıdaki malzemelerden satın almak isterseniz ve konu hakkında bilgi sahibi değilseniz bize danışabilirsiniz.

Pasaport: Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs gezileri dışında pasaport evde unutulmamalı :)
Küçük sırt çantası: Gezi esnasında yedek giysi, yağmurluk, krem, fotoğraf makinesi gibi sık kullanacağınız malzemelerinizi koyacağınız 20-30lt kapasiteli, bir sırt çantası.
Ayakkabı: Eğer geziniz doğada yürüyüşler içeriyorsa sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Biz size su geçirmez özelliğe sahip yürüyüş amaçlı botları öneriyoruz. En önemli detay botlarınızın bilekleriniz sarmasıdır.
Eğer geziniz kültür ve şehir içeriyorsa rahat bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Mevsime göre bot giyebilirsiniz. Yedek ayakkabı, sandalet veya terlik bulundurabilirsiniz.
Tozluk: Doğa yürüyüşü içeren turlarda tozluk bulundurabilirsiniz. Bileğinizden dizinize kadar kapatır ve botunuza taş, toprak, çamur, kar girmesini engeller. Ayrıca olası çamurlu bir parkurda paçalarınız temiz kalır. Süper bir şeydir yani.
Yağmurluk: Nereye giderseniz gidin yağmur yağabilir. Su geçirmez mont/ceket veya en pratik çözün panço kullanabilirsiniz. Panço sırt çantanız dahil sizi baştan diz altına kadar yağmurdan korur.
Baton: Doğa yürüyüşü içeren turlarda getirebilirsiniz.
Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka bulundurun. 
Üst: Sizi rüzgardan ve soğuktan koruyacak bir polar veya rüzgarlık işinizi görecektir. Mevsime göre mont bulundurunuz.
Alt: Sentetik kumaşlı rahat pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Pantolonların kargo tipi bol cepli olmasında fayda var. Mevsime göre kısa pantolonla da yürüyebilirsiniz. Doğa turlarında kot pantolon tamamen konu dışında.
Matara: En az 1 lt’lik su kabı. Eğer keyfinize düşkünseniz termos getirebilirsiniz fakat hafif olanları tercih edin.
İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.
Deniz-Göl: Eğer gezilecek yerler arasında deniz, şelale, göl veya doğal termal havuz varsa, orada ah vah edeceğinize yanınızda mayo/şort ve ince havlu bulundurmanızı öneririz.
Kişisel: Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Diş fırçası, macunu, koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri gibi. Bunlar dışında şarj cihazlarınızı ve fotoğraf alışverişi için flash bellek getirmeyi unutmayın.


Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederiz:) Bu önerileri dikkate alırsanız hava durumu nasıl olursa olsun keyifli bir tatil geçireceğinizi söyleyebiliriz.

 • 1. 2. ve 5. gece : Reykjavik
 • 3. ve 4. gece : Nupar

Sigorta:Bukla Tur yasa gereği acenta iflası ve hizmetlerin yerine getirilmemesine karşı tur ücreti ile sınırlı zorunlu sigorta yaptırır, Ferdi kaza ve seyahat sigortaları istek üzerine bedeli karşılığında yapılır.

Çocuk İndirimi: Bu turumuzda çocuk indirimi yoktur.

Tur Kayıt Koşulları:Yurtdışı turlar:  Rezervasyon sırasında iadesiz 250 euro depozito alınır. 60 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.
Yurtdışı gemi ve ekspedisyon turları: Rezervasyon sırasında iadesiz 500 euro depozito alınır. 60 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.
Yurtiçi turlar: Rezervasyon sırasında tur bedelinin %35 i depozito alınır. 30 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.
Özel hazırlanan turlar: Rezervasyon sırasında tur bedelinin %35 i depozito alınır. 60 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

İptal Koşulları:Mücbir haller dışında Bukla turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Bukla tur tarafından iptali halinde tur ücreti iade edilir. Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden bir başka kişiye devredebilir.
Yurtiçi turları: Turun başlamasına 30 gün kalaya kadar iptallerde tüm ödeme, 29-15 gün kalaya kadar %50 ödeme vergi, sigorta, vize vs gibi bedeller düşülerek iade edilir. 15 günden az sürede hiçbir iade yapılmaz.
Yurtdışı turlar: Depozitolar ömürboyu saklı kalmak koşulu ile iade edilmez. Turun başlamasına 60 gün kalaya kadar iptallerde tüm ödeme, 59-30 gün kalaya kadar %50 ödeme vergi, sigorta, vize vs gibi bedeller düşülerek iade edilir. 30 günden az sürede hiçbir iade yapılmaz.
Yurtdışı gemi ve ekspedisyon turları: Depozitolar ömürboyu saklı kalmak koşulu ile iade edilmez. Turun başlamasına 90 gün kalaya kadar iptallerde tüm ödeme, 89-60 gün kalaya kadar %50 ödeme vergi, sigorta, vize vs gibi bedeller düşülerek iade edilir. 60 günden az sürede hiçbir iade yapılmaz.

Koşullar:Kampanyalı dönemlerde diğer indirimler geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz.
Bukla Tur tur dinamiklerinden yaralanma, hastalık, ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir. Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

1618 Nolu yasa:Tur hizmetleri Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, suça ortak olmayın. DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

26 Şubat 2019 - 03 Mart 2019
5 Gece 6 Gün
UÇAKLI DOLOMİTLER & COMO & VENEDİK
Kuzey İtalya'nın harikaları...
1499 EUR 'den başlayan fiyatlarla

TUR REHBERLERİ

Serdar Yenigün

Ozan Çağdaş Karabay