UÇAKLI ERZURUM'DAN KARS'A KIŞ YOLCULUĞU

En dolu program...

2

Zorluk

4

Gün

7-25

Grup Sayısı

450 TL

Kendi Odam

%10

Çocuk İndirimi

Özet

 • Erzurum’dan Kars’a Doğu Ekspresi ile tren yolculuğu
 • Kozmopolit yapısıyla Kars
 • Donmuş Çıldır Gölü’nde atlı kızakla gezi
 • Kültürlerin başkenti Ani Harabeleri
 • Gizli hazine  Şeytan kalesi
 • Kars şehir merkezi ve sokakları
 • Sarıkamış’da yürüyüş (isteyenler kayak yapabilir)

Fiyata Dahil Olanlar

 • Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen – Erzurum uçuşu
 • THY Kars – Atatürk uçuşu
 • Erzurum – Kars tren bileti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • 3 gece konaklama
 • 3 kahvaltı
 • Havaalanı transferleri
 • Ara transferler
 • Tüm geziler
 • Zorunlu Tursab sigortası
 • KDV
 • Güler yüzlü ve kaliteli hizmet

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Öğle  ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Çıldır gölündeki aktiviteler
 • Kayak malzemesi kiraları
 • Dahillerde belirtilenlerin dışındaki tüm hizmetler

Program

Günler

1. Gün İSTANBUL, ERZURUM ŞEHİR GEZİSİ, ERZURUM KARS TREN YOLCULUĞU, KARS

Sabah Pegasus Havayolları’nın PC2550 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:50'de Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Erzurum’a uçuyoruz. Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor.
 
Kars için tren saatimiz 14:30 olduğundan bu saate kadar Erzurum şehir merkezini geziyoruz. Çifte minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve  Atatürk Evi müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Güzel bir yemeğin ardından trenle Kars’a hareket ediyoruz. Saat 18.30 gibi Kars’a varmış olacağız. Otele yerleştikten sonra isteyenlerle gece Kars sokaklarını arşınlayabiliriz.

Konaklama Tipi: Standart 3 yıldızlı otel

2. Gün ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ, ŞEYTAN KALESİ

Sabah kahvaltının ardından doğunun Efes‘i denen Ani Harabeleri‘ne doğru yola çıkıyoruz. Bu muhteşem şehrin onca yıkıma savaşa ve doğal afetlere dayanan yapılarını görünce harabe lafının biraz abartılı olduğunu düşünebilirsiniz. Ayakta olan binalar yeterince heybetli ve güçlü görünüyorlar. Ve bir an yaşayan bir şehrin içinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. Yaklaşık 2 saat burada kalacağız. Belki de günler boyunca anlatacak hikayeleri var ama zamanımız kısıtlı olduğundan bir sonraki durağımıza, Çıldır Gölü’ne doğru hareketleniyoruz. Deniz seviyesinden 1960 metre yukarıda bulunan bu göl ve çevresini görmeden bu tur eksik olurdu. Kışın göl tamamen donduğu için yerel halk geçimini çok özel bir yöntem ile balık tutarak karşılıyor. Atalay’ın yerinde bunu birebir gözlemleyeceksiniz. İsteyenlere ekstra olarak kızak turu da yaptırılıyor. Yemekten sonra sizi çok etkileyeceğiniz düşündüğümüz göz önünde olmayan ama kesinlikle akıllarda kalan bir kaleye,  ‘Şeytan Kalesi’ne gidiyoruz. Yıldırımtepe köy sınırları içinde yer alan kale, Kura Nehri üstünde konuşlanmış önemli İpek Yolu kollarından birini koruyucu özelliği ile heybetle dikiliyor. Kalenin çok fazla tahribat yaşamamış olması sizi kesinlikle büyüleyecek. Zaten bulunduğu konum başlı başına dudak uçuklatan bir yerde. Kar durumuna göre dıştan yeterince etkileyici olan kalenin içine de girebiliriz. Otele dönüş yolculuğunda yol kenarına dikkat edin tilkiler cirit atıyor

Konaklama Tipi: Standart 3 yıldızlı otel

3. Gün SARIKAMIŞ

Kahvaltı sonrası Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Katerina Köşkü’ne gidiyoruz. 19. yy sonlarında yekpare ağaç kullanılarak inşa edilmiş köşk şu an kullanıma uygun olmasa da sapasağlam ayakta durmakta. Fotoğraf için de çok uygun bir yer seveceksiniz:) Buradan sonra Sarıkamış kayak merkezine gidiyoruz. Öğle yemeğini burada aldıktan sonra pistlerin bulunduğu bölgenin hemen arkasında  bulunan yolda yürüyüş yapacağız. Herkesin yapabileceği seviyede olan bu yürüyüş 1,5-2 saat civarında sürecektir. Sarıçam ormanının kar düşmüş hali keyifli bir yürüyüşün garantisi olacaktır. Parkur çok az yokuş ve genelde inişten oluşur. Yürüyüşün sonunda teleferikle kayak merkezine döneceğiz. Ardından Kars’a geri dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından Kars’a veda için yöresel müzikler dinleyebileceğimiz güzel bir mekana gideceğiz.

Konaklama Tipi: Standart 3 yıldızlı otel

4. Gün KARS ŞEHİR MERKEZİ GEZİSİ, DÖNÜŞ

Kahvaltı sonrası Kars şehir turumuza başlıyoruz. Bugünkü gezimize Kars Kalesi ve çevresinden başlıyoruz. Kalenin ana girişinin altında 12 Havariler Kilisesi(Kümbet Camii) ve Evliya Çelebi Camii’sini de ziyarette bulunuyoruz. Kars sokaklarını ve Ruslar’ın inşa ettiği binaları geziyoruz. Fethiye Camii ve Kars Arkeoloji müzesi de duraklarımız arasında. Son olarak Kars Harp Müzesine uğrayacağız. Ülkemizin en başarılı ve interaktif müzelerinden biri, gezmekten keyif alacaksınız. Kars şehir gezisi sırasında Kars Kaşarı için alışveriş fırsatı da bulacaksınız. Öğle yemeği gezi sırasında alınacak.

Şehir gezisinin ardından Saat 17:30′da havaalanına varmış oluyoruz ve 19:05′teki Türk Hava Yolları’nın TK2717 sefer sayılı uçuşu ile Kars’tan İstanbul Atatürk Havaalanı’na uçuyoruz. Saat 21:05′te İstanbul’a varıyoruz ve bir başka BUKLATUR  gezisinde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Güzel ve keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacak önemli maddelerden biri de nasıl giyindiğinizdir. Almanların bir lafı var ‘‘ Kötü hava durumu yoktur, kötü malzeme vardır’’ diye. Bu laf sanırım durumu özetliyor. Hava durumu ne olursa olsun (extreme hava koşulları hariç) sizin uygun kıyafet ve malzemeleriniz varsa tatilden keyif almaya devam edersiniz.

Aşağıda size önerdiğimiz giyim ve malzeme listesini göreceksiniz. Şu anda adını hatırlamadığımız bir gezgin de ‘‘ Yanında götürmeyi düşündüğün kıyafetin yarısını, paranın iki katını götür’’ demiş. Dikkate almak lazım :)
Eğer aşağıdaki malzemelerden satın almak isterseniz ve konu hakkında bilgi sahibi değilseniz bize danışabilirsiniz.


Küçük sırt çantası: Gezi esnasında yedek giysi, yağmurluk, krem, fotoğraf makinesi gibi sık kullanacağınız malzemelerinizi koyacağınız 20-30lt kapasiteli, bir sırt çantası.
Ayakkabı: Mevsime göre rahat bir ayakkabı veya bot tercih etmelisiniz. Yedek ayakkabı, sandalet veya terlik bulundurabilirsiniz.
Yağmurluk: Nereye giderseniz gidin yağmur yağabilir. Su geçirmez mont/ceket veya en pratik çözün panço kullanabilirsiniz. Panço sırt çantanız dahil sizi baştan diz altına kadar yağmurdan korur.
Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka bulundurun. 
Üst: Sizi rüzgardan ve soğuktan koruyacak bir polar veya rüzgarlık işinizi görecektir.
Alt: Sentetik kumaşlı rahat pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Pantolonların kargo tipi bol cepli olmasında fayda var. Mevsime göre kısa pantolonla da yürüyebilirsiniz.
Matara: En az 1 lt’lik su kabı. Eğer keyfinize düşkünseniz termos getirebilirsiniz fakat hafif olanları tercih edin.
İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.
Deniz-Göl: Eğer gezilecek yerler arasında deniz, şelale, göl veya doğal termal havuz varsa, orada ah vah edeceğinize yanınızda mayo/şort ve ince havlu bulundurmanızı öneririz.
Kişisel: Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Diş fırçası, macunu, koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri gibi. Bunlar dışında şarj cihazlarınızı ve fotoğraf alışverişi için flash bellek getirmeyi unutmayın.


Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederiz:) Bu önerileri dikkate alırsanız hava durumu nasıl olursa olsun keyifli bir tatil geçireceğinizi söyleyebiliriz.

Kahvaltı  otelde
Akşam yemekleri: Kars merkezde değişik seçenekler (yöresel, dünya mutfağı, et)  mevcuttur. Rehberiniz sizi yönlendirecek.
Öğle yemekleri gidilen yerlerdeki tesislerde yenecektir. Fiyata dahil değildir.
Erzurum - Cağ Kebabı
Çıldır Gölü - Atalay'ın yeri
Sarıkamış - Kayak merkezindeki tesis
Kars - Serbest

 • Gidiş Uçuşu:
İstanbul Sabiha Gökçen – Erzurum Kalkış: 06:50 Pegasus Havayolları
 • Dönüş Uçuşu:
Kars – İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkış: 19:05     THY

(Anadolu yakasına gidecek yolcularımız ücretsiz servisimizle direkt Kadıköy Evlendirme Dairesine götürülecektir.)

Kars Kale Hotel,  Wintercity Hotel veya muadili – 3 gece

Sigorta:Bukla Tur yasa gereği acenta iflası ve hizmetlerin yerine getirilmemesine karşı tur ücreti ile sınırlı zorunlu sigorta yaptırır, Ferdi kaza ve seyahat sigortaları istek üzerine bedeli karşılığında yapılır.

Çocuk İndirimi:Her ailede en fazla 1 çocuk indirimli olabilir. İndirimli çocuk ebeveyn ile aynı odada kalmak durumundadır. Ücretsiz çocukların ise otelde yatağı araçta koltuğu yoktur.

Tur Kayıt Koşulları:Yurtdışı turlar:  Rezervasyon sırasında iadesiz 250 euro depozito alınır. 60 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.
Yurtdışı gemi ve ekspedisyon turları: Rezervasyon sırasında iadesiz 500 euro depozito alınır. 60 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.
Yurtiçi turlar: Rezervasyon sırasında tur bedelinin %35 i depozito alınır. 30 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.
Özel hazırlanan turlar: Rezervasyon sırasında tur bedelinin %35 i depozito alınır. 60 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

İptal Koşulları:Mücbir haller dışında Bukla turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Bukla tur tarafından iptali halinde tur ücreti iade edilir. Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden bir başka kişiye devredebilir.
Yurtiçi turları: Turun başlamasına 30 gün kalaya kadar iptallerde tüm ödeme, 29-15 gün kalaya kadar %50 ödeme vergi, sigorta, vize vs gibi bedeller düşülerek iade edilir. 15 günden az sürede hiçbir iade yapılmaz.
Yurtdışı turlar: Depozitolar ömürboyu saklı kalmak koşulu ile iade edilmez. Turun başlamasına 60 gün kalaya kadar iptallerde tüm ödeme, 59-30 gün kalaya kadar %50 ödeme vergi, sigorta, vize vs gibi bedeller düşülerek iade edilir. 30 günden az sürede hiçbir iade yapılmaz.
Yurtdışı gemi ve ekspedisyon turları: Depozitolar ömürboyu saklı kalmak koşulu ile iade edilmez. Turun başlamasına 90 gün kalaya kadar iptallerde tüm ödeme, 89-60 gün kalaya kadar %50 ödeme vergi, sigorta, vize vs gibi bedeller düşülerek iade edilir. 60 günden az sürede hiçbir iade yapılmaz.

Koşullar:Kampanyalı dönemlerde diğer indirimler geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz.
Bukla Tur tur dinamiklerinden yaralanma, hastalık, ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir. Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

1618 Nolu yasa:Tur hizmetleri Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, suça ortak olmayın. DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

10 Ocak 2019 - 13 Ocak 2019
17 Ocak 2019 - 20 Ocak 2019
24 Ocak 2019 - 27 Ocak 2019
31 Ocak 2019 - 03 Şubat 2019
14 Şubat 2019 - 17 Şubat 2019
28 Şubat 2019 - 03 Mart 2019
14 Mart 2019 - 17 Mart 2019
21 Mart 2019 - 24 Mart 2019
5 Gece 6 Gün
UÇAKLI DOLOMİTLER & COMO & VENEDİK
Kuzey İtalya'nın harikaları...
1499 EUR 'den başlayan fiyatlarla

TUR REHBERLERİ

Ferzan Demirtaş