Üyelik ve Web Yardım

 
Tüketici Hakları

Bukla.com üyelikle çalışan bir sitedir.

Üye olmadan sitemizde dolaşabilir, ürünleri seçebilir detaylarını görebilir siteyi tamamen kullanabilirsiniz. Fakat alışverişi gerçekleştirmek için üyeliğiniz zorunludur.

Üyelik ücretsiz ve çok basittir. İsim, adres, telefon, mail gibi bilgilerinizi girmeniz ile üyeliğiniz anında aktif olur ve alışverişe devam edersiniz.

Üyelik işleminizi siteye girdiğinizde yapmanızı öneririz. Fakat sitede gezindiğiniz herhangi bir aşamada da üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.
1618 Nolu Seyahat Acentaları Yasasına göre zorunlu seyahat sigortası için kişilerin TC kimlik ya da tam doğum tarihinin girilmesi gerekmektedir. Tüketici için bu bir zorunluktur. 

Üyeliklerimiz ücretsizdir ve üye bilgileri 3. şahıslarla paylaşılmaz.


ÜYELİK
1- Üyeler indirimli ve yeni ürünlerden ilk haberdar olur. 
2- Üyelik bilgilerinizi üye ekranından güncelleyebilirsiniz.
3- Turlara ön rezervasyon yapabilirsiniz
4- Ödemelerinizi internet üzerinden kredi kartı ile yapabilirsiniz
5- Banka havalesi yada mail order ile de ödeme yapabilirsiniz.
6- Kendi çektiğiniz fotoları sitemize yükleyip albüm oluşturabilirsiniz
7- Turlarla ilgili yorumları okuyabilir kendiniz yorum ekleyebilirsiniz
8- Şifre yada parolanızı unutursanız sistemden tekrar isteyebilirsiniz.

Bu standart üyelik dışında tüketicilerin ilgilerinin güncelliği, katıldıkları tur sayısı, getirdikleri misafir oranına göre avantajları arttırılmış farklı düzeylerde üyeliklerimiz vardır. ALIŞVERİŞ ADIMLARI
· Menülerden yada kategorilerden ilgilendiğiniz turu seçin
· Turun tüm detaylarını okuyun. 
· Turu almaya karar verdiğinizde istediğiniz tarihin karşısındaki kayıt ol butonuna tıklayınız. 
· Açılan pencerede kaç kişi olarak katılmak istediğinizi belirtin.
· Konaklamalı tur ise talep ettiğiniz odaları seçin
· Ödemesini yapacağınız kişileri seçin
· Ödeme yönteminizi seçin ve alışverişinizi 3D secure ile tamamlayın.
· İşlemin tamamlanmasının ardından hizmeti satın aldığınıza dair Voucher otomatik olarak size yollanacaktır. Böylece alışverişiniz tamamlanacaktır.


REZERVASYONDAN ÖNCE: 

KARAR VERME: Öncelikle turunuzun size uygun olup olmadığına ve beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığına emin olun. Bunun içinde mutlaka tur detaylarını okuyup anlamış olmanız gerekmektedir. Dolayısı ile herhangibir turumuza kayıt yaptıran herkesi tur detaylarını okumuş ve kabul etmiş farzederiz. 

DOLULUK: Karar verdiğiniz turun tarihlerini ve gitmek istediğiniz tarihteki doluluk durumunu web sitemizden yada ofisimizi arayarak kontrol ediniz. 

ÖN REZERVASYON: Turlarımıza ön rezervasyon yaparak indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Ön rezervasyon indirimleri önceden duyurulur. 

GEÇ REZERVASYON: Geç rezervasyonlarda herhangibir extra ücret talep edilmez fakat 1 haftadan az süre kalan rezervasyonlarda tur ücretinin tamamı tahsil edilir. 

DOĞRULUK: Üye girişi yaparken kullandığınız bilgilerin ve fatura adresinizin doğruluğundan emin olun. 

ONAY: Yüksek miktarlı alışverişinizde banka sizden sözlü teyid isteyebilir. Bu teyidi vermelisiniz. Bankanın size ulaşabilmesi için telefon numaranızın doğru olması gerekmektedir.

Hizmet teslimatı mail adresinize gönderilecek olan Voucher’dır. Turlarımıza

İnternetten online (www.bukla.com) 
E-Mail ile (bukla@bukla.com) 
Posta İle Barbaros Bulv. Bahar Sok 2/12 Balmumcu Beşiktaş İstanbul adresiyle.
Telefon ile (+90 212 245 06 35 pbx)
Fax ile (+90 212 245 08 14) kayıt olabilirsiniz. 

Kayıt sırasında bize vermiş olduğunuz tüm bilgilerin doğru olduğu kabul edilir. Bilgi eksikliği yada yanlışlığından yada herhangibir rahatsızlığınız ve düzenli kullandığınız ilaçları bildirmemenizden doğabilecek herhangibir sorunda sorumluluk size aittir.


ÖN REZERVASYON & OPSİYON TARİHİ: Herhangibir turumuza kayıt yaptırdığınızda sistem size otomatik olarak bir opsiyon tarihi verir. Bu opsiyon tarihi turu kesinleştirmeiz ve ödeme yapmanız için belirtilen son tarihtir. Bu tarihe kadar ödemesi yapılmayan rezervasyonlar ön rezervasyon olarak değerlendirilir ve opsiyon günü içinde mesai saati bitimine kadar ödemesi yapılmayan kayıtlar tur ile ilgili tüm haklarını kaybeder. Yerleri yeniden satışa çıkar. Opsiyon tarihi gerekli görüldüğü zamanlarda size bildirilerek değiştirilebilir.


ÖDEME: Ödemeleri şu şekillerde kabul ediyoruz:

Nakit
Banka Havalesi
Kredi kartı Taksitli
Kredi Kartı Peşin
Mail Order sözleşmesi 
Nakit Taksit Sözleşmesi (Sadece Üyelere)

Tüm bu işlemleri ofisimize gelerek, telefonla ya da web sitemizden online olarak kendiniz yapabilirsiniz. 

1- Kart güvenliği anlaşmalı bankaların sağladığı yazılımlar ile sağlanmaktadır. Bankaların kendi 3D secure sistemini kullanmaktayız.  
2- Kart bilgileri depolanmaz, saklanmaz, bankaların kendi sistemlerinden otomatik olarak yapılır
3- Her ürün ve hizmet için ödeme koşulları ve taksit bilgileri o ürünün ekranında yer almaktadır.
4- Hangi banka kartları ile taksitli alışveriş yapabileceğiniz o ürünün ekranında gözükmektedir.
5- Kredi kartı ile tek çekimi yabancı banka kartları hariç her kartla yapabilirsiniz.
6- Turda ödeme yapılmamaktadır. Ancak mail order dolduran üyelerimiz turda ödeme yapabilirler.
7- Döviz kurları merkez bankası efektif alış kuru üzerinden belirlenir. Taksitleri ise alışveriş yapılan günün kurundan sabitlenir.
8- Döviz ile satılan ürünler kartınızdan YTL karşılığı olarak otomatik seçilir.
9- Fiyatlarımıza kdv dahildir.
10- Satın aldığınız ürün hizmet olduğu için size bu hizmeti satın aldığınıza dair Voucher yollanacaktır.


KAPARO: Kaparo ödediğinizde tura kaydınız kesinleşir. İptal durumunda iade koşulları sözleşme başlığı altında yazmaktadır. 


TAMAMLANMIŞ ÖDEME: Herhangi bir turumuza kaydınızı tamamlamış, ödemenizi yapmış (nakit, kredi kartı, mail order yada banka havalesi ile) olduğunuz halde turunuzu iptal etmek istediğinizde rezervasyon iptal koşullarındaki şartlar devreye girer. Şayet iade hakkınız duruyorsa iadeniz yapılır, fakat bu hakkınızı kaybetmişseniz ödemeler geri iade yapılmaz varsa ilerki dönem taksitlerinizde tahsil edilir. 
Tur Bukla tarafından iptal edilmişse ödemelerin tümü iade edilir.


REZERVASYON UYARILARI:

UÇUŞ: Eğer turunuzu uçuş hariç aldıysanız ve uçuşunuzu kendiniz organize edecekseniz lütfen turun başlangıç buluşma ve bitiş ayrılma saatlerine çok dikkat ediniz ve uçak biletlerinizi buna göre satın alınız.
Yada biletinizi Bukla ofisi aracılığı ile organize ediniz. 
Bukla size bazı havayolu şirketleri önerebilir. Fakat bu havayolu şirketlerinin uçaklarının rötar yapması, uçuşu iptal etmesi vb doğabilecek nedenlerden dolayı tur başlangıcını kaçırmanız durumunda Bukla’nin hiçbir sorumluluğu yoktur. 
Bukla en fazla yarım saatlik rötarları bekler. Yarım saatten fazla rötar varsa kişiler kendi imkanları ile tura katılırlar.


DEĞİŞKENLER: Rezervasyon sırasında karşılıklı bildirilen koşullarda meydana gelecek her türlü değişiklik karşılıklı olarak bilgilendirilmek zorundadır. Bu değişikliklerden dolayı çıkacak extra harcamalar yada ücret iadeleri yerine getirilir.


TUR KOŞULLARI: Tur koşullarını, rezervasyon ve iptal koşullarını okuyup anladığınızdan iyice emin olunuz. Aksi halde zor durumda kalmanızı istemeyiz.