Hakkımızda

 

BUKLA HAKKINDA HERŞEY…1991 den beri rehberlik yapan Bülent Saraloğlu ve Okan Yenigün kuzenler tarafından 2000 yılında kurulan ve kurulduğu yıldan beri doğa turlarında liderliğe yerleşen ve bu liderlik koltuğunda kalmayı bu güne kadar başarabilen, genç, dinamik ve amatör ruhunu kaybetmeyen, doğaya sevdalı bir seyahat acentasıdır Bukla. Bukla genç bir şirket olmasına rağmen şu anda Türkiye’nin doğa turlarında lider kuruluşlarından biridir. Muhtemelen Türkiye’nin en iyi doğa turizmi acentasıdır. Kısa sürede Türkiye’nin en tanınan ve en güvenilen ekoturizm acentalarından biri olmuştur. Organizasyonu zor doğa turlarında edindiği tecrübeyi kültür turlarına aktarmış ve bu kategoride yaptığı kaliteli ve sorunsuz turlarla kendine yer edinmiştir.

Türkiye’nin dağlarını, doğasını iyi bilenlerle birlikte yaptığımız turlar sayesinde görülmesi gereken “en”ler ile gizli kalmış cennetleri aynı anda tur programlarında sunuyoruz.

Kitle turizminin aksine tatilinizin sonunda sadece bronzluk elde edeceğiniz değil, deneyim ve hafızanızda yer edecek tatiller sunmayı hedef edindik.

Türkiye sınırları içinde Bukla ekibinin engin tecrübesi sayesinde size deneyim kazandıracak onlarca tur hazırladık. Kimi zaman endemik bitkilerin fotoğrafını çekebilmek için kilometrelerce yürüyecek, kimi zaman bir orman orkidesi için dağlar aşacak, kimi zaman Nuh’un Gemisi’ne tırmanacak, batık Kekova antik kenti üzerinde sea kayak ile dolaşacak, Likya kral yollarında trekking yapacak, Ağrı Zirvesi’nden Anadolu’ya bakacak, masmavi bakir koylarında yatımızı demirleyecek, antik kentlerin gizeminde kaybolacak, İstanbul’un boğazında kendimizden geçeceğiz…

FUJIFILM ve BUKLA: Fujifilm Türkiye, uzun yıllardır Bukla’nın sponsorudur. Fujifilm’e turizm sektöründe Bukla’yı seçmesinden ve her konuda maddi-manevi desteğinden dolayı teşekkür ederiz.

Misyon: Amacımız Ekoturizm’in gelişmesi ve tanıtımıdır. Doğa ile barışık ve sürdürülebilir tek turizm olan “Ekoturizm”i kitlelere sevdirmek, yeni doğaseverler kazandırmaktır. Türkiye’nin en büyük serveti olan doğal kaynaklarını, dağlarıyla denizleriyle, ormanları gölleriyle ve içindeki habitatıyla birlikte farkındalığını sağlamak, eşsiz fauna ve florasını tanıtmak ve korumak, binlerce yıl onlarca medeniyete evsahipliği yapmış Anadolu’nun kültürlerini yaşamak ve yaşatmaktır tüm amacımız.
Biz her şeyi iyi yaptığımızı söylemiyoruz. Sadece yaptığımızın en iyisi olduğunu söylüyoruz.

Vizyon: İdeallerimiz bize her zaman yön vermeye devam edecektir. Amatör ruhumuzu, profesyonel iş ahlakımızla birleştirip her zaman en iyisini başarmayı gayret edindik. Güven ve takdir kazanmanın para kazanmaktan daha değerli olduğunu hiç unutmadık. Bizler kültür ve doğa turizminin, doğa sporlarının en başarılı acentası olarak anılmayı hedefledik. Sizlerin güveni ve memnuniyeti bizim başarımız olacaktır.

TÜM TURLARIMIZIN GRUPLARIN İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA DEĞİŞTİRİLEBİLECEĞİNİ, GRUPLARIN İSTEKLERİNE UYGUN ŞEKLE SOKULABİLECEĞİNİ UNUTMAYINIZ. YA DA TAMAMEN YENİ BİR TUR SİPARİŞ VEREBİLECEĞİNİZİ.

ÇALIŞANLAR: Bukla çalışanlarının tamamı aynı zamanda tura çıkan kişilerdir. Dolayısı ile turu hazırlama, sunma ve yönetme aşamalarında kadromuzun uzmanlığı diğerlerine göre bir adım öndedir. Sorularınız ve sorunlarınız uzmanı tarafından cevaplanır ve çözülür.
Tur liderlerimizin çoğu sadece Bukla adına çalışan profesyonellerdir. Çoğu turumuzda tur liderlerine yardımcı olan yerel rehberlerimiz mevcuttur. Ayrıca şöförlerimiz, ahçılarımız, katırcılarımız v.b. yıllardır bize hizmet veren ve işini iyi bilen kişilerdir. 

BU SİTEDE OLMAYAN TURLAR: Türkiye binlerce tur paketine ev sahipliği yapabilecek zenginlikte bir ülkedir. Bu sitede sadece belli başlı turlarımıza yer verebildik. Bukla olarak her türlü kişisel ve kurumsal talebe cevap verebilecek paketleri hazırlar ve satışa sunarız.
WEB SAYFALARIMIZ: Bukla intenet ve bilişim teknolojilerine çok önem veren bir acentadır. Türkiye’deki en gelişmiş seyahat acentası sitelerinden birine sahiptir ve bu yöndeki yatırımları devam etmektedir. www.bukla.com, www.oberj.com, www.climbararat.com, www.butiktur.com, www.karadeniztatil.com gibi 28 adet domainimiz mevcuttur. Web sitelerimizin çoğu Türkiye’deki tüketiciler için hazırlanmıştır.
FİNANSAL GÜVENLİK: Bukla Seyahat Acentası, Turizm Bakanlığı Seyahat Acentası 4709 Nolu A grubu İşletme belgesine sahiptir. Ayrıca Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) üyedisir. Bukla’nın tüm turları Bakanlık tarafından teminat altına alınmıştır. T.C. yasaları önünde satılan turları yapmaya yükümlüyüz. Bunun teminatı yasalar nezdinde Bakanlık hesaplarına yatırılmıştır.
YABANCI SEYAHAT ACENTALARI: Bukla Türkiye’deki her türlü destinasyonlarda yabancı seyahat acentalarının turlarını onlar adına, Bukla ismini kullanmadan opere eder. Bukla alanında uzman olduğu turları kendi ekibi ile, uzmanı olmadığı turları ise alanında profesyonel kişi ve kurumlardan destek alarak yapar.
Bukla işbirliği yaptığı seyahat acentalarını en iyi şekilde temsil eder, isimlerine ve ismimize yakışır şekilde hizmetlerini sağlar, sadece ticari ortaklık olarak değil; ev sahibi-misafir anlayışıyla da hizmet eder.
Misafirperverliğimizin sınırları alışık olduğunuz sınırların ötesindedir.

BUKLA TAAHHÜTLERİ

SORUMLU TUR: Tüm turlarımızı doğaya, insana, kültüre, tarihe, ve ekonomiye karşı sorumlu olarak yapmaya gayret ediyoruz. Bunları yaparken sizlerin katkısını ve denetimini de arzuluyoruz.

KALITE: Kalitemizden hiçbir koşulda ödün vermiyoruz. Küçük detayların turun başarısında ve memnuniyetin sağlanmasında çok önemli olduğunu biliyoruz. Fakat bunu yaparken kalite ile lüksü ayırıyoruz. Tur yapılan yerdeki en iyi hizmeti en doğal koşullarda alacak şekilde seçmeye gayret ediyoruz.

MEMNUNİYET: 20 yılı aşkın tecrübemizle doğa, kültür ve spor turlarındaki üstünlüğümüzü, mümkün olan en iyi turu sunduğumuzu biliyoruz. Bizi liderliğe taşıyan ve uzun yıllar bu mevkide tutan başarımızın sizin memnuniyetinizin garantisi olacağından eminiz.

BİLGİ AKTARIMI: Bu broşürde, internet sitemizde ya da herhangi bir yolla size ulaştırdığımız bilgilerin doğruluğunu garanti ederiz. Size en iyi hizmeti vermenin bizim sürekliliğimiz için şart olduğunun farkında olduğumuzu fakat özellikle doğada bazı koşulların değişken olduğunu da unutmamanızı hatırlatırız.

SİGORTALAMA: 2009 yılından itibaren TURSAB üyesi acentaların turları, zorunlu sorumluluk sigortası kapsamında sigortalıdır. Acentaların turlarında taahhüt ettikleri hizmetlerin, acentanın iflası da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle verilmemesi veya taahhüt edilen şekilde verilmemesinden kaynaklanabilecek sorumluluklarını kapsar. Müşterinin kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masraflarını, her türlü kazadan doğan zararını ve tedavi masraflarını, poliçe limiti kadar karşılayacak şekilde sigorta ettirilebilir. Kişiler doğrudan sigorta şirketine başvurabilirler. Acentalar sigorta poliçesinin bir kopyasını katılımcıya vermek zorundadır.
Turlarımıza katılan herkesin hava ambulansı ve helikopteri kapsayan sağlık sigortasını, tur iptalleri ve seyahatiyle ilgili herşeyi de güvence altına alan seyahat sigortasını yaptırmasını ve poliçesini yanında taşımasını öneririz.

EŞİTLİK: Bukla kişileri inanışları, etnik kökenleri, cinsiyetleri, cinsel tercihleri, politik görüşleri, ekonomik statüleri ya da herhangi bir kıstasa göre sınıflandırmaz ya da farklı yaklaşımlarda bulunmaz. Zengin ya da fakir, dindar ya da ateist, heterosexuel ya da homosexuel, liberal ya da komünist olarak ayırmaksızın herkesi barışçıl, yüreği insan ve doğa sevgisiyle dolu insanlar olarak görür.

BUKLA DEĞERLERİ

DENEYİM: Herşeyden önce turlarımızdan deneyimle dönmenizi arzuluyoruz. Kişisel gelişiminize katkıda bulunmuş olmayı, bazı şeyleri ilk olarak yaşatmış olmayı arzu ediyoruz.

EĞLENCE: Seyahatin önemli bir parçası olduğuna inanıyoruz. Ekibimiz bu konuda gerekli hassasiyeti gösterecektir.

YENİLİKÇİLİK VE İHTİRAS: Turlarımızı daha ilginç ve farklı yapmak için, memnuniyetinizi en üst düzeyde tutmak için sürekli kendimizi geliştirmeye ve işimizi ihtirasla ve aşkla yapmaya gayret ediyoruz.

DÜRÜSTLÜK: Turun her aşamasında, öncesinde ve sonrasında ne bir fazla ne bir eksik bilgi vermeden, hak edileni alarak hizmet sunmaya çalışıyoruz.

EKOTURİZM: Turlarımızı sürdürülebilir ve sorumlu ekoturizm ilkelerinden ödün vermeden yapmaya gayret ediyoruz.
NEDEN BUKLA?
GRUP SAYISI: Genel hedefimiz küçük gruplar ile yapılan turlardır. Küçük gruplardan kastımız en fazla 15 kişilik gruplardır. Tecrübelerimiz küçük grupların yerel kültüre ve doğaya daha az etkide bulunduğunu, yerel kültürlerle daha iyi iletişim kurulduğunu ve turlara çok daha fazla bütünlük, hareketlilik ve esneklik kazandırdığını göstermiştir. Gerekli koşullar yerine geldiğinde grup sayısı esneklik gösterebilir.

FİYAT POLİTİKASI: Turlarımızın diğer kitle turizmi (mass tourism) yapan acentaların turlarından pahalı olmasının birkaç nedeni vardır. Bunlardan en önemlisi deneyime dayanan kazanımlar elde eden ekoturistlerin bu beklentilerinin karşılanması için yüksek kalitede hizmet sunulmasıdır. Diğer en önemli etken ise grup sayısının küçük olmasından dolayı artan maliyetlerdir. Ayrıca turlarımız ulaşım ve konaklama açısından altyapı ve imkanların az olduğu bölgelere, uzman bir kadro ile çok kısıtlı sezonlarda yapılmaktadır.
Bukla turlarında hizmetten kısıntı yapmaz. Gizli extralar yoktur. Sizlerden ekstra para toplamaz (eğer verilecek hizmet isteğe bağlı ise kafa karışıklığı yaratmamak için fiyata dahil etmeyiz. Ayrıca eğer alınacak yemek fix menü değilse ve bol seçenek varsa, istediğinizi yiyebilmeniz için yemek fiyata dahil edilmez) Bilinen ve gözüken tüm harcamalar tur fiyatına dahildir. Zaten bir tur paketinin olmazsa olmazı rehberlik ve geziler için ekstra ücret toplanmasını anlanış değiliz.  Genel politikamız herşey dahil olarak tur sunmaktır. Fakat low-cost uçuş sistemi dolayısı ile genelde uçuş hariç olarak sadece land-only fiyat çıkmaktayız. Talep doğrultusunda yurtiçi uçuşlar fiyata eklenebilir. Bu durumda erken rezervasyonluların daha ucuz uçacağını anımsatırız.
Ve satın aldığınız turun içinde eşsiz bir deneyim kazancınızı da gözardı etmeyin. Seyahat etmek sadece “a” noktasından “b” noktasına gitmek değildir.

EKİP: Turlarınızın sorunsuz ve mümkün olduğunca eğlenceli geçmesi için ekibimiz profesyonel kişilerden seçilir ya da eğitilir. Aynı zamanda bu profesyonellerin bölge insanlarından seçilmesine gayret etmekteyiz. Bu yolla kültürel bilgi aktarımı en yüksek düzeyde olacaktır. Bazı sportif turlarda alanında uzman ve deneyimli kadromuz tarafından yapılmaktadır. Genel olarak ingilizce konuşan ekip olmasına rağmen talep durumunda farklı dillerde de uzman kadro mevcuttur. Ekibimizdeki herkes ilkyardım ve outdoor eğitimi almıştır. Çoğu freelance olarak çalışmaktadır. Ekibimiz zor anlarda ve risk altında grup hakimiyetini koruyabilecek, insiyatif sahibi etkili kişilerdir. Ve belki de en önemlisi ekibimiz, grup liderinden yardımcı rehberine, söföründen aşçısına kadar, her tura aynı heyecanla başlayan ve işini çok seven insanlardır. Bundan dolayı beklentilerinizin üzerinde bir lideriniz olacağına emin olun. 
STANDARTLAR: Deneyimli ve eğitimli rehberler, doyurucu ve lezzetli yemekler, kaliteli ve güvenli araçlar, temiz ve mümkün olduğunca konforlu oteller, dünya standardında güvenli teknik ekipman, güleryüzlü ve misafirperver hizmet, doğaya ve kültüre saygılı programlar, koruma ve kullanma dengeli aktiviteler.. standartlarımızdır.

GÜVENLİK: Sizlerin güvenliği bizim için en ön sıradadır. Bu yüzden özellikle dağ turlarında ekibimiz ilkyardım ve kurtarma konusunda deneyimlidir ve her türlü arama kurtarma ekipmanı mevcuttur. Bunun yanısıra kamp alanlarımız sürekli gözetim ve denetim altındadır. Macera turlarımızda bile tüm riskleri en aza indirgeyerek hareket ederiz. Bu hassasiyetimizin sonucu olarak bu güne kadar hiçbir güvenlik sorunu yaşamadık.

TURLARIMIZ KİMLERE GÖRE: Kültür, dağ, doğa, spor, macera, fotoğraf pekçok tur çeşidimiz var. Tur programlarında tüm detaylar eksiksiz olarak verilmiştir. Programı eksiksiz okuyan herkes turun kendine göre olup olmadığını anlayabilir. Sizi de gene en iyi siz bilirsiniz. Programı iyi okuyup programı, turun özelliklerini, konaklama şartlarını değerlendirin. Tek amacımız doğru insanın doğru tura gelmesidir. Bunu sağlarsak herkes mutlu olacaktır.

G&L&B FRIENDLY TOURS: Gay, lezbiyen ya da biseksüeller düzenli turlarımıza veya istekleri doğrultusunda özel oluşturulumuş programlarda dahil olabilirler.TURSAB Üyeliği
A Grubu Seyahat Acentası
Turizm Bakanlığı Seyahat Acentası İşletme Belge No: A 4709
Buklamania’nın anlamı
“Buklamania” Lazca ve İngilizce iki kelimenin birleşmesinde oluşmuştur. “Bukla ve Mania”.

Bukla Lazca’da ‘kök’ anlamına gelir.
Mania ise İngilizce’de ‘bağlılık’ anlamındadır. Mania ayrıca Lazca ‘daima’ anlamına da gelmektedir.

Yani ‘köklere bağlı’ anlamı çıkıyor.
Fakat biz ‘kökten manyak’ anlamını daha çok seviyoruz.


Ofis telefonları
(212) 245 06 35 pbx
(212) 245 08 14 fax

Mesai Saatleri
09.00 – 19.00 (Hafta içi)
11.00 – 15:00 (Hafta sonu)Adres ve Fatura bilgilerimiz
Bukla Turizm ve Tic. Ltd. Şti.
Barbaros Bulv. Bahar Sok. 2/12 Balmumcu Beşiktaş İstanbul
Mecidiyeköy VD.
188 048 41 63