Tur Kodu
Yusufeli – Hevek Kış Turu
Kış geliyor ört hocam yorgaaan yorgan üstüne!
doğa
hedikli yürüyüş
hiking
kar eğlencesi
zor
Tur Özeti
  • Körahmet Köyü – Satalef Yaylası yürüyüşü
  • Olgunlar Yaylası, Nastaf Yaylası, Dilberdüzü yürüyüşü
  • Hedikli kar yürüyüşü
  • Erzurum şehir turu
  • Cağ kebabı
Program

1. Gün : ERZURUM, HEVEK

Erzurum buluşma saatimiz 12:30′dur. (Uçak biletlerinizi buna göre ayarlamanız gerekmektedir.) Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor. Araçlarımıza yerleştikten sonra alışveriş molası ve öğle yemeğimi için Erzurum şehir merkezine gidiyoruz. Cağ kebaplarımızı yedikten sonra Artvin ‘in Yusufeli ilçesine bağlı Yaylalar Köyü’ne (Hevek) doğru yola çıkıyoruz. Saat 18.30 gibi köye varmış olacağız. Pansiyonumuza yerleştikten sonra isteyenlerle gece yürüyüşü yapıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün :  KÖRAHMET KÖYÜ

Sabah kahvaltının ardından saat 09:30 sıralarında otelimizden yürüyüşümüze başlıyoruz. İlk olarak kar durumuna göre araç yolunu kullanarak Körahmet Köyü’ne gidiyoruz. Yaklaşık 2-3 saatlik bir yürüyüşle Körahmet Köyü’ne ulaşıyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından kar ve yorgunluk durumumuza göre Satalef Yaylası’na doğru bir yürüyüş daha yapıyoruz. (Gidiş-dönüş yaklaşık 2 saat) Ardından dönüşe geçiyoruz. Dönüş yolumuz farklı olacak farklı olacak. Keramet Köyü’nden patikaya gireceğiz. Ancak patika karla kaplı olduğu yolu açmak bizlere düşüyor. Biraz yorulacağız tabiki. :) 2-3 saatlik bir yürüyüşün ardından pansiyonumuza dönmüş oluyoruz.

Yürüyüş: 5-6 +(2) Saat Zorluk Derecesi: Zor, iniş-çıkışlı eğim.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : OLGUNLAR, NASTAF YAYLASI, DİLBERDÜZÜ

Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Saat 09.00 civarında başlayacak olan yürüyüşümüz yaklaşık 7 saat sürecek. Yürüyüşün ilk etabı Yaylalar Köyü’nden Olgunlar Yaylası’na karla kaplı araç yolu üzerinden yapılacak. Bu yürüyüş 2 saat sürecek. Olgunlar Yaylası’na vardıktan sonra yürüyüşün  ikinci etabına başlıyoruz. Yaklaşık 2-3 saatlik yürüyüşle Nastaf Yaylası’na varıyoruz. Rakım yükseldikçe evlerin mimarisinde ve kullanılan malzemedeki değişiklikleri fark edeceksiniz. Tabii evler kar altında kalmadıysa. %99 kar altında olacaklar ve üstlerinden yürüyeceğiz. :)  Burada vereceğimiz uzun moladan sonra kar durumuana göre yürüyüşe devam ediyoruz. 3 saatlik yürüyüşle Dilberdüzü Yaylası’na yaz aylarında ana kamp olarak kullandığımız bölgeye varıyoruz.(2900 m) Tabii kar miktarı çok fazlaysa Nastaf’tan ileri gitmeyeceğiz. Nastaf veya Dilberdüzü’nden dönüşe geçiyoruz.

Yürüyüş: 6 – 8 Saat Zorluk Derecesi: Zor, iniş-çıkışlı eğim

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün : HEVEK-ERZURUM

Kahvaltı sonrası Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak yol üstündeki Tortum Şelalesi’ne uğruyoruz. Şelale ziyaretinin ardından Erzurum şehir merkezine geçiyoruz. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra kısa bir şehir turu yapıyoruz. Şehir gezisini tamamladıktan sonra Erzurum Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz ve bir başka BUKLATUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 895 TL
Nakit indirimli : 895 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu