Tur Kodu YENICE
Yenice Ormanları Turu – Otel Konaklamalı
Türkiye 'nin nadir ormanlarından biri olan Yenice ormanlarını görmeden ayrılmayın bu ülkeden :)
doğa
fotoğraf
hiking
orta
Tur Özeti

İçerdiği yaban hayat ve bitki çeşitliliğiyle dikkat çeken, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından ‘acil olarak korunması gereken 100 sıcak nokta’ dan biri ilan edilen Yenice Ormanlarını görmediyseniz ülkemiz doğası hakkında bilgi eksiğiniz var demektir. Bu eksiği gidermek için size iyi bir tur paketi sunuyoruz.

Program

1.Gün: İSTANBUL – SORGUN YAYLASI – KELTEPE ZİRVESİ – YENİCE

Perşembe gününü Cuma bağlayan gece saat 00:00‘da İstanbul’dan (İncirli Alfemo) yola çıkıyoruz. Yaklaşık 6-7 saat sürecek yolculukla sabah erken saatlerde Yenice’ye varıyoruz. Karabük Yenice Kaymakamlığı’nın desteğiyle turizme yeni kazandırılan bir bölge olan Yenice Ormanları’nı keşfe başlıyoruz. İlk olarak Sorgun Yaylası ve Keltepe Zirvesi’ne gidiyoruz. Bugün biraz uzun yürüyeceğiz. Araç ile yarım saatlik transferle Karaağaç Köyü’ne ulaşıyoruz. Yaklaşık 4 km’lik yürüyüşle varacağımız Sorgun Yaylası’nda rehberleriniz kumanyalarınızı dağıtıyor. Yemek sonrası iyice dinlendikten sonra yaklaşık 1.5 saatlik bir çıkış ile varacağımız Yenice Ormanları’nın en yüksek noktası olan Keltepe’den göreceğiniz manzara karşısında ne söyleyebiliriz ki? Fotoğraf molasından sonra orman içi patikalardan inişe geçerek başlangıç noktamız olan Karaağaç Köyü’ne varıp bizi bekleyen aracımıza biniyoruz ve Albergo Butik Hotel’e geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: GÖKTEPE BAĞBAŞI – FINTIKALTI

Sabah kahvaltısının ardından aracımızla yola çıkıyoruz ve Göktepe Bağbaşı’na gidiyoruz. Yaklaşık 11 km’lik yürüyüş sonrası öğle yemeğimizi (mangal) alacağımız Göktepe Yaylası’na geliyoruz. Öğle yemeğinden sonra Fındıkaltı’na doğru yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşü de tamamladıktan sonra aracımızla otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: ŞEKER KANYONU – DÖNÜŞ

Dönüş günü olacağından akşamdan kalmanın verdiği mahurlukla erken kalkmaya çalışıyoruz. Kahvaltının ardından  Şeker Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Buradaki kısa ve eğlenceli gezinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından dönüş yoluna çıkıyoruz.Akşam 21.00-22.00 arası İstanbul’dayız.

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 695 TL
Nakit indirimli : 695 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
  • Albergo Butik Hotel
 
Turun Farkı
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu