Tur Kodu YENICE
Yenice Ormanları’nda Trekking
Türkiye 'nin nadir ormanlarından biri olan Yenice ormanlarını görmeden ayrılmayın bu ülkeden :)
doğa
fotoğraf
hiking
orta
Tur Özeti

İçerdiği yaban hayat ve bitki çeşitliliğiyle dikkat çeken, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından ‘acil olarak korunması gereken 100 sıcak nokta’ dan biri ilan edilen Yenice Ormanlarını görmediyseniz ülkemiz doğası hakkında bilgi eksiğiniz var demektir. Bu eksiği gidermek için size iyi bir tur paketi sunuyoruz.

Program

1.Gün: İSTANBUL, YENİCE ORMANLARI, EĞRİOVA GÖLETİ, KELTEPE ZİRVESİ

Perşembe gününü Cuma bağlayan gece saat 00:00‘da İstanbul’dan (İncirli Alfemo) yola çıkıyoruz. Yaklaşık 6-8 saat sürecek yolculukla sabah erken saatlerde Yenice’ye varıyoruz. Karabük Yenice Kaymakamlığı’nın desteğiyle turizme yeni kazandırılan bir bölge olan Yenice Ormanları’nı keşfe başlıyoruz. İlk olarak Karaağaç Köyü’nde kahvaltı molası veriyoruz.  Kahvaltının ardından Eğriova Göleti’ne ve Keltepe Zirvesi’ne gidiyoruz. Bugün biraz uzun yürüyeceğiz.  Yaklaşık 2.5 saat’lik yürüyüşün ardından Keltepe Zirvesi’ne varıyoruz. Burada kumanyalarımızı yiyoruz ve belli bir süre dinleniyoruz. Ardından ikinci etaba başlıyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik bir inişle ile Eğriova Göleti’ne varıyoruz. Gölete vardıktan sonra araçla yaklaşık 45dk’lık bir yolculukla otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği otelde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün:  SORGUN YAYLASI

Kahvaltının ardından Şeker Meşe Alanı’na gidiyoruz. Eğer hava ve yol koşulları müsaitse alana vardıktan sonra aracımızı bizi karşılamak üzere Sorgun Yaylası’na gönderiyoruz. Yürüyüşümüzün ilk kısmı toprak yolda geçecek. 4 km’lik yürüyüş sonrası Anıt Ağaçları Ormanı’na (Alberetum) giriyoruz ve devasa anıt ağaçların büyülü havası eşliğinde patikamızda ilerliyoruz. Yol üstünde tabiki mevsimine göre erik, yaban mersini, elma, armut vs. yiyebiliyoruz. Yaylaya vardıktan sonra öğle yemeği için mangalın başına geçiyoruz. Yemeğin ardından eğer araç gelebilmişse isteyenler araçla isteyenlerde aynı rotadan yürüyerek Şeker Meşe Alanı’na geri dönüyor. Yürüyüşün ardından araçla otele gidiyoruz. Akşam yemeği otelde.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : ŞEKER KANYONU, DÖNÜŞ

Dönüş günü olacağından erken kalkmaya çalışıyoruz. Kahvaltının ardından eşyalarımızı toplayıp Şeker Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Buradaki kısa ve eğlenceli gezinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından dönüş yoluna çıkıyoruz. Akşam 21.00-22.00 arası İstanbul’dayız.

NOT: Hava ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 799 TL
Nakit indirimli : 799 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu