Tur Kodu YNCORM
Yenice Ormanları – Kamp
Türkiye 'nin nadir ormanlarından biri olan Yenice ormanlarını görmeden ayrılmayın bu ülkeden :)
bisiklet
doğa
fotoğraf
hiking
kamp
orta
Tur Özeti

İçerdiği yaban hayat ve bitki çeşitliliğiyle dikkat çeken, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından ‘acil olarak korunması gereken 100 sıcak nokta’ dan biri ilan edilen Yenice Ormanlarını görmediyseniz ülkemiz doğası hakkında bilgi eksiğiniz var demektir. Bu eksiği gidermek için size iyi bir tur paketi sunuyoruz.

Program

1.Gün: İSTANBUL -EĞRİOVA GÖLETİ- KELTEPE ZİRVESİ 

Perşembe gününü Cuma bağlayan gece saat 00:00‘da İstanbul’dan (İncirli Alfemo) yola çıkıyoruz. Yaklaşık 6-7 saat sürecek yolculukla sabah erken saatlerde Yenice’ye varıyoruz. Karabük Yenice Kaymakamlığı’nın desteğiyle turizme yeni kazandırılan bir bölge olan Yenice Ormanları’nı keşfe başlıyoruz. İlk olarak  Karaağaç Köyün’de kahvaltı molası veriyoruz artından. Eğriova Göletine  ve Keltepe Zirvesi’ne gidiyoruz. Bugün biraz uzun yürüyeceğiz.  Yaklaşık 2.5 saat’lik yürüyüşle varacağımız Keltepe zirvesinde  öğle yemeği kumanyalarımızı yiyoruz. Yemek sonrası iyice dinlendikten sonra yaklaşık 1.5 saatlik bir inişle ile tekrar Eğriova göletine varıyoruz daha sonra daha sonra hep birlikte kampımızı kurup aksam yemeği için hazırlığa başlıyoruz rehberimiz aksam yemeğini hazırlarken sizlerde aksam kamp ateşimiz için bolca odun toplaya bilirsiniz aksam yemeğinin artından isteyenler 1000 yıldızlı :) çadırlarına dinlenmeye gecebilir isteyenlerse ateşin keyfini sürebilirler….

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün:  SORGUN YAYLASI

Sabah kahvaltısının ardından aracımızla yola çıkıyoruz ve Şeker meşe alanına  gidiyoruz. Bugün eğer yoldurumu göre aracımızı sorgun yaylasına gönderiyoruz .Daha sonra araçımızdan inip ilk olarak toprak yoldan sorgun yaylasına doğru yürüyüşe başlıyoruz.Yaklaşık 4 km’lik yürüyüş sonrası (Alberetum )anıt ağaçları ormanına giriyoruz burdada patikadan yürüyerek devasa anıt ağalarının büyülü havasında yürüyoruz .Anıt ağaçlarında yürürken etrafınıza iyi bakın :) hayal dünyanızdan bir kahraman her an önünüze çıkabilir. Artından sorgun yaylasına doğru devam ediyoruz mevsimine göre ve ayı ,kurt, çakallarla birlikte erik,yapan mersini,aluç ,elma,armut yiyoruz çok yemeyin öğlen mangal var .  öğle yemeğimizi (mangal) alacağımız Sorgun yaylasında aldıktan sonra   Öğle yemeğinden sonra tekrar şeker mese alanına  doğru yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşü de tamamladıktan sonra aracımızla kamp alanına geri dönüyoruz. Akşam yemeği kampda.

 

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: ŞEKER KANYONU – DÖNÜŞ

Dönüş günü olacağından akşamdan kalmanın verdiği mahurlukla erken kalkmaya çalışıyoruz. Kahvaltının ardından çadırlarımızı toplayıp Şeker Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Buradaki kısa ve eğlenceli gezinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından dönüş yoluna çıkıyoruz.Akşam 21.00-22.00 arası İstanbul’dayız.

 

NOT: Hava ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 445 TL
Nakit indirimli : 445 TL
Single Farkı : 80 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

 

 
Turun Farkı
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu