Tur Kodu YNCORM
Yenice Ormanları – Kamp
Türkiye 'nin nadir ormanlarından biri olan Yenice ormanlarını görmeden ayrılmayın bu ülkeden :)
bisiklet
doğa
fotoğraf
hiking
kamp
orta
Tur Özeti

İçerdiği yaban hayat ve bitki çeşitliliğiyle dikkat çeken, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından ‘acil olarak korunması gereken 100 sıcak nokta’ dan biri ilan edilen Yenice Ormanlarını görmediyseniz ülkemiz doğası hakkında bilgi eksiğiniz var demektir. Bu eksiği gidermek için size iyi bir tur paketi sunuyoruz.

Program

1.Gün: İSTANBUL – SORGUN YAYLASI – KELTEPE ZİRVESİ – YENİCE

Perşempe gününü Cuma’ya bağlayan gece saat 00:00‘da İstanbul’dan (İncirli Alfemo) yola çıkıyoruz. Yaklaşık 6-7 saat sürecek yolculukla sabah erken saatlerde konaklayacağımız göl kenarındaki kamp alanımıza varıyoruz. İlk olarak kamp alanında kahvaltımızı hazırlıyoruz.

Kahvaltıdan sonra Karabük Yenice Kaymakamlığı’nın desteğiyle turizme yeni kazandırılan bir bölge olan Yenice Ormanları’nı keşfe başlıyoruz. Sorgun Yaylası ve Keltepe Zirvesi ilk iki durağımız oluyor. (Bugün biraz uzun yürüyeceğiz.) Araç ile yarım saatlik transferle Karaağaç köyüne ulaşıyoruz. Yaklaşık 4 km’lik yürüyüşle varacağımız Sorgun Yaylası’nda rehberleriniz kumanyalarınızı dağıtıyor. Yemek sonrası iyice dinlendikten sonra yaklaşık 1.5 saatlik bir çıkış ile varacağımız Yenice Ormanları’nın en yüksek noktası olan Keltepe’den göreceğiniz manzara karşısında ne söyleyebiliriz ki? Fotoğraf molasından sonra orman içi patikalardan inişe geçerek başlangıç noktamız olan Karaağaç Köyü’ne varıp bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Akşam hava şartları el verirse ateş falan yakarız:)

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: GÖKTEPE BAĞBAŞI – FINTIKALTI

Sabah kahvaltısının ardından aracımızla yola çıkıyoruz ve Göktepe Bağbaşı’na gidiyoruz. Yaklaşık 11 km’lik yürüyüş sonrası öğle yemeğimizi (mangal) alacağımız Götepe Yaylası’na geliyoruz. Öğle yemeğinden sonra Fındıkaltı’na doğru yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşü de tamamladıktan sonra aracımızla kamp alanına dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: ŞEKER KANYONU – DÖNÜŞ

Dönüş günü olacağından akşamdan kalmanın verdiği mahurlukla erken kalkmaya çalışıyoruz. Kahvaltının ardından çadırlarımızı toplayıp Şeker Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Buradaki kısa ve eğlenceli gezinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından dönüş yoluna çıkıyoruz.Akşam 21.00-22.00 arası İstanbul’dayız.

 

NOT: Hava ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 445 TL
Nakit indirimli : 445 TL
Single Farkı : 80 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

 

 
Turun Farkı
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu