Tur Kodu VIPDKY
VIP – Doğu Karadeniz Yaylaları
SİZE ÖZEL KISA KARADENİZ TATİLİ...
çocuk
doğa
fauna
flora
fotoğraf
hiking
kolay
orta
rafting
Tur Özeti
  • Doğu Karadeniz’in en güzel noktaları
  • Buzul Göller ve Yüksek zirveler
  • Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi
  • En güzel ünvanlı yaylalar
  • Şelaleler, göller, kaleler ve birbirinden güzel köyler
  • Leziz yöresel yemekler
Program

1.Gün : FIRTINA VADİSİ,  AYDER, ÇAMLIHEMŞİN

Sabah havaalanı karşılamasından sonra Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Doğrudan Fırtına Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde istenirse rafting yapma imkanı sunuyoruz. Rafting kolay ve yaklaşık toplamda 2 saat süren güvenli bir aktivitedir. İlk durağımız Ayder Yaylası. Size Ayder’i tanımanız için biraz serbest zaman tanıyoruz bu süre sonunda zamanımız kalırsa 1.5 saatlik Tar deresi ve Şelalesi yürüyüşünü yapıp Çamlıhemşin’deki  villamıza geçiyoruz ve yerleşiyoruz. Öğle yemeğimiz Ayder Yaylası’nda. Akşam yemeğimizi villada yöresel ağırlıklı olacak.

—————————————————————————————————————————————————–

2.Gün :VERÇENİK DAĞI, KAPILI GÖLLER, ÇAT

Vadideki ilk sabahımıza yöresel ürünlerle dolu bir kahvaltı sofrasında başlıyoruz. Kahvaltı’nın ardından Kaçkar’dan sonra bölgenin en yüksek 2. dağı olan Verçenik eteklerindeki buzul gölleri olan Kapılı göllere gidiyoruz. Fırtına Vadisini oluşturan nehirleri, dereleri kaynağına doğru takip ediyoruz. Yolun bittiği yer Verçenik Yaylası. Buradan sonra yürüyerek devam ediyoruz. Genelde parkur az eğimli sadece göllerin altına geldiğimizde S’ler çizerek yükselen patika biraz diktir. Kimi zaman çimenlerin üzerinde, kimi zaman kayaların arasındaki patikalardan yürüyüp, ufak dereleri geçerek Verçenik Dağı’nın altında serpiştirilmiş

derin mavi renkli 3000 metre yükseklikteki Kapılı Göller’e ulaşıyoruz. Basamak gibi üst üstte dizilmiş göller ve suya yansıyan dağın görüntüsü fotoğraf severler için bulunmaz nimet. Tabi göl deyince o gölde yüzmekte olağan bir davranış. Sonradan pişman olmamak için mayo ve havlunuzu yanınızda bulundurmanızda fayda var. Öğle yemeğimizi göl kenarında yediğimiz uzun molanın ardından aynı yoldan geri dönüyoruz. Dönüş yolunda zamanımıza göre Çat Köyü’ne uğruyoruz. Bugün öğle yemeği alacağımız bir yer yok. Zengin bir kumanyamız var. Fakat güzel bir akşam yemeği villada bizi bekliyor olacak.

—————————————————————————————————————————————————–

3.Gün : POKUT YAYLASI, SAL YAYLASI

Bugünkü turumuz Pokut ve Sal Yaylaları‘na. Hava durumu ve koşullara göre uygun araçla çıkacağımız Pokut ve Sal defalarca dergilere konu olmuş muhteşem güzellikte iki yayla. Tepe üstüne kurulu bu yaylalardaki tüm evler tamamen ahşap. Bakirliğini korumuş yaylalar vahşi bir ormanla çevrili. Manzara ise doyulmaz. Bir yandan deniz, bir yandan Kaçkar, bulut denizi ve bulutlardan başını çıkarmış dağ adacıkları. Etrafı balta girmemiş bir doğal yaşlı orman ile çevrili olan Pokut’a doyamayacaksınız. Pokut, bölgedeki en korunmuş yaylalardan biridir. Çarpık yapılaşmaya izin verilmez hatta elektrik kabloları bile yer altındadır. Sal yaylası ise Pokut’a komşu bir yayla. Önündeki geniş çimenlik alan ve arkasında dizili yayla evleri farklı bir güzellik sunuyor. İki yayla arasında yapacağımız yarım saatlik düz orman içi yürüyüş güne ayrı bir güzellik katacak. Hele Sal’ın üstündeki bankta oturmak etrafı seyredip, temiz havayı ciğerlere çekmek anlatılmaz yaşanır denen şeylerden. Buraları seveceksiniz :) Öğle yemeğimizi a Pokut’taki bir yayla evinde yöresel olarak alacağız.

—————————————————————————————————————————————————–

4.Gün : KONAKLAR YÜRÜYÜŞÜ, DÖNÜŞ

Kahvaltımızın ardından bölgenin en güzel köyleri arasındaki tarihi patikalarda yürüyüş yapıyoruz. Heme geleneksel yaşam tarzlarını görüyor hem de imkan bulursak yöre insanları ile sohbet ediyoruz.  Öğle yemeğimizin ardından Trabzon Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

NOT:

TURUMUZ SADECE ÖZEL GRUPLARA YAPILMAKTADIR. MÜNFERİT SATIŞI YOKTUR. 

PROGRAM AKIŞI GRUBUN İSTEĞİ VE YAPISINA GÖRE TUR SIRASINDA DEĞİŞTİRİLEBİLİR. KAPALI GRUPLARDA HER TÜRLÜ ESNEKLİĞİ GÖSTEREBİLİRİZ, ALTERNATİFLER SUNABİLİRİZ.

 
Fiyat
Tur fiyatı : Lütfen teklif alınız €
Nakit indirimli : Lütfen teklif alınız €
Single Farkı : Lütfen teklif alınız €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
  • 1. Gece: Çamlıhemşin – Lüks Konak
  • 2. Gece: Çamlıhemşin – Lüks Konak
  • 3. Gece: Çamlıhemşin – Lüks Konak
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu