Tur Kodu VANKRS
Van – Kars – Ani – Ahtamar
DOĞU'NUN İNCİLERİ...
fotoğraf
kolay
kültür
trekking
yürüyüş
Tur Özeti
  • Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğal ve kültürel güzellikleri
  • Medeniyetlerin bıraktığı izler
  • Unesco Dünya Mirasları listesine aday İshakpaşa Sarayı ve Ani Harabeleri
  • Van Gölü, Akdamar Adası, Nemrut Krateri, Urartu kaleleri
  • Ağrı Dağı Manzarası, Doğubeyazıt çarşı
  • Ahlat Mezarları, Muradiye Şelalesi
  • Urartular, Ermeni Krallıkları, Bizans İmparatorluğu,  Anadolu Selçukluları, Anadolu Türk Beylikleri; tüm bunların tarihi ve efsaneleri ile süslenmiş bir coğrafya.
Program

1. Gün:  AHTAMAR ADASI, ÇAVUŞTEPE KALESİ, VAN ŞEHİR TURU

Belirtilen sabah uçuşlarından biriyle Van’a uçuyoruz. Van Ferit Melen Havaalanı geliş terminali önünde rehberinizle buluşuyorsunuz. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra meşhur Van kahvaltısına gidiyoruz. Kahvaltının ardından ilk olarak Edremit‘e gidiyoruz. Kısa Edremit gezisi sonrası Gevaş üzerinden 30 dakikalık tekne yolculuğu ile Ahtamar Adası’na varıyoruz. Burada Gagik Kilisesi’ni göreceğiz. Ahtamar gezimiz sonrasında Urartu Kralı II. Sarduri’nin MÖ. 764-735 yılları arasında yaptırmış olduğu Çavuştepe Kalesi’ne varıyoruz. Kale gezimizden sonra Van şehir merkezinde kedi evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Şehir turunu tamamladıktan sonra Van’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : TATVAN, NEMRUT KRATER GÖLÜ, AHLAT MEZARLARI, ADİLCEVAZ, ERCİŞ

Kahvaltı sonrası ilk olarak Van Gölü‘nün güney kısmını katedip en son 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü‘ne doğru yola çıkıyoruz. Göl ziyaretimizden sonra Tatvan’a geçip öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Ahlat‘a doğru yola çıkıyoruz. Burada Emir Bayındır Kümbeti, Erzen Hatun Kümbeti ve Meydan Kabristanı’nı görüp bölgeden ayrılıyoruz. Ardından Adilcevaz ve Erciş üzerinden Van Gölü’nün doğu sahili boyunca yolumuza devam edip tekrar Van’a ulaşıyoruz ve böylece Van Gölü çevresini tamamen gezmiş oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : VAN, MURADİYE ŞELALESİ, İSHAKPAŞA SARAYI, DOĞUBAYAZIT, AĞRI DAĞI, KARS

Sabah erkenden otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak yolumuzun üstündeki  Bend-i Mahi Çayı’nda bulunan Muradiye Şelalesi’ne gidiyoruz. Şelale ziyareti sonrasında  inşaası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784′te bitirilen İshak Paşa Sarayı’na geçiyoruz. Saraydan ayrıldıktan sonra Doğubeyazıt’a doğru devam ediyoruz.  Burada kaçakçılar çarşısını ziyaret edip öğle yemeğimizi alıyoruz. Doğubeyazıt’tan ayrıldıktan sonra Kars’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolda dağların muhteşem manzarasını fotoğraflayıp Ağrı Dağları’nın manzarasını görmek için Ağrı Dağı Milli Parkı’nın bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Milli parktan ayrılmamızın ardından Kars’a ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. 

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün : ANİ HARABELERİ, KARS ŞEHİR TURU, DÖNÜŞ

Sabah kahvaltının ardından aracımıza eşyalarımızı yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz ve bugünkü ilk durağımız olan Ani Harabeleri’ne geçiyoruz. Ocaklı Köyü’nde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpaçay‘ın yamacına kurulmuş Ani Kenti Harabeleri’ni gezmeye başlıyoruz. Yıkık Minare, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi, Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Camii’yi geziyoruz. Ani ziyaretimizi tamamladıktan sonra aracımız ile Kars’a dönüyoruz. Şehir merkezine geldikten sonra öğle yemeği alacağımız mekana gidiyoruz. Yemek sonrası vakit kaybetmeden Kars şehir turuna başlayarak yürüyüşe geçiyoruz. Turumuzda göreceğimiz son yerler arasında Kars Kalesi ve çevresi var. Kalenin ana girişinin altında 12 Havariler Kilisesi(Kümbet Camii) ve Evliya Çelebi Camii’sini de ziyarette bulunuyoruz. Şehir turumuzu bitirdikten sonra serbest zaman başlıyor. İsteyenler meşhur Kars kaşarından satın alabilir. Rehberiniz sizi en uygun yere yönlendirecektir. Kısa alışveriş molamızın ardından Kars Havaalanı’na geçiyoruz. Saat 14:00-14:30 civarı Kars Havaalanı’na varmış oluyoruz ve bir başka BUKLA turunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1195 TL
Nakit indirimli : 1195 TL
Single Farkı : 320 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
28 Nis'18 - 01 May'18
Tur Doldu
24 May'18 - 27 May'18
(son +7 kişi)
27 Eyl'18 - 30 Eyl'18
(son +7 kişi)
18 Eki'18 - 21 Eki'18
(son +7 kişi)
Konaklama
  • 2 gece Van: Elite World Van veya muadili oteller
  • 1 gece Kars: Grand Ani veya muadili oteller
 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu