Tur Kodu TUR03-63
Valla Kanyonu Kampı
Küre Dağlarında Üç Güzel
doğa
flora
fotoğraf
hiking
kamp
orta
trekking
Tur Özeti

Küre dağlarının en bilinen yerlerine yapılacak bu haftasonu gezimizde Valla kanyonunu 600 metre yükseklikten izleme, Ilıca şelalesinde mevsime göre yüzme ve Ilgarini mağarasının muhteşem patikasında yürüme fırsatını bulacaksınız.

 

 

Program

1. Gün: İSTANBUL, VALLA KANYONU, MANTAR MAĞARASI, ILGARİNİ MAĞARASI

Gece 00.00 da İstanbul‘dan yola çıkarak yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Sabahın erken saatlerinde kahvaltımızı alacağımız tesise geliyoruz. Kahvaltı sonrası çadırları kuruyoruz ve biraz dinlendikten sonra Muratbaşı Köyü’ne gidiyoruz. Oradan Valla Kanyonu’nu görebileceğimiz seyir terasına çıkıyoruz. Köyden 40 dakikalık yürüyüşle seyir terasına varıyoruz. Ardından Seyirler Köyü’ne araçla çıkıyoruz. Burada ilk olarak Mantar Mağarası, Ejderha Kuyusu ve Ilgarini Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Bu bölgedeki yürüyüşümüz süremiz yaklaşık 3,5 saat sürecek. (Orta zorlukta) Yürüyüşleri tamamladıktan araçla kamp alanına geri dönüyoruz. Akşam serbest zaman da hava şartları uygun olursa ateş başı sohbetler ve gece yürüyüşü.

——————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: ILICA ŞELALESİ, HORMA KANYONU, PAŞAKONAĞI, DÖNÜŞ

Sabah iyice dinlenmiş bir şekilde uyanarak alacağımız yöresel ağırlıklı kahvaltı sonrası Ilıca şelalesine doğru hareket ediyoruz. Hava şartları elverirse şelalenin döküldüğü yerde oluşan derin ve büyük havuza girerek serinliyoruz. Burada alacağımız öğle yemeği sonrası Horma Kanyonu’na doğru gidiyoruz. Horma Kanyonu içinde yapılan yürüyüş yolundan kanyonun içlerine doğru girip fotoğrafladıktan sonra geri döneceğiz. Ardından  Paşakonağı’nı ziyaret ediyoruz. Burada vereceğimiz kahve molasının ardından İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık 22.00 gibi İstanbul’dayız.

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 475 TL
Nakit indirimli : 475 TL
Single Farkı : 50 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Çadırlarımız yağmur geçirmez, içine böcek ve sinek giremez.

2 kişilik çadırlarımızda 1 kişi,

3 kişilik çadırlarımızda 2 kişi,

4 kişilik çadırlarımızda 3 kişi konaklatıyoruz.

Genelde sabaha kadar oturulduğu için pek kullanmıyoruz desek yeridir.

 
Turun Farkı
Zorluk Derecesi
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu