Tur Kodu
Uçaklı Nemrut – Diyarbakır – Mardin – Urfa
doğa
kolay
kültür
Uçak Dahil
Tur Özeti
  • Nemrut Dağı Milli Parkı ve meşhur gün batımı/doğumu
  • Tarihi yeniden yazan Göbeklitepe Tapınağı
  • Harran, Balıklıgöl ve Şanlıurfa Sıra Gecesi
  • Otantik Mardin Sokakları
  • Babil ve Pers Krallıkları’nın izinde Dara Harabeleri
  • Bir dünya mirası Hasankeyf ve
  • Enfes yemekler
Program

1. Gün: ADIYAMAN, KAHTA, NEMRUT DAĞI GÜNBATIMI
Sabah saat 11:15′te Anadolu Jet TK7314 sefer sayılı uçağı ile Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Adıyaman‘a uçuyoruz. Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Adıyaman şehir merkezini geziyoruz. Panoramik Adıyaman şehir turunun ardından kendi aracımızla Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Arsemia’yı takip edip Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. Gün batımına denk gelmek için bölgeye ulaştığımız saate göre otelimize yerleşip kısa bir mola verebiliriz. Akşam yemeği otelde.

2. Gün: DİYARBAKIR, DARA HARABELERİ, MARDİN

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Siverek üzerinden Diyarbakır’a geçiyoruz. Diyarbakır’da On Gözlü Köprü, Dicle Nehri, Diyarbakır Surları, Ulu Camii ve Sıtkı Tarancı Müzesi’ni ziyaret edip Mardin’e gidiyoruz. Mardin gezimize bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara’dan başlıyoruz. Ardından Mardin şehir merkezine geçiyoruz ve eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşmak üzere öğle yemeği arası veriyoruz. Yemek sonrası şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz. Gezimiz; Zinciriye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, tarihi Mardin evleriAbbaralar, Mardin PTT Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları içeriyor. Akşam yemeği otelimizde.

3. Gün: SAVUR, KILLIT KÖYÜ, MİDYAT, HASANKEYF

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası programımıza Savur‘u gezerek başlıyoruz. Minyatür Mardin diyebileceğimiz kasabanın sokaklarında gezdikten sonra bir Süryani köyü olan Kıllıt Köyü‘ne geçiyoruz. Köyün büyük bir kısmı metruk durumdadır ancak taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahiptir. Köyün sokakları fotoğraf çekmek için çok uygun. Kıllıt Köyü ziyaretimizin ardından Midyat’a geçiyoruz. Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırı, Devlet Konuk Evi, tarihi Midyat sokakları ve gümüş telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsayan Midyat gezimizin ardından, Hasankeyf‘e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Hasankeyf gezimizde Hasankeyf Kalesi, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Camii ve Küçük Saray gibi mekanları görüp bölgeye veda ediyoruz ve otelimize dönüyoruz.

4. Gün: GÖBEKLİTEPE, HARRAN ANTİK KENTİ, ŞANLIURFA

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Kızıltepe ve Viranşehir üzerinden Şanlıurfa‘ya geçiyoruz. Şanlıurfa’da ilk durağımız dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe. Buradaki gezimizin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Harran‘a geçiyoruz. Harran‘da, Harran Antik Kenti, Harran Ulu Camii, Harran Üniversitesi, konik kubbeli tarihi Harran evleri, Harran Kalesi ve şehir surları görülmekte. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Şanlıurfa şehir turumuza başlıyoruz. Şanlıurfa’da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten ve Sipahi Pazarı‘nı içeren gezi programının ardından meşhur Gümrük Han‘a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz verilecek serbest zamanda Mırra veya Menengiç kahvesini tadabilirler. Serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Şanlıurfa Havaalanı‘na doğru yola çıkıyoruz. 21:35′teki  Pegasus Havayolları PC257 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na dönüyoruz. Bir başka BUKLATUR organizasyonunda görüşmek üzere.

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1345 TL
Nakit indirimli : 1345 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

1. Gün: Zeus Hotel veya muadilleri - Kahta/Adıyaman

2. Gün: Yay Grand Hotel veya muadilleri - Mardin

3. Gün: Yay Grand Hotel veya muadilleri - Mardin

 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu