Tur Kodu TUR05-08
Uçaklı Butik Mardin
Gündüz Seyranlık, Gece gerdanlık...
çocuk
gurme
kolay
kültür
Uçak Dahil
yürüyüş
Tur Özeti

Taş dile gelmiş “ MARDİNİM BEN” demiş. Taşın, dillerin, inancın harmanladığı bir tarih serüveninde kolay bir kültür gezisi. Mutfağı ve kültürel mirası ile harika bir tur.

Dillerin ve dinlerin taşta dile geldiği coğrafya, gündüz mezarlık gece gerdanlık olan şehir. Mutfağı, yapıları, insanları ile ilginç ve bir o kadar da mistik atmosferi ile sizleri dünden bugüne bir yolculuğa çıkartıyoruz. Turumuzda bölgenin ilginç kiliselerini, mimari olarak birbirinden güzel camilerini görüyoruz.

BUKLA‘nın özenli ve kaliteli tur anlayışıyla hazırlanmış, keyifli ve iyi programlandırılmış içerik. Bölgeye hakim, bilgilendirici, profesyonel rehberlik hizmeti. Butik konseptte, bölge tarihini ve kültürünü layıkıyla tanıtan program…

Süryani kültürünün en önemli kiliselerini ve köylerini ziyaret ederek, bölgede ve hristiyanlık tarihinde entellektüel birikimi ile çağlar boyunca hep önemli olmuş bu kültürü yakından tanıma imkanı bulacaksınız.

DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİNİ ACENTEMİZDEN SAĞLAYABİLİRLER.

Program

1. Gün : İSTANBUL, DARA HARABELERİ, MARDİN ŞEHİR TURU

Sabah Anadolu Jet Hava Yolları’nın 07:00′da kalkan TK7210 uçuşu Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Diyarbakır’a uçuyoruz. Diyarbakır Havaalanı geliş terminali önünde rehberinizle buluşuyorsunuz. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra kahvaltı için Hasanpaşa Hanı’na gidiyoruz. Kahvaltının ardından bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara’dan turumuza başlıyoruz. Buradaki gezimizin ardından Mardin’e geçiyoruz ve eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşmak üzere öğle yemeği arası veriyoruz. Yemek sonrası şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz. Gezimiz; Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, Tarihi Mardin Evleri, Abbaralar, Mardin PTT Evi, Kayseriye Bedesteni, Zinciriye Medresesi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin’in dar sokaklarını keşfettikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Oteldeki serbest zamanın ardından akşam yemeğine gidiyoruz.

2. Gün : HASANKEYF, MİDYAT, MOR GABRIEL MANASTIRI, BEYAZ SU

Kahvaltının ardından Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Hasankeyf gezimizde Hasankeyf Kalesi, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Camii ve Küçük Saray gibi mekanları görüp bölgeye veda edip Midyat’a doğru yola devam ediyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Midyat yakınlarındaki Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Sonraki durağımız Midyat. Midyat gezimiz Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Midyat’tan ayrıldıktan sonra rotamızı Mardin dere kenarı yeşil güzelliği Beyazsu’ya çeviriyoruz. Beyaz Su’dan ayrıldıktan sonra Mardin’deki otelimize geri dönüyoruz.

3. Gün : DEYR-UL ZEFERAN MANASTIRI, SAVUR, KILLIT KÖYÜ, İSTANBUL

Kahvaltının ardından Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zeferan Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Mardin’deki son gezi noktası olan Kasimiye Medresesi’nin görülmesinin ardından minyatür Mardin diyebileceğimiz Savur kasabasına ulaşıyoruz. Kasabanın dik sokakları bizi geleneksel mimarideki konaklardan birine ulaştırıyor. Burada bir Savur Evi’ne misafir oluyoruz. Yorgunluk kahvelerimizi içip, Savur’u gezdikten sonra misafirperver Savurlulara veda edip öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyü olan Kıllıt Köyü’ne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bir köydür. Köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Kıllıt Köyü’nden ayrıldıktan sonra Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Anadolu Jet Hava Yolları’nın 20:25′te kalkan TK7215 nolu uçuşu ile Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidiyoruz ve bir başka BUKLATUR gezisinde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Not: Mucbir sebepler nedeniyle gezi programının sıralamasında ve gezilecek yerlerde değişiklik olabilir. Bazı bölgeler programdan çıkarılabilir.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1249 TL
Nakit indirimli : 1249 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
18 May'18 - 20 May'18
(son +7 kişi)
Konaklama

1. Gün: Izala Boutique Hotel, Kaya Ninova Otel veya muadili oteller - Mardin

2. Gün: Izala Boutique Hotel, Kaya Ninova Otel veya muadili oteller - Mardin

 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu