Tur Kodu TUR05-75
Uçaklı Kars – Ani – Akdamar – Van – Kurban Bayramı
DOĞU'NUN İNCİLERİ...
fotoğraf
kolay
kültür
Trekking @en
Uçak Dahil
Tur Özeti
  • Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğal ve kültürel güzellikleri
  • Medeniyetlerin bıraktığı izler
  • Unesco Dünya Mirasları listesine aday İshakpaşa Sarayı ve Ani Harabeleri
  • Van Gölü, Akdamar Adası, Nemrut Krateri, Urartu kaleleri
  • Ahlat Mezarları, Muradiye Şelalesi
  • Urartular, Ermeni Krallıkları, Bizans İmparatorluğu,  Anadolu Selçukluları, Anadolu Türk Beylikleri; tüm bunların tarihi ve efsaneleri ile süslenmiş bir coğrafya.
Program

1. Gün : ANİ HARABELERİ, KARS ŞEHİR TURU

Sabah saat 08:00′de Anadolu Jet Havayolları uçağı ile Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Kars’a uçuyoruz. Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Ani Harabeleri’ne geçiyoruz. Ocaklı Köyü’nde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpaçay‘ın yamacına kurulmuş Ani Kenti Harabeleri’ni gezmeye başlıyoruz. Yıkık Minare, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi, Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Camii’yi geziyoruz. Ani ziyaretimizi tamamladıktan sonra aracımız ile Kars’a gidiyoruz. Şehir merkezine geldikten sonra öğle yemeği alacağımız mekana gidiyoruz. Yemek sonrası vakit kaybetmeden Kars şehir turuna başlayarak yürüyüşe geçiyoruz. Otelimiz şehir merkezinde olduğu için hiç araç kullanmıyoruz. Bugün göreceğimiz yerler arasında Kars Kalesi ve çevresi var. Kalenin ana girişinin altında 12 Havariler Kilisesi(Kümbet Camii) ve Evliya Çelebi Camii’sini de ziyarette bulunuyoruz. Şehir turumuzu bitirdikten sonra serbest zaman başlıyor. İsteyenler meşhur Kars kaşarından satın alabilir. Rehberiniz sizi en uygun yere yönlendirecektir. Akşam yemeği otelde.

2. Gün :  AĞRI DAĞI, DOĞUBAYAZIT, İSHAKPAŞA SARAYI, MURADİYE ŞELALESİ, VAN

Sabah erkenden otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Ağrı Dağları’nın manzarasını görmek için Ağrı Dağı Milli Parkı’nın bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Dağların muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra Doğubayazıt‘a doğru yola çıkıyoruz. Burada kaçakçılar çarşısını ziyaret ettikten sonra inşaası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784′te bitirilen İshak Paşa Sarayı’nı tanıyoruz.  Yol üstünde sırasıyla Tendürek lav akıntılarını ve Bend-i Mahi çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi’ni fotoğraflıyoruz. Şelale ziyareti sonrasında Van’a ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün : TATVAN, NEMRUT KRATER GÖLÜ, AHLAT MEZARLARI, ADİLCEVAZ, ERCİŞ

Kahvaltı sonrası ilk olarak Van Gölü‘nün güney kısmını katedip en son 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü‘ne doğru yola çıkıyoruz. Göl ziyaretimizden sonra Tatvan’a geçip öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Ahlat‘a doğru yola çıkıyoruz. Burada Emir Bayındır Kümbeti, Erzen Hatun Kümbeti ve Meydan Kabristanı’nı görüp bölgeden ayrılıyoruz. Ardından Adilcevaz ve Erciş üzerinden Van Gölü’nün doğu sahili boyunca yolumuza devam edip tekrar Van’a ulaşıyoruz ve böylece Van Gölü çevresini tamamen gezmiş oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

4. Gün: AKDAMAR ADASI, ÇAVUŞTEPE KALESİ, VAN ŞEHİR TURU, DÖNÜŞ

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Edremit‘e gidiyoruz. Kısa Edremit gezisi sonrası Gevaş üzerinden 30 dakikalık tekne yolculuğu ile Akdamar Adası’na varıyoruz. Burada Gagik Kilisesi’ni göreceğiz. Akdamar gezimiz sonrasında Urartu Kralı II. Sarduri’nin MÖ. 764-735 yılları arasında yaptırmış olduğu Çavuştepe Kalesi’ne varıyoruz. Kale gezimizden sonra Van şehir merkezinde kedi evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Şehir turunu tamamladıktan sonra Van Havaalanı’na geçiyoruz. 19:00′daki Anadolu Jet TK7207 sefer sayılı uçuş ile Van’dan Sabiha Gökçen Havaalanı’na uçuyoruz ve bir başka BUKLA turunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1395 TL
Nakit indirimli : 1395 TL
Single Farkı : 250 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
  • 1 gece Kars: Büyük Kale Otel, Grand Ani Otel,  Simer Otel veya muadili oteller
  • 2 gece Van: Elite World Van veya muadili oteller

 

 
Detay Program
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu