Tur Kodu
Uçaklı Slovenya Jülyen Alpleri & Bled Gölü
çocuk
doğa
fotoğraf
hiking
kültür
orta
trekking
Uçak Dahil
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
  • Köprüleriyle ünlü başkent Ljubljana
  • Eşsiz güzelliğiyle Bled Gölü
  • Sayısız vadi, nehir, şelale, dağ köylerine sahip Slovenya’nın tek milli parkı Triglav
  • Slovenya’nın Venedik’i Piran
  • UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan dünyanın en uzun yeraltı mağarası olan Postojna
  • Mala Osojnica seyir tepesinde Jülyen Alpleri ve Bled Gölü manzarası

 

Program

1. Gün: İSTANBUL, LJUBLJANA, BLED GÖLÜ

Yerel saat ile 08:10’da inen uçağımızı rehberimiz Ljubljana Jože Pučnik Havalimanı’nda karşılıyor ve şehir turumuzu yapmak üzere Ljubljana’ya hareket ediyoruz. Slovenya’nın başkenti olan bu şirin şehir köprüleri ile ünlü. Eski dönemlerde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri Kunduracılar Köprüsü, aşk kilitleriyle tanınan Kasaplar Köprüsü, Üçlü Köprü ve Slovenya’nın sembolü Ejderhalar Köprüsü, şehrin ana meydanı olan Prešeren Square, Ljubljana Kalesi, Kongre Meydanı, Ana Meydan, Katedral, bir gecede taşınan Milli Kütüphane şehir turumuzun keyifli duraklarını oluşturuyor. Şehrin minik sokaklarında yürürken Slovenya’nın komunist geçmişini öğrenip Trubarjeva Caddesi’nin meşhur kafelerini ziyaret edebiliyoruz. Öğle yemeğini şehir merkezinde yedikten sonra turumuzun geri kalanını tamamlıyoruz ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz dünyaca ünlü Bled Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından otelimizde biraz dinlendikten sonra akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: BLED

Sabah kahvaltının ardından Bled Gölü’nün eşsiz güzelliğinin keyfini çıkarmaya başlıyoruz. Buzul ve tektonik oluşuma sahip Bled Gölü’nde birçok aktivite yapılabiliyor. Öncelikle gölün biraz yukarısında bulunan Mala Osojnica seyir tepesine tırmanıp Jülyen Alpleri ve Bled Gölü manzarasının tadını çıkarıyoruz. Kısa bir orman yürüyüşünün ardından göl kenarında bulunan minik koylara uğrayarak öğle yemeği için tekrar merkeze iniyoruz. Günün geri kalanını serbest olarak değerlendiriyoruz. İsteyenler gölde ya da nehirde serinleyebilir, Bled’deki sayısız aktivitelere katılabilir.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: TRIGLAV MILLI PARKI

Sabah kahvaltının ardından Triglav Milli Parkı gezisi için yola çıkıyoruz. Slovenya’nın tek milli parkı olan bölge adını Jülyen Alpleri’nin en yüksek zirvesi olan Triglav Dağı’ndan alıyor. Milli Parkı’n merkezinde yer alan dağ her yönden inanılmaz bir manzara sergiliyor. Sayısız vadi, nehir, şelale, dağ köylerine sahip milli park tırmanışçılar ve yürüyüşçüler için bulunmaz bir nimet. Biz bugün turumuz boyunca anıtlar, geçitler, köyler, dağ manzaraları, vadiler, nehirler, şelaleler köprüler ve müzeler görerek ilerleyeceğiz. Soca Vadisi’nin masmavi sularına girme imkanımız bulunacak. Sırasıyla Kranjska Gora, Vrsic Geçidi, Trenta, Zaga, Kobarid güzergahını izleyerek devam edip Tolmin Kanyonu’nda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz ve dönüşe geçip keyifli bir yolculuk sonunda tekrar Bled’e ulaşıyoruz. Sonrasında akşam yemeği için serbest zaman.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: POSTOJNA, PREDJAMA, PIRAN, ISTANBUL

Sabah kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp Adriyatik’in en güzel şehirlerinden sayılan Slovenya’nın Venediği olarak bilinen Piran şehir gezisi için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan dünyanın en uzun yeraltı mağarası olan Postojna Mağarası’nı ve Predjama Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Piran şehrine varıyoruz ve şehrin şirin sokaklarını yürüyerek geziyoruz. Öğle yemeğini şehrin birbirinden güzel balık restoranlarında yedikten sonra bir müddet serbest zaman veriyoruz ve sonrasında 20:00’deki uçağımız için Ljubljana Jože Pučnik Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz ve bir sonraki Bukla Tur gezisinde görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1125 €
Nakit indirimli : 1125 €
Single Farkı : 300 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
28 Nis'18 - 01 May'18
(son +7 kişi)
21 Haz'18 - 24 Haz'18
(son +7 kişi)
09 Ağu'18 - 12 Ağu'18
(son +7 kişi)
Konaklama
  • Hotel Kompas, Hotel Savica, Hotel Krim, Best Western Premier Hotel Lovec veya muadili
 
Zorluk Derecesi
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu