Tur Kodu
Uçaklı Pireneler Barcelona & Andorra
doğa
fotoğraf
kültür
orta
Uçak Dahil
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
  • Meryem Ana’nın defalarca görüldüğüne inanılan Lourdes Kenti
  • Victor Hugo tarafından “Doğanın Tiyatrosu” olarak tanımlanmış, Dünya’nın en nefes kesen doğa manzaralarından birini sunan Cirque de Gavarnie duvarı
  • Avrupa’nın ikinci yüksek şelalesi olan Gavarnie Şelalesi
  • Bir Endülüs Emevileri mirası Huesca
  • İspanya’nın kalbi, Katalunya’nın başkenti, dünyanın en popüler şehirlerinden biri olan Barcelona
  • Gümrüksüz alışveriş cenneti & müthiş doğal güzellik Andorra

 

Program

1. Gün: TOULOUSE, LOURDES, LUZ SAINT SAUVEUR

Yerel saat ile 11:05’te inen uçağımızı rehberimiz Toulouse Havalimanı’nda karşılıyor ve Meryem Ana’nın defalarca görüldüğüne inanılan, buradan akan suyun bütün hastalıkları iyileştirdiği düşünülen, her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Lourdes şehrine geçiyoruz. Fransa’da Paris’ten sonraki en popüler, Hristiyan dünyası için ise Kudüs ve Roma’dan sonraki üçüncü en önemli şehir olan Lourdes’te Meryem Ana Sunağı’nı ziyaret ettikten sonra  Pirenne Dağları Milli Parkı içinde yeralan Luz Saint Sauveur isimli köyde konaklamak için yola çıkıyoruz. Toplamda 3 saat sürecek olan yolculuğumuz boyunca Pirene Milli Parkı’nın muazzam manzaralarına şahit olacağız.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: LUZ SAINT SAUVEUR, CIRQUE DE GAVARNIE, LUZ SAINT SAUVEUR

Bugün kahvaltının ardından Viktor Hugo tarafından “Doğanın Tiyatrosu” olarak tanımlanmış, Dünya’nın en nefes kesen doğa manzaralarından birini sunan Cirque de Gavarnie duvarına gidiyoruz. Yolun bir kısmını aracımız ile katettikten sontra yürümeye başlıyoruz. Buzul erozyonu sebebiyle oluşmuş bu derin vadi Fransa-İspanya sınırını oluşturuyor. Ayrıca 422 metrelik yüksekliğiyle Fransa’nın en yüksek, Avrupa’nın ikinci yüksek şelalesi olan Gavarnie Şelalesi’nin nefes kesen manzarasını izliyoruz. Toplamda 15 kilometre yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz ve günün geri kalanını serbest olarak değerlendiriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: LUZ SAINT SAUVEUR, AINSA, HUESCA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pireneleri ve sınırı 1,821 metre yükseklikteki Aragnouet-Bielsa tüneliyle geçip İspanya topraklarına ulaşıyoruz. Pireneleri arkamızda bırakıp alçalarak Ainsa kasabasına varıyoruz. İyi korunmuş küçük bir orta çağ kasabası olan Ainsa arkasındaki müthiş Pirene manzarası ile bize keyifli anlar yaşatıyor. Kasabada bir süre vakit geçirdikten sonra Huesca şehrine doğru devam ediyoruz. Aragon eyaletinin en önemli şehirlerinden olan tarihi kent merkezinin surları Endülüs Emevileri tarafından yapılmış. Otelimize yerleşip kısa bir oryantasyon turu yaptıktan sonra akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: HUESCA, BARCELONA

Sabah kahvaltının ardından Huesca’dan İspanya’nın kalbi Barcelona’ya doğru yola çıkıyrouz. Katalonya eyaletinin başkenti Barcelona dünyanın en popüler şehirleri arasında en başlarda geliyor. Toplamda 3 saatlik yolculuğun sonunda otelimize varıyoruz. Eşyalarımızı bıraktıktan sonra yer yer yürüyerek yer yer aracımızla Barcelona turu yapıyoruz. La Sagrada Familia Kilisesi, Endülüs Arenası, Montjuic Tepesi, Cristof Colomb Heykeli, Kraliyet Sarayı, Olimpic Liman, İspanya ve Katalunya Meydanı, La Ramblas Caddesi turumuzun görülecek yerleri arasında. Akşamüzeri Barcelona’da serbest zaman. Otelimiz şehir merkezinde yer aldığı için misafirlerimiz Barcelona’nın tadını doya doya çıkarabileceklerdir.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: BARCELONA, MONTSERRAT, ANDORRA, BARCELONA

Sabah kahvaltının ardından günübirlik Andorra ve Montserrat Manastırı ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Katalunya’nın koruyucusu olduğuna inanılan katedral Dali, Picasso, El Greco gibi sanatçıların eserlerine de ev sahipliği yapıyor. Sonrasında Pirenelerin ortasında yer alan küçücük ülke Andorra gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gümrüksüz alışveriş cenneti olarak bilinen ülke aynı zamanda müthiş bir doğaya sahip. Avrupa’nın özeti de denilen ülkede bütün dünya ürünlerini oldukça ucuz fiyata bulabilirsiniz. Tur sonunda tekrar Barcelona’ya dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: BARCELONA, ISTANBUL

Rehberimizin bildireceği saate kadar Barcelona’da serbest zaman olarak değerlendiriyoruz. Sonrasında havalimanına geçip başka bir Bukla Tur gezisinde görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1450 €
Nakit indirimli : 1450 €
Single Farkı : 500 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
14 Ağu'18 - 19 Ağu'18
(son +7 kişi)
Konaklama
  • Ibis Styles Toulouse Capitole veya muadili – Toulouse
  • Logis Hotel La Breche de Roland veya muadili - Gedre
  • Abba Huesca veya muadili - Huesca
  • NH Barcelona Ramblas veya muadili - Barcelona
 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu