Tur Kodu
Uçaklı Normandiya & Breton Turu
çocuk
doğa
fotoğraf
kolay
kültür
Uçak Dahil
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
  • Avrupa’nın en çok ziyaret edilen müthiş şehri Paris
  • Breton Bölgesi’nin başkenti Rennes
  • Unesco Dünya Mirası Notre-Dame Katedrali, Bayeux Halısı Müzesi
  • Loire Vadisi’nin kapısı olarak tanınan tarihi Chartres Kenti
  • Zamanın durduğu müthiş ortaçağ liman kasabası St. Malo
  • Sıradışı yapısı ve manzarası ile ünlenmiş Mont Saint Michel Kalesi
  • 2. Dünya Savaşı’nın filmlere konu olmuş ünlü çıkarma sahili Normandiya
  • Seine Nehri’nin denize karıştığı noktada kurulu liman şehri Honfleur
  • Çiçek bahçeleriyle meşhur Giverny
Program

1. Gün: İSTANBUL, PARİS

Rehberimiz belirtilen saatte sizi havalimanında karşılıyor ve Paris şehir turumuz başlıyor. Küçük bir orta çağ kasabasından Napoleon İmparatorluğu’nun başkentine, Fransız Devrimi idamlarından Nazi işgaline, Seine Nehri kıyısında ilerlerken Paris’in muazzam tarihine tanık oluyoruz. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen bu müthiş şehrini olabildiğince yakından tanımaya çalışıyoruz. Programımız Saint Michel Çeşmesi, Notre Dame Katedrali, Tuileries Bahçeleri, Ulusal Meclis, Palais Royal, Büyük ve Küçük Saray Bahçeleri, Eyfel Kulesi, Latin Mahallesi, Yeni Köprü, Concorde Meydanı, Adalet Sarayı, Île de la Cité, Zafer Takı ve Champs-Élysées Bulvarı’nda geçmektedir. Zamanlamaya göre Louvre Müzesi için serbest zaman ya da  akşamüzeri Montmartre gezisi düzenlenecektir.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: PARİS, CHARTRES, RENNES

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Breton Bölgesi’nin başkenti Rennes’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Loire Vadisi’nin kapısı olarak tanınan tarihi Chartres şehrini görüyoruz. Arnavut kaldırım sokakları, kereste cepheli binaları ve Eure Nehri üzerindeki taş köprüleri ile Chartre aynı zamanda Unesco Dünya Miras Listesi’nde bulunan Notre-Dame Katedrali ile ünlü. Bu meşhur Gotik başyapıt nefesinizi kesecek. Chartres gezimizin sonunda çoğu zaman Fransa’nın en yaşanılası şehirlerinde başı çeken Rennes’e varıyoruz. Tarihi, kültürel ve sanatsal özellikleri ile öne çıkan şehir St-Pierre Katedrali, Belediye Binası ve Saat Kulesi, Thabor Bahçeleri gibi birçok turistik mekana ev sahipliği yapıyor.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: RENNES, DINAN, ST. MALO, MONT SAINT MICHEL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız olan Dinan Breton bölgesinin en iyi korunmuş kasabalarından. 3 kilometrelik surları, ahşap evleri, doğal taş sokakları ve sokakları dolduran sanat galerileri, el işi dükkanları ile Dinan birkaç saat geçirmek için müthiş bir yer. Bir sonraki durağımız yüzyıllar boyunca korsanların sığındıkları liman ve merkezi olan St. Malo. Zamanın durduğu bu müthiş orta çağ liman kasabasının şirin sokaklarını arşınlıyoruz ve öğle yemeğimizi kasabanın lezzetli restoranlarından birinde alıyoruz. Sıradaki durağımız sıradışı yapısı ve manzarası ile ünlenmiş Mont Saint Michel Kalesi. Gelgit zamanları ada halini alan bu yerleşim Avrupa’nın en unutulmaz noktaları arasında gösteriliyor. Kaleiçini doyasıya gezdikten sonra akşam yemeği için Rennes’e geri dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: RENNES, BAYEUX, ÇIKARMA SAHİLİ, CAEN, HONFLEUR

Bugün Breton bölgesinden çıkıp Normandiya’ya geçiş yapıyoruz. Normandiya denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Çıkarma sahili gezisi ile 2. Dünya Savaşı’na yakından bakıyoruz. UNESCO Miras Listesi’nde bulunan Bayeux Halısı Müzesi ve Bayeux kasaba merkezi gezilerimizin ardından Seine Nehri’nin denize karıştığı noktada kurulu liman şehri Honfleur’a geçiyoruz. Konaklama yapaacğımız Honfleur artistik birçok özelliği bünyesinde bulunduruyor. Akşam yemeğine kadar yapacağımız kısa turun ardından yemek için serbest zaman veriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: HONFLEUR, GIVERNY, PARIS, İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Paris’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde uğrayacağımız Giverny Claude Monet’nin evi ve çiçek bahçeleri ile meşhur. Monet trenle yolculuk ederken Giverny’i görüyor ve buraya yerleşip ölümüne kadar tam 43 sene burada yaşıyor. Monet Müzesi’ni gezdikten sonra Paris havalimanına geçip başka bir Bukla Tur gezisinde görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1295 €
Nakit indirimli : 1295 €
Single Farkı : 400 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
13 Haz'18 - 17 Haz'18
(son +7 kişi)
28 Ağu'18 - 01 Eyl'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu