Tur Kodu MEXCUB
Uçaklı Meksika & Küba
doğa
fotoğraf
gurme
kolay
kültür
laylaylom
Uçak Dahil
yurtdışı
yürüyüş
yüzme
Tur Özeti
Program

1. Gün – 24 Nisan 2018 : İSTANBUL, PARİS, MEXICO CITY 

Gece saat 03:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından 06:15’te Air France Havayolları’na ait AF1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:55’te Paris’e varıyoruz. Uçak değiştirip saat 11:10’da AF178 sefer sayılı uçak ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Uçak yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16:00’da Mexico City Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize transfer. Konaklama ve akşam yemeği Mexico City’deki otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün – 25 Nisan 2018 : MEXICO CITY 

Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı, , Antropoloji müzesi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb-öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği Meksikan restoranı Los Girasoles’te. Yemekten sonra Meksika Marichi müziklerini dinlemek için Garibaldi meydanına gidiyoruz. Keyifli bir akşamın ardından otele transfer. Konaklama otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün – 26 Nisan 2018 : MEXICO CITY 

Kahvaltıdan sonra, 2500 yıllık tarihe sahip “Tanrılar’ın doğduğu yer” olan inanılmaz Teotihuacan piramitlerine gezi. Bu törensel merkez, en az Obsidian Exchange kadar tekstil ve doğal dokumaların gelişiminde büyük bir öneme sahiptir. Esrarengiz arkeolojik bölge, “Quetzalpapaloti” (kelebek) tapınaklarına, “FeatgheredShells” ve Ay Piramidi’ne ziyaret. Gezimiz, Güneş Piramidi ile sona ermektedir

Kutsal imgelere sahip evlerin bulunduğu, Meksika’nın en geniş dini sığınma yeri olan Guadalupe Tapınağı’na gezi. Avlu ve iç mekanı ziyaret ederek Meksika’daki en önemli dini ve kültürel ifadelerden birine şahitlik edebilirsiniz. Meksika geleneksel müziklerini de dinleyebileceğimiz Villa Maria’da akşam yemeği. Konaklama Meksico City’de.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün – 27 Nisan 2018 : MEXİCO CİTY, UXMAL, MERİDA

Kahvaltının ardından, sabahın erken saatlerinde Merida’ya gitmek üzere havalanına transferimiz yapılıyor. Aeromexico havayolları ile 08:40’ta Yucatan eyâletinin başkenti, kolonyal şehir Merida’ya hareket ediyoruz. 10:28’de Campeche’ye varışımızın ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Turun ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Merida yolunda üç kez inşaa edilmiş anlamına gelen ve Puuc bölgesinde yer alan Uxmal’ı göreceğiz.Sihirli piramitler, Büyük Cuadrilatero de Las Monjas (Dörtlü Rahibe Heykeli) Templa Del Adivino (Kahin Tapınağı) ve Mayalara özgü olan saray görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve Beyaz Şehir olarak bilinen Merida’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Merida’da otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün – 28 Nisan 2018 : CHICKEN ITZA, CANCUN

Kahvaltı sonrası Cancun’a hareket. Yol üzerinde bulunan Mayaların yaşadığı en büyük arkeolojik alanlardan biri olan Chichen Itza’da yapılacak panoramik turda; Kukulkan tapınağı, Colezyum, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Ardından ülkenin en önemli turizm merkezlerinden olan Cancun’a hareket ve otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği Cancun’da..

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün – 29 Nisan 2018 : CANCUN, HAVANA

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman. Öğleden sonra havalimanına transfer. Cancun – Havana uçuşu. Varışın ardından otelimize transfer. Akşam rehber eşliğinde şehir meydanına gidiyoruz ve meydanda rumba,salsa, chacha ve latin müzikleri dinliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

7. Gün – 30 Nisan 2018 : HAVANA

Kahvaltının ardından Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuz için otelden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya geri dönüyoruz. Konaklama Havana’daki otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

8. Gün – 01 Mayıs 2018 : HAVANA

Kahvaltının ardından özel aracımız ile 1 mayıs kutlamalarına katılıyoruz. Kutlamalar sonrası şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Daha sonra Havana Club Rom Müzesi’ni gezecek ve şeker kamışının roma dönüştüğü uzun macerayı izleyeceğiz. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam yemeği Tocororo restoranda. Konaklama otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

9. Gün – 02 Mayıs 2018 : HAVANA, CIENFUEGOS, TRINIDAD

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 4 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarı’nı göreceğiz. Öğle yemeğimizi Cienfuegos’ta yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidad’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad’daki otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

10. Gün – 03 Mayıs 2018 : TRINIDAD, SANTA CLARA, VARADERO

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında Romantik Müzesi ve aynı adla anılan; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra öğle yemeğimizi Trinidad’da yerel bir restoranda alarak, özel otobüsümüz ile Varadero’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Varadero’daki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

11. Gün – 04 Mayıs 2018 : VARADERO, HAVANA

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Havana’ya hareket. Bu güzel şehirde tam gün serbest zamanımız var. Havana’yı bir de kendi gözlerinizle keşfettikten sonra akşam saatlerinde havalimanına transfer olmak üzere buluşuyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve saat 22.35 de AF 943 sefer sayılı Air France uçağı ile Paris’e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

—————————————————————————————————————————————————–

12. Gün – 05 Mayıs 2018 : PARİS, İSTANBUL

Yerel saat ile 13.40 da Paris Charles de Gaulle Havalimanı’na varıyoruz. Uçağımızı değiştirdikten sonra saat 18.50 de AF 1390 sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.15 de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 3575 €
Nakit indirimli : 3575 €
Single Farkı : 800 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
  • Mexico City – Camino Real Polanco 4* veya muadili – 3 Gece
  • Merida – Hotel Gran Real Yucatán 4* veya muadili – 1 Gece
  • Cancun – Grand Oasis Cancun Resort veya muadili – 1 Gece
  • Havana – Memories Miramar 4* veya muadili – 3 Gece
  • Trinidad – Brisas del mare 4* veya muadili – 1 Gece
  • Varadero – Sol Palmeras 4* veya muadili – 1 Gece
 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu