Tur Kodu
Uçaklı Korsika Turu
doğa
hiking
kültür
orta
trekking
Uçak Dahil
yurtdışı
yürüyüş
yüzme
Tur Özeti
  • 17. ve 18. yüzyıl Barok mahalleleri, Sainte Croix Şapelleri, Sainte-Marie ve Jean-Baptiste Kiliseleri ile Bastia
  • klasik bir Korsika köyü Lumio
  • Avrupa’nın en zorlu yürüyüş parkurları arasında gösterilen GR20 parkuru
  • Napoleon Bonaparte’ın doğum yeri Ajaccio
  • UNESCO Dünya Mirası Porto Körfezi
  • Adanın falezleri ve plajları ile ünlü güney ucu kasabası Bonifacio
  • Bonifacio Falezleri’nde yürüyüş

 

 

Program

1. Gün: ISTANBUL, BASTIA

04:05’te Atatürk Havalimanı’ndan kalkan Air France Paris uçağı için havalimanında buluşuyoruz. Paris aktarmalı olacak şekilde Bastia’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 12:50’de Bastia’ya vardıktan sonra şehir merkezindeki otelimize müsaitliğe göre yerleşiyoruz ve Korsika Adası’nın en önemli şehri olan Bastia tarihi kent merkezi gezimiz başlıyor. 17. ve 18. yüzyıl Barok mahalleleri, Sainte Croix Şapelleri, Sainte-Marie ve Jean-Baptiste Kiliseleri, eski Ceneviz kasabası, eski liman, Scala Santa Şapeli ve Kutsal Merdivenleri, Ceneviz Vali Konağı, pazar meydanı gibi birçok nokta ile tarihi bir yolculuğa çıkacağız.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: BASTIA, PUNTA SPANO, CALVI, BASTIA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımızla adanın batısında yer alan Calvi şehrine doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Kırmızı Dağ eteklerinde kıvrılarak köyler arasından yükseliyoruz. Adanın yüksek kesimlerine çıktıkça nefes kesen manzaralar bizi karşılıyor. Yol üzerinde bir köyde çay-kahve molası verdikten sonra Lumio bölgesindeki Spano Kulesi kayalıklarına varıyoruz. Burada aracımızdan inip kısa bir deniz kenarı yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Bir sonraki durağımız klasik bir Korsika köyü olan Lumio. Bir dağ yamacına kurulu köyün taş evlerle kurulmuş sokaklarında dolaşıp yolumuza devam ediyoruz ve Calvi’ye varıyoruz. Calvi kent merkezindeki kısa bir turumuzun ardından Korsika Adası’nın en güzel manzaraları arasında gösterilen Notre-Dame de la Serra Şapeli’nin bulunduğu tepeden manzarayı seyrediyoruz ve akşam yemeği için geri Bastia’ya dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: BASTIA, CORTE, AJACCIO

Bugün sabah erkenden Corte üzerinden Ajaccio’ya doğru yola çıkıyoruz. Adanın kalbinde yer alan Korsika Milli Parkı boyunca yapacağımız yolculuğa inanılmaz manzaralar eşlik edecek. Adaya bir süre başkentlik yapmış olan Corte’ye vardığımızda kayalıkların üzerine kurulu kaleyi ve Tavignano Vadisi manzarasını farkediyoruz. Burada bir süre mola verdikten sonra Avrupa’nın en zorlu yürüyüş parkurları arasında önde gelen GR20 parkurunun bir bölümünü yürüyüp nehirlerde ve doğal orman havuzlarında serinliyoruz. Sonrasında Napoleon Bonaparte’ın doğum yeri olan adanın en kalabalık şehri Ajaccio’ya geçiyoruz ve otelimize yerleştikten sonra kısa bir oryantasyon turunun ardından akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————– 

4. Gün: AJACCIO, PORTO KÖRFEZİ, AJACCIO

Bugün Ajaccio’ya 70 kilometre uzaklıktaki UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Porto Körfezi’ne gidip orada Calanques de Piana kayalık bölgesinde yürüyüş yapacağız. Toplamda 10 kilometrelik inişli çıkışlı yürüyüşümüzün sonunda bakir akvaryum koylarda yüzmek, müthiş manzaranın tadını çıkarmak ve minik dağ köylerini gezmek ödülümüz olacak. Günün sonunda tekrar konaklamak için Ajaccio’ya dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: AJACCIO, BONIFACIO

Kahvaltının ardından adanın falezleri ve plajları ile ünlü güney ucu kasabası Bonifacio’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde masmavi Roccapina ve Nonza plajlarını görme şansımız olacak. 3 saatlik yolculuğun ardından otelimize yerleşip Bonifacio Falezleri’ne yürüyüşe gidiyoruz. Pertusato Feneri ve Plage du petit Sperone yolumuzun üzerinde bulunuyor. Yürüyüşümüzü tamamlayıp otelimize dönüyoruz ve son akşam yemeği için hazırlanıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: BONIFACIO – BASTIA – ISTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından uçuş saatimize göre havaalanına geçip siz misafirlerimizi yolcu ediyor ve bir sonraki Bukla Tur gezisinde görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1295 €
Nakit indirimli : 1295 €
Single Farkı : 450 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
22 May'18 - 27 May'18
(son +7 kişi)
26 Haz'18 - 01 Tem'18
(son +7 kişi)
Konaklama

22 – 27 Mayıs 2018

Hotel L’Ostella veya muadili – Bastia

Ibis Budget veya muadili – Ajaccio

Hotel Licetto, Les chambres de l’hôte Antique veya muadili – Bonifacio

—————————————————————————————————————————————————–

26 Haziran – 01 Temmuz 2018

Le Mariana veya muadili – Calvi

Ibis Budget veya muadili - Ajaccio

Hotel la Caravelle veya muadili – Bonifacio

 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu