Tur Kodu
Uçaklı İsviçre Alpleri & Lauterbrunnen Vadisi
ALPLERİN RÜYA ROTALARI
çocuk
doğa
fauna
flora
fotoğraf
hiking
kültür
orta
piknik
Uçak Dahil
yayla yaşantısı
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
  • 72 şelaleli vadi: Lauterbrunnen
  • UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Jungfrau Dağı Etekleri: Mürren
  • Alplerin en özel köylerinden biri: Gimmelwald
  • UNESCO Dünya Mirası kenti: Bern
  • Bronz Çağı’ndan günümüze  Thun Gölü
  • Eiger ve Mönch Dağları’nın gölgesindeki Grindelwald
  • En eski Alp köylerinden Wengen
  • İsviçre’nin en gözde bölgesi Berner Oberland
  • Avrupa’nın zirvesi: Jungfrau
  • Manzarasıyla büyüleyen 2265m’deki Bachalpsee Gölü
Program

1.Gün: ISTANBUL – BASEL/ZURIH – BERN – LAUTERBRUNNEN

Sabah Basel ya da Zürih’e yapılan uçuşumuzdan sonra Bern’e doğru hareket ediyoruz ve Bern turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz Bern tarihi merkezinde İsviçre Parlamento Binası, İngiliz Bahçeleri, Ayı Parkı, Aare Nehir kenarı, Postane ve Belediye Caddeleri, Saat Kulesi, Anna Seiler Çeşmesi, Hapishane Kulesi, Bern Katedrali gibi tarihi unsurları kapsıyor. Tur bitiminde otelimizin bulunduğu İsviçre Alpleri’nin en güzel kasabalarından biri olan Lauterbrunnen’e doğru yola çıkıyoruz. Otele yerleşmenin ardından akşam yemeği için serbest zaman olarak kullanıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: MÜRREN – GIMMELWALD – LAUTERBRUNNEN

Sabah kahvaltının ardından Lauterbrunnen’den Mürren kasabasına geçiyoruz. Sadece teleferik ile ulaşımın mümkün olduğu Mürren kasabası muhteşem Alpler manzarası ile büyülüyor. Mürren kasabasında briaz vakit geçirdikten sonra Gimmelwald’e doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Yol üzerinde mandıralar, yayla evleri, türlü çiçekler, ve sürekli muazzam Jungfrau, Eiger ve Mönch Dağları sizleri bekliyor olacak. Gimmelwald’e vardıktan sonra kısa bir molanın ardından Lauterbrunnen Vadisi’ne doğru inişe geçiyoruz. Stechelberg üzerinden dünyanın tek buzul şelalesi olan ve dağ içinden onlarca farklı koldan ilerleyen Trümmelbach Şelalesi’ne geçiyoruz. Şelaleyi gördükten sonra “72 Şelaleli Vadi” olarak anılan Lauterbrunnen Vadisi’nin müthiş çeşitliliği ve şelaleri boyunca otelimize devam ediyoruz. Toplam yürüyüş süresi molalar hariç 4-4,5 saat olarak ön görülmektedir ve bir kısmı iniş, bir kısmı düz patikada geçmektedir. Otelimize vardıktan sonra kalan zamanı serbest olarak değerlendiriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: KLEINE SCHEIDEGG – WENGEN – LAUTERBRUNNEN

Sabah kahvaltının ardından 2061 metrede Eiger, Mönch ve Jungfrau Dağları’nın gölgesinde bulunan Kleine Scheidegg tepesine yürüyüşümüz başlıyor. Öncelikle Lauterbrunnen Vadisi’ne ve şelalelere tepeden bakan Wengen çıkışımız ile güne başlıyoruz. Burada mola verip manzaranın tadını çıkardıktan sonra Wengernalp, Allmend, Lauberhorn üzerinden Kleine Scheidegg yürüyüşümüz devam ediyor. Berner Oberland Bölgesi’nin en önemli üç güzelleri olan Eiger, Jungfrau ve Mönch manzarası boyunca yükselerek devam ediyoruz. Kleine Scheidegg’de yemek molası verdikten sonra tren ile geri Lauterbrunnen’e iniyoruz. Toplam yürüyüş süresi molalar hariç 4-5 saat olarak ön görülmektedir ve rotanın çoğunluğu iniştir. Otelimize vardıktan sonra kalan zamanı serbest olarak değerlendiriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: FIRST – BACHALPSEE – LAUTERBRUNNEN

Sabah kahvaltının ardından Lauterbrunnen’den Grindelwald’e geçiyoruz. Grindelwald’de kısa bir tur gerçekleştirdikten sonra teleferik ile 2168 metre yükseklikteki First istasyonuna ilerliyoruz. Buradan Alplerin en güzel göllerinden biri olan Bachalpsee’ye yürüyüşümüz başlıyor. Yaklaşık 1 saatlik yürüyüşün ardından Bachalpsee Gölü’ne varıyoruz. Göl çevresinde biraz fotoğraf molası verdikten sonra Waldspitz üzerinden 1570 metre yükseklikteki Bort’a yürüyüşümüz devam ediyor. Yaklaşık 1-1,5 saatin ardından Bort’a varıyoruz. Bugünkü yürüyüşümüz “Çiçek Yolu” olarak adlandırılmaktadır. Yürüyüş boyunca en az 60 çeşit çiçek ile karşılaşabilirsiniz. Bort istasyonundan tekrar Grindelwald üzerinden tren ile Lauterbrunnen’e dönüyoruz ve otelimize geçiyoruz. Günün geri kalanını serbest olarak değerlendiriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: LAUTERBRUNNEN – ZÜRİH/BASEL

Sabah kahvaltının ardından uçuş saatimize göre Basel ya da Zürih Havalimanı’na doğru yola çıkıp İstanbul’a dönüyoruz. (Uçuş saatine göre dönmeden önce program yapılacaktır).

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1475 €
Nakit indirimli : 1475 €
Single Farkı : 400 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
16 May'18 - 20 Ağu'18
(son +7 kişi)
13 Haz'18 - 17 Haz'18
(son +7 kişi)
21 Ağu'18 - 25 Ağu'18
(son 7 kişi)
11 Eyl'18 - 15 Eyl'18
(son +7 kişi)
Konaklama

Hotel StaubbachHotel SilberhornHotel Schützen, Hotel Oberland  veya muadili - Lauterbrunnen

 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu