Tur Kodu
Uçaklı – Isparta Gül Hasadı ve Göller Bölgesi Turu
GÜLLERİN İÇİNDEN KOŞARAK GEL!
çocuk
doğa
kolay
kültür
Uçak Dahil
yürüyüş
Tur Özeti
  • Eğirdir Gölü ve Yeşil Ada
  • Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü
  • Kovada ve Gölcük Gölleri
  • Yazılı Kanyon
  • Anadolu’nun en görkemli antik kentlerinden biri olan Sagalassos
  • Burdur ve Isparta şehir merkezleri
  • Gül bahçeleri ve gül hasadı
  • Uçak bileti fiyata dahil

 

Program

1.Gün : İSTANBUL, EĞİRDİR, KOVADA GÖLÜ, YAZILI KANYON

Sabah saat 05:50′de Pegasus Havayolları PC2000 sefer sayılı uçağı ile Antalya’ya uçuyoruz. Havaalanında bizleri bekleyen aracımız ile Isparta yolculuğumuza başlıyoruz. İlk gezi durağımız Yazılı Kanyon oluyor. Torosların doğası ve tarihinin iç içe geçtiği bir yer burası. Hierapolis, Firigyalı Şair Epiktetos’un “Hür İnsan üzerine bir şiir” adlı şiiri Yazılıkanyon’un kayaları üzerine kazılıdır. Ve Kanyon’da ismini bu şiirden alır. Kanyon’un doğal güzellikleri arasında doyasıya vakit geçirip Kovada Gölü’ne doğru yola koyuluyoruz. Etrafı uçsuz, bucaksız ormanlarla çevrili harika bir yer burası. Doğanın ve bize verdiklerinin tadını doyasıya çıkartıyoruz. Eğirdir gölü ile arasındaki 22 km’lik kanaldan sonra bu eşsiz mekânda fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Ardından Eğirdir Gölü’ne hareket ediyoruz. Burada göl levreği ve diğer su ürünlerinin tadına bakma imaknı buluyoruz. Eğirdir Gölü kenarında Yeşilada gezimizi ve Eğirdir merkezini geziyoruz. Dündar Bey Medresesi ve Hızır Bey camiini görüyoruz. Göl üzerinde yer alan Yeşil Ada ve Can Ada gezilerimizi yapıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün: SALDA GÖLÜ – BURDUR – BURDUR GÖLÜ – ARKEOLOJİ MÜZESİ – SAGALASSON ANTİK KENTİ – ISPARTA

Sabah kahvaltısının ardından yola koyuluyor ve Salda Gölü’ne varıyoruz. Göller bölgesi içinde yüzölçümü 44 km2 olan, güzel ormanlarla çevrili bir bölgede, hafif tuzlu karstik bir göldür. Türkiye’nin ikinci derin gölü olan bu doğa harikası gölün en derin yeri 184 metredir. Tarımdaki bilinçsiz sulama teknikleri yüzünden son 20 yılda 3-4metre çekilen suları ile 1989 yılında koruma altına alınarak; doğal sit alanı ilan edilmiştir. Buradaki gezimizin ardından Burdur şehir merkezine gidiyoruz. Orijinali 1300 yılında Hamitoğlu Dündar Bey döneminde yapılmış olan Ulu Camii gezimizi yapıyoruz.

Alacağımız öğle yemeğinin ardından Burdur kent merkezinde bir süre serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz meşhur ceviz ezmesinden alabilirler. Kent merkezindeki serbest zaman sonrasında Ağlasun’a gidiyoruz. Ağlasun Dağının üzerinde, yaklaşık 1500-1700 metre yüksekte yer alan Sagalassos Antik Kenti gezimize başlıyoruz. Özellikle Roma döneminden itibaren çok önemli bir eyalet haline gelen bu güzel kentte; Antik Tiyatro, Helenistik Çeşme, Antoninler Çeşmesi, Yukarı Agora, Hamam gibi mekânları gördükten sonra gezimizi sonlandırıyoruz. Buradan Isparta merkezine dönüyoruz ve Akşam yemeği otelimizde alınacak. Dileyen misafirlerimiz yemekten sonra Isparta kent merkezinde yürüyüş yapabilirler.

3.Gün: GÜNEYKENT – GÜL YAĞI FABRİKASI – GÜL BAHÇELERİ – ISPARTA ŞEHİR MERKEZİ ve DÖNÜŞ 

Sabah kahvaltımızın ardından vakit kaybetmeden, gezimizin en can alıcı noktasına gidiyoruz. Güneykent beldesinde yer alan Gül Tarlaları bizi bekliyor…  Gül Bağlarında fotoğraf çekecek ve eğer toplanma anına denk gelirsek Gül Hasadına katılacağız. Bu güzel etkinlikleri Gül Yağı Fabrikasına giderek devam ettireceğiz. Belki de kendi topladığımız Gülleri yağ haline getirilirken görme şansımız olacak. Sonrasında dileyen misafirlerimizin Gül Yağı ve ürünlerini almaları için bir süre serbest zaman veriyoruz.

Serbest zaman sonrasında Isparta’ya dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinde meşhur Isparta Fırın Kebabı, Kabune Pilavı yeme ve Üzüm Hoşafı içme fırsatı buluyoruz. Ardından Isparta Kutlu Bey Camii – Firdevs Bey Camii – Çinili Camii gezilerimizi yapıyor ve kentte bir süre serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yönümüzü tekrar Antalya’ya çeviriyoruz. Yolumuz üzerinde Kurşunlu Şelalesine uğruyor ve fotoğraf molası veriyoruz.

Sonrasında havaalanına gitmeden önce şehir merkezinde Antalya Kale İçi gezimizi yapıyoruz. Hadrian Kapı – Kesik Minare – Liman – Hıdırlık Kulesi – Yivli Minare gezilerimizi yapıyoruz. Birbirinden güzel mekânlarda çay ve kahve molaları ile gezimizi bitirdikten sonra saat 22.00′de kalkacak olan Pegasus Havayolları PC2023 sefer sayılı dönüş uçağımıza binmek üzere Antalya Havaalanı‘na gidiyoruz. Check-in işlemlerinin ardından bir başka BUKLA TUR  gezisinde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1098 TL
Nakit indirimli : 1098 TL
Single Farkı : 250 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu