Tur Kodu
Uçaklı – Isparta Gül Hasadı ve Göller Bölgesi Turu
GÜLLERİN İÇİNDEN KOŞARAK GEL!
çocuk
doğa
kolay
kültür
Uçak Dahil
yürüyüş
Tur Özeti
  • Eğirdir Gölü ve Yeşil Ada
  • Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü
  • Kovada ve Gölcük Gölleri
  • Yazılı Kanyon
  • Anadolu’nun en görkemli antik kentlerinden biri olan Sagalassos
  • ve Gül Hasadı

 

Program

1.Gün : İSTANBUL, EĞİRDİR, KOVADA GÖLÜ, YAZILI KANYON

Sabah saat 05:50′de Pegasus Havayolları PC2000 sefer sayılı uçağı ile Antalya’ya uçuyoruz. Eşyalarımızı araca yükledikten sonra programımıza Eğirdir ile başlıyoruz. Aynı isimle anılan gölün güney kıyısına kurulu olan bu kent tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Günümüzde kapalı çarşı olarak kullanılan Dündar Bey Medresesi, ilginç minaresiyle dikkat çeken Hızır Bey Cami ve Eğirdir Kalesini gezip Eğirdir Gölü ve Yeşil Adayı panoramik olarak seyredebileceğimiz Akpınar köyüne ulaşıyoruz. Burada değerlendirecek olduğumuz serbest zamanın sonrasında Kovada Gölü Milli Parkı’ na geçiyoruz. Kovada Gölü kıyısında gerçekleştirecek olduğumuz yürüyüşün ardından Yazılıkaya Kanyonu’nu görüp otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2.Gün : GÖLCÜK GÖLÜ, SALDA GÖLÜ, BURDUR MÜZESİ, İNSUYU MAĞARASI, SAGALASSOS ANTİK KENTİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Gölcük Krater Gölü’nü fotoğraflayıp göller yöresinin en güzel gölü Salda Gölü’ne ulaşıyoruz. Bembeyaz kumsalları, berrak suları ile Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan bu gölün manzarasına hayran kalacaksınız. Ardından Burdur Müzesi’nde bu kentten çıkarılan önemli arkeolojik eserleri görüyoruz. Müze gezisi sonrasında öğle yemeğimizi alıp ülkemizde ziyarete açılan ilk mağara olarak sarkıt ve dikitleri ile ilgi çeken aynı zamanda mağara galerilerindeki su birikintileri mükemmel görüntüler sunan İnsuyu Mağarasını geziyoruz. Günümüzü Anadoluda’ki en görkemli antik kentlerden biri olan UNESCO Dünya Mirası listesine aday Sagalassos Antik Kenti ile noktalıyoruz. Antoninler Çeşmesi’ni, antik tiyatroyu ve kaya oyma mezarları görüp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

3.Gün : GÜL HASADI, İSTANBUL

Sabahın erken saatlerinde otelimizden ayrılıp Güneykent ilçesindeki gül bahçelerine doğru geçiyoruz. Güneş etkisini göstermeden toplanması gereken güllerin nasıl toplandıklarını görüp geleneksel şekilde nasıl gül yağına dönüştürüldüklerini izleyip gül kokuları arasında fotoğraflarımızı çekip alışverişlerimizi yapıyoruz. Hasadımızı yaptıktan sonra saat 22.00′de kalkacak olan Pegasus Havayolları PC2023 sefer sayılı dönüş uçağımıza binmek üzere Antalya Havaalanı‘na gidiyoruz. Check-in işlemlerinin ardından bir başka BUKLA TUR  gezisinde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1098 TL
Nakit indirimli : 1098 TL
Single Farkı : 250 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Kesin Hareketli
02 Haz'17 - 04 Haz'17
(son +7 kişi)
%10 kampanya indirimi
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu