Tur Kodu
Uçaklı İrlanda & İskoçya, Highland Turu
çocuk
doğa
kültür
orta
trekking
Uçak Dahil
yayla yaşantısı
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
  • Tarihi dokusuyla büyüleyen Edinburgh
  • Keyifli insanların güzel ülkesi İrlanda’nın başkenti Dublin
  • Dünya’nın en arkadaş canlısı seçilen tipik İrlanda şehri Galway
  • Atlantik Okyanusu kıyısında 214 metre yükselen Moher Falezleri
  • West Highland Way coğrafyasında iki günlük yürüyüş
  • İskoçya’nın kalbinin attığı yer: Loch Lomond Gölü
  • William Wallace (Cesur Yürek)’ın memleketi Stirling
  • Game of Thrones’un çekildiği Doune Kalesi (Winterfell)
  • Birbirinden güzel kahramanlık efsaneleri
  • Dağları, bayırları, kıyıları ve viskileriyle muazzam bir coğrafya
Program

1. Gün: ISTANBUL – EDINBURGH

Sabah İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndan kalkan TK1343 kodlu 08:25 uçağı ile Edinburgh‘a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:50′de Edinburgh‘a varıyoruz ve otelimize yerleştikten sonra şehir gezimiz başlıyor. Eski şehir merkeziEdinburgh KalesiRoyal Mile Caddesi şehir turumuzla görülecek yerlerin başında geliyor. Bunların yanında Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Edinburgh‘da dikkatinizi çekecek yüzlerce unsur bulunuyor. Akşam yemeğini şehirde belirlenen bir restoranda yedikten sonra otelimize dönüyoruz. Programın bitiş saati tahmini olarak 19:30 olarak belirlenmiştir.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: EDINBURGH – STIRLING – DOUNE KALESI – DEANSTON – EDINBURGH

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tren ile Stirling’e geçiyoruz. William Wallace’ın memleketi olan Stirling küçük bir şehir olmasına rağmen İskoçya ve Britanya tarihinde çok önemli bir yere sahip. Stirling Kalesi, Hollyrood Kilisesi, William Wallece Anıtı ve  St. Andrews Katedrali turumuz süresince göreceğimiz yerleri oluşturuyor. Sonrasında 15 dakika mesafedeki Monty Phyton’un ve Game of Thrones’un çekimlerine ev sahipliği yapan muazzam bir orta çağ kalesi olan Doune Kalesi gezimiz oluyor. Gezi sonunda yakınlardaki Deanston Viski Damıtımevi gezimizden sonra Edinburgh‘a geri dönüyoruz ve akşam yemeği için serbest zaman olarak değerlendiriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: LOCH LOMOND

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Loch Lomond Göl Bölgesi‘ne doğru yola çıkıyoruz. Highland’ın tam kalbinde yer alan ve West Highland Way Yürüyüş Parkuru‘nu da içine alan bölgede yapacağımız yürüyüş için otele giriş yapıyoruz ve yaklaşık 12-15 kilometre sürecek olan yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüş sonrası otelimize dönüp dinleniyoruz ve geri kalan zamanı serbest olarak değerlendiriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: LOCH LOMOND – GLASGOW – DUBLIN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ikinci yürüyüş günümüze başlıyoruz. Yine Loch Lomond Göl Bölgesi‘nde yapılacak olan yürüyüşten sonra otelimize dönüyoruz ve Glasgow Havalimanı‘na doğru yola çıkıyoruz. Buradan bineceğimiz uçak ile toplamda 1 saatlik yolculuk sonunda İrlanda‘nın başkenti Dublin‘e geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: DUBLIN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün Dublin şehir turumuz gerçekleşiyor. Turumuzun içeriğini O’Connell Caddesi, Georgian Caddesi, Tarihi Vikinglere uzanan Christ Kilisesi, Collins Kışlası ve İrlanda’nın en eski Üniversitesi olan Trinity Koleji ve Kütüphanesi ile St Patrick Katedrali oluşturuyor. Tüm bunların dışında yüzlerce farklı güzelliğe ev sahipliği yapan Dublin unutulmaz bir gün vaadediyor.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: DUBLIN – GALWAY – MOHER FALEZLERI – DUBLIN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İrlanda’nın en güzel şehirlerinden biri olan Galway‘e doğru yola çıkıyoruz. Galway şehir turumuzun ardından İrlanda‘nın simgesi haline gelmiş ve Atlantik Okyanusu‘na 215 metre yükseklikten bakan Moher Falezleri turumuzu gerçekleştiriyoruz. Moher Falezleri‘nde manzaranın tadını çıkardıktan sonta geri Dublin‘e doğru yola çıkıyoruz ve günün geri kalanını serbest olarak değerlendiriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

7. Gün: DUBLIN – ISTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dublin‘in en büyük parkı olan Phoenix Parkı gezimize başlıyoruz. İsteyenler parkın girişinde bisiklet kiralayıp parkı bisiklet ile gezebilir, parkın içinde bulunan Dublin Hayvanat Bahçesi‘ni gezebilir ya da öğlene kadar olan vaktimiz boyunca serbest olarak değerlendirebilir. 16:40′ta Dublin Havalimanı‘ndan kalkacak olan TK1978 kodlu Türk Hava Yolları uçuşu ile İstanbul Atatürk Havalimanı‘na geçiyoruz ve turumuz bu şekilde sonlanmış oluyor.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1695 €
Nakit indirimli : 1695 €
Single Farkı : 400 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

1. Gece: Edinburgh
2. Gece: Edinburgh
3. Gece: Loch Lomond
4. Gece: Dublin
5. Gece: Dublin
6. Gece: Dublin

 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım