Tur Kodu 66° 33′ 39″
Uçaklı Finlandiya & Lapland Kuzey Işıkları Yolculuğu
KUZEY KUTUP DAİRESİ'NE GİRİŞ
doğa
extreme
fotoğraf
kar eğlencesi
kar motorsikleti
kolay
kültür
Uçak Dahil
vahşi yaşam
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
  • Kuzey Kutup Dairesi
  • Geyik ve Köpekli kızak aktiviteleri
  • Santa Claus Köyü
  • Kuzey ışıkları avı
  • Rovaniemi
  • Snow Castle ziyareti
  • Snowmobile safari
  • Rovaniemi’ye direkt uçuş
Program

1. Gün: İSTANBUL, ROVANIEMI, SANTA CLAUS KÖYÜ, 66° 33′ 39″ , KUZEY IŞIKLARI AVI

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.30’da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 10.00’da Freebird Hava Yolları’nın FHY 831 sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 13.10’da varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Otelimizde kısa bir dinlenmenin ardından rehberlerimiz eşliğinde yeryüzünden izlenebilecek en büyük doğa olayı olan Kuzey Işıkları ‘’Aurora Borealis İzleme Turu’na çıkıyoruz. Bu turumuzda otelimizden otobüslerimizle ayrılarak Kuzey Işıklarının en rahat izlenebildiği bölgeye giderek grubumuza özel düzenlenecek sürprizler eşliğinde kulübelerimizde ateş başında Kuzey Işıklarının oluşmasını bekleyeceğiz.

—————————————————————————————————————————————————–

 2. Gün: REN GEYİĞİ & HUSKY SAFARİ, KUZEY IŞIKLARI AVI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Ren Geyiği & Husky Safari Turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde yaklaşık 30 dakikalık Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken Türklerin de geleneklerinde olan Şamanların hikâyelerini dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Kuzey Kutup Geçiş Sertifikası” da alacaksınız. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket ediyoruz.

Gezimizin ikinci veya üçüncü gecesinde saat 21.00 ile 00.00 arasında yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı turu”nda aracımızla dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir.

—————————————————————————————————————————————————–

 3. Gün: SNOW CASTLE, SNOWMOBILE

Sabah kahvaltısının ardından rehberimiz eşliğinde her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, Buz Otel, Buz Kilise gibi yerleri içinde bulunduran her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Snow Castle turu için hareket ediyoruz. Öğleden sonra yine rehberimizle birlikte Snowmobile Turu’nu yapacağız. Kar safari turumuzda, Lapland’e özel kar motorlarıyla (snowmobiller) 2 saat boyunca donmuş göllerin üzerinde, ormanların arasında sürüş deneyimi imkânı bulacaksınız.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün : ROVANIEMI, DÖNÜŞ                                                                                                     

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 13.00’de Freebird Havayolları’na ait FHY 382 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 18.10’da Atatürk Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1450 €
Nakit indirimli : 1450 €
Single Farkı : 400 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
21 Oca'18 - 24 Oca'18
(son 6 kişi)
Konaklama

Scandic Rovaniemi Hotel veya muadili - Rovaniemi

 

 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Bukla Notu