Tur Kodu
Uçaklı Dolomitler – Como & Venedik Turu
doğa
hiking
kültür
orta
trekking
Uçak Dahil
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
  • Müthiş villaları ve etrafındaki köyleriyle Como Gölü
  • İsviçre’nin en önemli resortlerinden olan St. Moritz
  • Dolomitleri en iyi gözlemleyebileceğiniz, nefes kesen manzarasıyla Sankt Maddalena
  • 1,923 metre yükseklikteki Lago di Sorapis Gölü
  • Kanallar diyarı Venedik
  • UNESCO Dünya Mirası Verona
Program

1. Gün: İSTANBUL, MILAN, COMO

Yerel saat ile 11:45’te inen uçağımızı rehberimiz Milan Havalimanı’nda karşılıyor ve Como Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Como Gölü’nün müthiş villaları ve şirin köyleri eşliğinde gölün etrafını dolaşıyoruz. Cernobbio, Laglio, Argegno, Tremezzo, Menaggio gibi göl kenarına kurulu köyler boyunca ilerleyip otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleştikten sonra göl kenarında diğer görülmesi gereken noktalara gidip programımızı gün batımının eşsiz manzarası ile sonlandırıyoruz. Konaklama müsaitliğe göre Como Gölü kenarındaki villa-otellerde yapılacaktır.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: ST. MORITZ, CORVARA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İsviçre’nin en önemli resortlerinden olan St. Moritz istikametine doğru ilerliyoruz. 2 saatlik dağ ve orman yollarını aştıktan sonra denizden 1,800 metre yükseklikte bulunan bu Alp kasabasında bir süre mola veriyoruz ve kasabanın sokaklarında yürüyoruz. Sonrasında yolumuza devam edip onlarca Alp zirvesi ve köyü arasından kıvrılarak muhteşem manzaralar eşliğinde Güney Tirol ve Dolomit sıra dağları bölgesine giriş yapıyoruz. Güney Tirol’de yer alan Corvara’nın harika manzarası ile sizi büyüleyeceğine eminiz. Konaklama klasik Alp otellerinde yapılacaktır.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: SANKT MADDALENA, CORVARA

Dolomitleri en iyi gözlemleyebileceğiniz, nefes kesen manzaraya sahip Sankt Maddalena bugünkü gezimize ev sahipliği yapıyor. Kahvaltının ardından 1 saatlik araç yolculuğu ile ulaşacağımız kartpostal gibi bu köyde ve etrafında yaklaşık 11 kilometrelik bir yürüyüş yapacağız. Panorama yürüyüşü adı verilen yürüyüşümüz boyunca Dolomit zirvelerini, ormanları ve müthiş köy manzaralarını göreceğiz. Yürüyüşümüzün ortasında öğle yemeğimizi bir dağ restoranında aldıktan sonra yürüyüşümüzü tamamlayıp tekrar Corvara’ya döneceğiz. Akşam üzeri serbest zaman.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: LAGO DI SORAPIS, PRAGSER WILDSEE, CORVARA

Bugün göreceğimiz göller ile dünyada boy ölçüşebilecek çok az göl vardır. Dolomitlerin ve Tirol bölgesinin en güzel iki gölüne yolculuğumuz sabahın erken saatlerinde başlayacak. Öncelikle 1,923 metre yükseklikteki Lago di Sorapis’e gidiyoruz. Kelimelerin anlatamayacağı güzellikteki bu dağ gölü yürüyüşümüz toplamda 10 km ve 4 saat sürüyor. Dönüş yolunda ise Pragser Wildsee Gölü’ne uğruyoruz. Arkasındaki Seekofel zirvesi nedeniyle harika bir manzara sergileyen göle araç ile ulaşmak mümkün. Gölü fotoğrafladıktan sonra Corvara’ya geri dönüyoruz. Akşam üzeri serbest zaman.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: VENEDIK

Bugün kahvaltının ardından otelimizden çıkış yapıyoruz ve Vedenik’e doğru yola çıkıyoruz. 3 saatlik araç yolculuğunun sonunda kanallar bölgesinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında Venedik turumuz başlıyor. San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında. Günün geri kalanını şehri istediğiniz gibi gezme imkanı tanımak için serbest zaman veriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: VERONA, MILANO, ISTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Verona’ya doğru yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan şehir aynı zamanda Romeo ve Juliet’in ölümsüz aşkının geçtiği yer. Uçuş saatimize göre şehir gezisi yaptıktan sonra havalimanına geçip başka bir Bukla Tur gezisinde görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1425 €
Nakit indirimli : 1425 €
Single Farkı : 500 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
03 Tem'18 - 08 Tem'18
(son +7 kişi)
Konaklama
  • Hotel Lenno, Albergo Diffuso veya muadili -  Como
  • Hotel Kolfuschgerhof, Hotel Savoy veya muadili – Kurfar
  • Hotel Kette veya muadili – Venice
 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu