Tur Kodu
Uçaklı Doğu Karadeniz Yaylaları Turu – 3 Gece (Anadolu Jet)
KISA KARADENİZ TATİLİ...
doğa
fotoğraf
hiking
kolay
Rafting @en
Uçak Dahil
yürüyüş
Tur Özeti
 • Doğu Karadeniz’in en güzel noktalarından seçmeler
 • Bakir doğası ile Macahel
 • Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi
 • Tarihi konaklar, köprüler
 • Rize’nin göz alıcı yaylaları
 • Şelaleler, göller, kaleler ve birbirinden güzel köyler
 • İç içe geçmiş Laz ve Hemşin kültürü
 • Leziz yöresel yemekler
Program

1. Gün : İSTANBUL, MENÇUNA ŞELALESİ, MACAHEL, MARAL KÖYÜ

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında 06:45’ te İç Hatlar Terminalinde buluşup check in işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Anadolu Jet Havayolları TK7226 sefer sayılı 07:30 uçağı ile Trabzon’ a hareket ediyoruz. Uçağımız 09:10’ da Trabzon’ a iniyor. Trabzon Havaalanı geliş terminali önünde rehberinizle buluşuyorsunuz. Havaalanında buluşmanın ardından aracımız ile doğuya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Artvin’in Arhavi ilçesine varmış oluyoruz. Arhavi’ye vardıktan sonra içeriye doğru girerek Mençuna Şelalesi’ne doğru ilerliyoruz. Yol üstündeki Çifteköprü’yü de ziyaret ettikten sonra şelaleye varıyoruz. Burayı fotoğraflayıp aynı yoldan geri dönüyoruz. Arhavi’de öğle yemeğimizi aldıktan sonra yönümüzü Macahel’e çeviriyoruz. MAcahel’e vardıktan sonra kısa bir çevre gezisi yapıp otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: MARAL ŞELALESİ, CAMİLİ KÖYÜ, KARAGÖL, AYDER YAYLASI

Sabah kahvaltımızın ardından Maral Şelalesi yürüyüşümüz başlıyor. Maral şelalesi, Türkiye‘nin tek kırımdan dökülen en yüksek şelalesidir. 63 metrelik Maral Şelalesi’ni yukarıdan seyredebileceğiniz gibi rehberle beraber dik patikayı inip çıkmayı göze alanlar şelalenin altında yüzme şansı da yakalayabilirler. Şelale gezisinin ardından köye geri dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Camili Köyü ikinci ziyaret noktamız, köyü gezip, köy camisi ve ahşap mimarisini fotoğrafladıktan sonra çevrede ufak yürüyüşler yapıp Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. Yolculuk sırasında yolumuzdan biraz saparak Borçka Karagöl’ü ziyaret ediyoruz. Bir heyelanın bu kadar güzel bir sonuç vermesi şaşırtıcı. 19. yy başlarında Klaskur Yaylası yakınlarındaki bir tepede oluşan heyelan Klaskur deresinin önünü kapatmış ve bu tabiat parkı statüsündeki göl oluşmuş. Karagöl ziyaretinden sonra Ayder’e doğru devam ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: PALAKÇUR YAYLASI, KAŞVAÇ YAYLASI, GALER DÜZÜ YÜRÜYÜŞÜ

Kahvaltının ardından 1 saatlik araç yolculuğu ile Palakçur Yaylası’na varıyoruz. Palakçur, 2100 metre yükseklikte fazla büyük olmayan bir yayla. Buradan 1,5 saatlik yatay bir yürüyüşle Kaşvaç Yaylası’na varıyoruz. Burada verilen fotoğraf molasının ardından Galer düzüne inen patikaya giriyoruz. Bundan sonra yürüyüşümüz orman içinde ve yokuş aşağı olacak. Yaklaşık 1 saat sürecek orman içi yürüyüş oldukça keyifli geçiyor. Genelde 2000 metre üzeri bölgelerde yürüyüş yapıldığından ve bu yüksekliklerde pek ağaç olmadığından farklı bir ortam bekliyor sizleri.

Galer Düzü’ne vardıktan sonra burada öğle yemeğini alacağız. Farklı seçenekler var. Yemeğin ardından aracımızla otele dönüyoruz. İsteyenler Ayder’e inen yolu takip ederek 1 saatlik bir yürüyüş daha yapabilirler.  

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: GİTO YAYLASI, PALOVİT ŞELALESİ, ZİL KALE, İSTANBUL

Oteldeki kahvaltının ardından Çat Vadisi üzerinden Gito’ya doğru yola çıkıyoruz. Gito 2050 metre yükseklikte yaklaşık 30 haneli, özgünlüğünü korumuş ve bölgenin en güzel manzaralarından birine sahip bir yayla. Altımızda Fırtına Vadisi, solda Pokut ve Sal Yaylaları, karşıda Kaçkar Dağı, sağ tarafımızda Çat Köyü ve Kale Yaylası yayladan görülebilen yerler. Biraz yükselip sırta çıktığımız da ise 360 derecelik bir manzaraya bakabiliyoruz. Açık havalarda denizi bile görmek mümkün.  Özellikle fotoğrafçılar için bulunmaz bir mekan. Burada öğle yemeğimizi yedikten sonra tekrar vadi tabanına iniyoruz. Bundan sonraki gezi duraklarımız Palovit Şelalesi, Zil Kale ve Çinçiva Köyü. Palovit Şelalesi 15 metrelik yüksekliğinin yanında Doğu Karadeniz’in en fazla debisi olan şelalesi olma ünvanına da sahip. Daha sonra uğrayacağımız Zil Kale ise Fırtına Deresinden 120 metre yükseklikte konumlanmış ve 14. yy dan beri vadinin bekçiliğini yapıyor. Restorasyondan sonra bayağı yeni bir görünüm alsa da fotoğraflarda bayağı güzel çıkıyor. Kale ziyaretimizin ardından Çinçiva Köyü’ne kısa bir mola veriyoruz. Son yıllarda her ne kadar dizi ve filmlere plato olduğu için ünlense de aslında her zaman güzeldi. Biraz ilerisindeki tarihi Çinçiva Köprüsünde fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Trabzon Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Anadolu Jet Havayolları’nın TK7229 sefer sayılı 21:00 kalkışlı uçağı ile İstanbul’ a hareket ediyoruz. Uçağımız Sabiha Gökçen Havalimanı’ na 22:45’ de iniyor. Bir başka BUKLATUR organizasyonunda görüşmek üzere.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1325 TL
Nakit indirimli : 1325 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 • 1. Gece: Maral Köyü
 • 2. Gece: Ayder Yaylası
 • 3. Gece: Ayder Yaylası

—————————————————————————————————————————————————–

Doğu Karadeniz’deki konaklama tesislerinin çoğu aile işletmeleridir. Evden dönüştürülen ya da ahşap olduğu için teknik nedenlerden dolayı tesislerin bazılarında single oda imkanı ve bazı odalarda banyo tuvalet imkanı yoktur ya da kısıtlıdır. Dolayısı ile turlarımızda kısıtlı tesisler için kimlerin single ya da banyolu odada kalacağı tamamen kayıt sırasına göre belirlenmektedir. Lütfen turdan önce oda durumunuzu öğrenin, tur sırasındaki itirazlar başka bir alternatif olmadığından anlamsız olacaktır.

—————————————————————————————————————————————————-

Çocuk konaklaması

0-5 Yaş ucretsiz çocuklar Ebeveyn ile aynı yatakta yatar. Ayrı yatağı yoktur. Araçta koltuğu yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

6-12 Yaş indirimli çocuklar ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

—————————————————————————————————————————————————-

Single konaklama: Öncelikle Karadeniz turlarında tesislerin yetersizliğinden dolayı single konaklamalarda kontrolümüzde olmayan durumlar oluşabilmektedir. Turlarımıza tek başına katılan kişiler aksi belirtilmedikçe  bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar single farkı ödeyerek odada tek başına kalmayı tercih ederlerse tesislerin müsaitliğine göre ve rezervasyon sırasına göre tek konaklama sağlanmaya çalışılır. Fakat bu durum tesisten tesise göre değişebilir. Yani bir gün odada tek kalabilirken diğer gün eşleşmek durumunda kalınabilir, bu bazen önceden tahmin edilemeyebilir.  bu durumda tek kalamadığınız günün ücreti iade edilir.

 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu