Tur Kodu
Uçaklı Doğu Karadeniz Yaylaları Turu – 3 Gece (Pegasus)
KISA KARADENİZ TATİLİ...
doğa
fotoğraf
hiking
kolay
kültür
rafting
Uçak Dahil
Tur Özeti
 • Doğu Karadeniz’in en güzel noktalarından seçmeler
 • Manzarası ile nefes kesen Gito Yaylası
 • Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi
 • Tarihi konaklar, köprüler
 • Rize’nin göz alıcı yaylaları
 • Şelaleler, göller, kaleler ve birbirinden güzel köyler
 • İç içe geçmiş Laz ve Hemşin kültürü
 • Leziz yöresel yemekler
Program

1. Gün : İSTANBUL,  FIRTINA VADİSİ, PALOVİT ŞELALESİ, TAR DERESİ, BULUT ŞELALESİ, AYDER YAYLASI

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında 05:00’da İç Hatlar Terminalinde buluşup check in işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Pegasus Havayolları PC4434 sefer sayılı 06:00 uçağı ile Trabzon’a hareket ediyoruz. Uçağımız 07:45’te Trabzon’ a iniyor. Trabzon Havaalanı geliş terminali önünde rehberinizle buluşuyorsunuz. Buluşmanın ardından yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla Ardeşen’e varıp Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Buradaki gezi duraklarımız Palovit Şelalesi, Zil Kale ve Çinçiva Köyü. Palovit Şelalesi 15 metrelik yüksekliğinin yanında Doğu Karadeniz’in en fazla debisi olan şelalesi olma ünvanına da sahip. Daha sonra uğrayacağımız Zil Kale ise Fırtına Deresinden 120 metre yükseklikte konumlanmış ve 14. yy dan beri vadinin bekçiliğini yapıyor. Restorasyondan sonra bayağı yeni bir görünüm alsa da fotoğraflarda bayağı güzel çıkıyor. Kale ziyaretimizin ardından Çinçiva Köyü’ne kısa bir mola veriyoruz. Son yıllarda her ne kadar dizi ve filmlere plato olduğu için ünlense de aslında her zaman güzeldi. Biraz ilerisindeki tarihi Çinçiva Köprüsünde fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi alıp Tar Deresi parkuruna geliyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık kolay bir yürüyüş sonunda Bulut Şelalesi‘ne gelmiş oluyoruz. Eğer en tepeden kaynağına bir bulut denk gelirse neden bu adı aldığını anlayacaksınız. Mayolarınız yanınızda olsun çünkü isteyenler şelalenin altına girebilir veya yanda akan derede yüzebilir. Sonradan pişman olmayın mayo ve havlunuzu yanınıza alın. Daha sonra aynı yoldan dönüp otelimize geçiyoruz. Odalara yerleştikten sonra dileyenlerle Kuntz Yaylası yürüyüşünü gerçekleştiriyoruz. Yürüyüş otelden başlıyor ve orman içi patika izlenerek devam ediyor. Karadenizde orman içi patikaların çoğu kullanılmadığı için kapanmıştır. Bu nedenle çam ağaçları arasında yapılacak bu yürüyüş bize göre bulunmaz fırsat. Bir süre yokuş çıktıktan sonra patika neredeyse düzleşiyor. Ayder’in üst mahallesi diyebileceğimiz Kuntz’a vardığımızda en üstüne çıkıyoruz. Buradan Avusor Vadisini de görebiliriz. Ardından otele geri dönüp akşam yemeğimizi alıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: KAVRUN YAYLASI, ÖKÜZ YATAĞI GÖLÜ VE KAÇKAR DAĞI

Kahvaltının ardından Kaçkar Dağı’nın kuzey yamacını görmeyi hedefleyen bir güne başlayacağız. 1 saatlik yolculukla 2350 metre yükseklikteki Kavrun Yaylası’na varıyoruz. Kavrun Yaylası, Kaçkar Dağı kuzey yamacına çok yakın olduğu için bölge turizminin gelişmesinde önemli bir yere sahip büyük bir yayla. Yaylada kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. İlk 1,5 saat çok az eğimle yükseliyoruz. Daha sonra vadinin soluna doğru yükselmeye başlıyoruz. Yürüyüş hep patikada seyrediyor. Yarım saat sonra Öküz Yatağı’nın kapısına varıyoruz. Kapı bildiğimiz kapı başka birşey hayal etmeyin. Bu kapı ve sağında solunda göreceğiniz duvar, buraya adını veren ve beslenmeleri için bırakılan öküzlerin aşağıya inmesini engellemek amaçlı yapılmış. Kapıyı geçtikten sonra yarım saatlik yürüyüşle Öküz Yatağı Gölü’ne varıyoruz. Yüksekliğimiz 2900 metre ve sağınızda 3937 metre yüksekliği ile Kaçkar dağı bütün heybeti ile duruyor. Genellikle dağcıların Kaçkar Dağı’na çıkmak için kullandığı yerdesiniz. Keyfini çıkarın…

Öğle kumanyamızı burada yedikten sonra Kaçkar Dağını arkamızda bırakarak dönüş yoluna geçiyoruz. Kavrun Yaylası’nda çay molasının ardından otele dönüş.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: PALAKÇUR YAYLASI, KAŞVAÇ YAYLASI, GALER DÜZÜ YÜRÜYÜŞÜ

Kahvaltının ardından 1 saatlik araç yolculuğu ile Palakçur Yaylası’na varıyoruz. Palakçur, 2100 metre yükseklikte fazla büyük olmayan bir yayla. Buradan 1,5 saatlik yatay bir yürüyüşle Kaşvaç Yaylası’na varıyoruz. Burada verilen fotoğraf molasının ardından Galer düzüne inen patikaya giriyoruz. Bundan sonra yürüyüşümüz orman içinde ve yokuş aşağı olacak. Yaklaşık 1 saat sürecek orman içi yürüyüş oldukça keyifli geçiyor. Genelde 2000 metre üzeri bölgelerde yürüyüş yapıldığından ve bu yüksekliklerde pek ağaç olmadığından farklı bir ortam bekliyor sizleri.

Galer Düzü’ne vardıktan sonra burada öğle yemeğini alacağız. Farklı seçenekler var. Yemeğin ardından aracımızla otele dönüyoruz. İsteyenler Ayder’e inen yolu takip ederek 1 saatlik bir yürüyüş daha yapabilirler.  

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: GİTO YAYLASI,  İSTANBUL

Oteldeki kahvaltının ardından Çat Vadisi üzerinden Gito’ya doğru yola çıkıyoruz. Gito 2050 metre yükseklikte yaklaşık 30 haneli, özgünlüğünü korumuş ve bölgenin en güzel manzaralarından birine sahip bir yayla. Altımızda Fırtına Vadisi, solda Pokut ve Sal Yaylaları, karşıda Kaçkar Dağı, sağ tarafımızda Çat Köyü ve Kale Yaylası yayladan görülebilen yerler. Biraz yükselip sırta çıktığımız da ise 360 derecelik bir manzaraya bakabiliyoruz. Açık havalarda denizi bile görmek mümkün.  Özellikle fotoğrafçılar için bulunmaz bir mekan. Buranın keyfini çıkardıktan sonra  öğle yemeğimizi almak için tekrar vadi tabanına iniyoruz. Yemekten sonra Trabzon Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Pegasus Havayolları’nın PC4139 sefer sayılı 15:40 kalkışlı uçağı ile İstanbul’ a hareket ediyoruz. Uçağımız Sabiha Gökçen Havalimanı’na 17:25’ de iniyor. Bir başka BUKLATUR organizasyonunda görüşmek üzere.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1325 TL
Nakit indirimli : 1325 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 • 1. Gece: Ayder Yaylası
 • 2. Gece: Ayder Yaylası
 • 3. Gece: Ayder Yaylası

—————————————————————————————————————————————————–

Doğu Karadeniz’deki konaklama tesislerinin çoğu aile işletmeleridir. Evden dönüştürülen ya da ahşap olduğu için teknik nedenlerden dolayı tesislerin bazılarında single oda imkanı ve bazı odalarda banyo tuvalet imkanı yoktur ya da kısıtlıdır. Dolayısı ile turlarımızda kısıtlı tesisler için kimlerin single ya da banyolu odada kalacağı tamamen kayıt sırasına göre belirlenmektedir. Lütfen turdan önce oda durumunuzu öğrenin, tur sırasındaki itirazlar başka bir alternatif olmadığından anlamsız olacaktır.

—————————————————————————————————————————————————-

Çocuk konaklaması

0-5 Yaş ucretsiz çocuklar Ebeveyn ile aynı yatakta yatar. Ayrı yatağı yoktur. Araçta koltuğu yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

6-12 Yaş indirimli çocuklar ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

—————————————————————————————————————————————————-

Single konaklama: Öncelikle Karadeniz turlarında tesislerin yetersizliğinden dolayı single konaklamalarda kontrolümüzde olmayan durumlar oluşabilmektedir. Turlarımıza tek başına katılan kişiler aksi belirtilmedikçe  bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar single farkı ödeyerek odada tek başına kalmayı tercih ederlerse tesislerin müsaitliğine göre ve rezervasyon sırasına göre tek konaklama sağlanmaya çalışılır. Fakat bu durum tesisten tesise göre değişebilir. Yani bir gün odada tek kalabilirken diğer gün eşleşmek durumunda kalınabilir, bu bazen önceden tahmin edilemeyebilir.  bu durumda tek kalamadığınız günün ücreti iade edilir.

 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu