Tur Kodu UBTKGAP
Uçaklı Butik Güneydoğu – Kurban Bayramı
DİNLERİN VE MEDENİYETİN COĞRAFYASINA BUTİK BİR YOLCULUK...
çocuk
fotoğraf
kolay
kültür
Uçak Dahil
Tur Özeti
  • Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi
  • Gaziantep Bakırcılar Çarşısı
  • Nemrut Dağı Milli Parkı ve meşhur gün batımı/doğumu
  • Tarihi yeniden yazan Göbeklitepe Tapınağı
  • Harran, Balıklıgöl ve Şanlıurfa Sıra Gecesi
  • Otantik Mardin Sokakları
  • Babil ve Pers Krallıkları’nın izinde Dara Harabeleri
  • Bir dünya mirası Hasankeyf ve
  • Enfes yemekler
Program

1. Gün Pazar: GAZİANTEP

Sabah saat 07:00 Anadolu Jet TK7270 sefer sayılı uçağı ile Gaziantep’e uçuyoruz. (Otobüsle veya bir gün öncesinden bölgeye gelecekler ile saat 09:00′da Vilayet önünde buluşuyoruz.) Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Gaziantep gezimize başlıyoruz. İlk olarak Zeugma‘nın dünyaca ünlü mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi ediniyoruz. Müze gezisinin ardından yapacağımız Gaziantep şehir turuyla kentin önemli yerlerini görme fırsatı yakalıyoruz. Gaziantep Kalesi, Otantik Bakırcılar Çarşısı ve  Gaziantep’in tarihi merkezi bunlardan bazıları. Şehir turu sonrası meşhur Tahmis Kahvesi’ne gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda sizlere serbest zaman veriyoruz. Elmacı pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından otele geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.

2. Gün Pazartesi:  ADIYAMAN – ARSEMIA – NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Besni üzerinden Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Adıyaman şehir turunun ardından kendi aracımızla Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Arsemia’yı takip edip Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. Gün batımına denk gelmek için bölgeye ulaştığımız saate göre otelimize yerleşip kısa bir mola verebiliriz. Akşam yemeği otelde.

3. Gün Salı: ATATÜRK BARAJI – HALFETİ – HARRAN ANTİK KENTİ

Otelimizde alınan kahvaltının ardından ilk olarak Atatürk Baraj Gölü’ne gidiyoruz. Baraj hakkında kısa bir bilgi alıyoruz. Göl kıyısındaki kısa gezintinin ardından rotamızı Halfeti‘ye çeviriyoruz. Fırat Nehri üzerinde ekstra tekne turuyla sular altındaki Savaşan Köyü’nü ve Rumkale‘yi göreceğiz. Ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonraki durağımız Harran. Harran‘da, Harran Antik Kenti, Harran Ulu Camii, Harran Üniversitesi, konik kubbeli tarihi Harran evleri, Harran Kalesi ve şehir surları görülmekte. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

4. Gün Çarşamba: GÖBEKLİTEPE – ŞANLIURFA ŞEHİR TURU

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası ilk durağımız dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe. Göbeklitepe gezimizin ardından Şanlıurfa şehir turumuza başlıyoruz. Şanlıurfa’da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten ve Sipahi Pazarı‘nı içeren gezi programının ardından meşhur Gümrük Han‘a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz Mırra veya Menengiç kahvesini tadabilirler. Oteldeki akşam yemeğimiz sonrası isteyenlerle sıra gecesine gidiyoruz.

5. Gün Perşembe: DARA HARABELERİ – DEYR-ÜL ZAFARAN MANASTIRI – MARDİN ŞEHİR TURU

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Viranşehir ve Kızıltepe üzerinden Mardin’e geçiyoruz. Mardin gezimize bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara’dan başlıyoruz. Ardından Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zafaran Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından Mardin şehir merkezine geçiyoruz ve eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşmak üzere öğle yemeği arası veriyoruz. Yemek sonrası şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz. Gezimiz; Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, Tarihi Mardin EvleriAbbaralar, Mardin PTT Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları içeriyor. Programın tamamlanmasının ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

6. Gün Cumartesi: SAVUR – KILLIT KÖYÜ – MİDYAT – HASANKEYF 

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası programımıza Savur‘u gezerek başlıyoruz. Minyatür Mardin diyebileceğimiz kasabanın sokaklarında gezdikten sonra bir Süryani köyü olan Kıllıt Köyü‘ne geçiyoruz. Köyün büyük bir kısmı metruk durumdadır ancak taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahiptir. Köyün sokakları fotoğraf çekmek için çok uygun. Kıllıt Köyü ziyaretimizin ardından Midyat’a geçiyoruz. Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırı, Devlet Konuk Evi, tarihi Midyat sokakları ve gümüş telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsayan Midyat gezimizin ardından Hasankeyf‘e doğru yola çıkıyoruz. Panoromik Hasankeyf gezimizde Hasankeyf Kalesi, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Camii ve Küçük Saray gibi mekanları görüp bölgeye veda ediyoruz.

7. Gün Pazar: MARDİN – DİYARBAKIR – DÖNÜŞ

Kahvaltının ardından son günümüzde Mardin’de önceki günlerde görmediğimiz Otantik Çarşılar, Kayseriye Bedesteni ve Zinciriye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Mardin’deki bu kısa turumuzu bitirdikten sonra Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır’da On Gözlü Köprü, Dicle Nehri, Diyarbakır surları, Ulu Camii ve vaktimiz kalırsa Sıtkı Tarancı Müzesi’ni ziyaret edip havaalanına doğru yola çıkıyoruz. 16:45′teki Anadolu Jet TK7355 sefer sayılı uçuş ile Diyarbakır’dan Sabiha Gökçen Havaalanı’na uçuyoruz ve bir başka BUKLA turunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Harran, Uçaklı Butik Güneydoğu Anadolu Turu, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Nemrut, Halfeti, Midyat, Hasankeyf, Bukla, Buklatur

 
Fiyat
Tur fiyatı : 0 TL
Nakit indirimli : 0 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

1. Gün: Grand Hotel veya muadili – Gaziantep

2. Gün: Zeus Hotel veya muadili - Adıyaman

3. Gün: Nevali Hotel veya muadili - Şanlıurfa

4. Gün: Nevali Hotel veya muadili - Şanlıurfa

5. Gün: Tuğhan Otel veya muadili - Mardin

6. Gün: Tuğhan Otel veya muadili - Mardin

İlgili tur tarihinde belirtilen otellerde yaşanabilecek rezervasyon sıkıntısı halinde acenta aynı kategoride bir başka otelde konaklama sağlar.

 

 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu