Tur Kodu
Uçaklı Avusturya Alpleri-Tirol & Hallstatt
çocuk
doğa
fotoğraf
hiking
kültür
orta
trekking
Uçak Dahil
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
  • Bavyera Kralı II. Ludwig’in peri masallarını andıran şatosu Neuschwanstein
  • Zillertal Vadisi’nin sonunda yeralan 1782m yükseklikteki Schlegeis Gölü
  • Avusturya Alpleri’nin en güzel manzaralarından birine sahip olan Sallfeinersee Gölü
  • Avusturya’nın en meşhur köylerinden olan Hallstatt
  • Unesco Dünya Miras Listesi’nde yer alan köy tuz madenleri
  • İçinde 1200’den fazla kafatası bulunduran Michael Şapeli
  • Münih şehir gezisi
  • Avusturya Alpleri’nde 3 günlük trekking
Program

1. Gün: İSTANBUL, NEUSCHWANSTEIN ŞATOSU, TIROL

​Yerel saat ile 12:00’de inen uçağımızı rehberimiz Münih Uluslararası Havalimanı’nda karşılıyor ve direkt olarak Bavyera Kralı II. Ludwig’in peri masallarını andıran ünlü Neuschwanstein Şatosu’na doğru yola çıkıyoruz. Yapımı bir servete ve kralın tahtına malolan şato Disney’e de ilham vermiş. Aynı zamanda meşhur Romantik Yol’un başlangıç noktası olan bölge birçok masala ev sahipliği yapıyor. Şato gezimiz sonrası öğle yemeği yedikten sonra Innsbruck üzerinden Avusturya Alpleri Tirol Bölgesi’nde yer alan otelimize yolculuğumuz başlıyor. Zillertal bölgesinde yeralan otelimizde toplam 4 gece konaklayacağız. Akşam yemeği Zillertal’de serbest.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: ENG ALM, LAMSENJOCHHÜTTE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Karwendel sıradağlarının arasında bir vadide 1270 metre yükseklikte bulunan ünlü Eng Alm köyüne gidiyoruz. Köyde bir süre vakit geçirip meşhur sütü ve yoğurdunu tattıtktan sonra Binsalm ve 1953 metre yükseklikteki Lamsenjochhütte yürüyüşüne başlıyoruz. Kanwerdel Dağları tırmaışçıları için konaklama imkanı sunan Lamsenjochhütte’de öğle yemeğimizi aldıktan sonra müthiş manzara eşliğinde tekrar vadiye iniyoruz. Gidip dönüş toplam 12 kilometre olan yürüyüşümüzün yarısı çıkış yarısı iniş şeklindedir ve 5-6 saat olarak planlanmaktadır.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: SCHLEGEIS GÖLÜ, FRIESENBERGHAUS, OLPERERHÜTTE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Zillertal Vadisi’nin sonunda yeralan Schlegeisspeicher’e (Schlegeis Gölü 1,782 metre) devam ediyoruz. Buzul gölü olan bu göle kurulan baraj bize oldukça ilginç bir manzara sergiliyor. Göl kenarında kısa vakit geçirdikten sonra 2,388 metre yükseklikte 1881’den beri hizmet veren meşhur Olpererhütte yürüyüşümüz başlıyor. Öncelikle ilk etabımız Friesenberghaus’a 2,5 saatlik yürüyüşün ardından ulaşıyoruz. Sonrasında diğer bir 2 saatin ardından Olpererhütte’ye ulaşıyoruz. Karşımızda müthiş Alp manzaraları ve altımızda Schlegeis Gölü manzarası ile öğle yemeği molamızı veriyoruz. Molanın ardından başka bir yoldan inişimiz başlıyor. İnişimiz 1,5 saat civarı sürüyor ve tekrar göle inmiş bulunuyoruz. Otelimize dönüp akşamüzeri serbest zaman veriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: SALLFEINERSEE GÖLÜ, INNSBRUCK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Avusturya Alpleri’nin en güzel manzaralarından birine sahip olan Sallfeinersee Gölü yürüyüşümüz için yola çıkıyoruz. 1 saatlik araç yolculuğunun ardından yürüyüşümüze başlıyoruz. İniş çıkış toplam 8 kilometre olan yürüyüşümüz boyunca Innsbruck şehri ve Alpler manzaramızı oluşturuyor. Dönüşte bir süre Innsbruck’ta serbest zaman geçirdiktan sonra otelimize dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: HALLSTATT, MÜNİH

Bugün kahvaltının ardından otelimizden çıkış yapıyoruz ve Avusturya’nın en meşhur köylerinden olan Hallstatt’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 500 metre rakıma sahip olan yerleşim yeri Hallstatt Gölü’nün batı kıyısında yer alıyor. Unesco Dünya Miras Listesi’nde yer alan köy tuz madenleri, içinde 1200’den fazla kafatası bulunduran Michael Şapeli, Dachstein Buz Mağaraları ve bolca fotoğraflanan Christ Kilisesi ile ünlü. Hallstatt gezimizin ardından Münih’e geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra kısa bir şehir gezisi yapıp akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: MÜNİH, DÖNÜŞ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 19:00 civarındaki uçuşumuza kadar Münih şehir gezisi yapıyoruz. Şehrin kapılarından Isartor, geçmişte suçluların idam edildiği ve düelloların yapıldığı alan olan Marienplatz, Belediye Binaları ve St Peter Kilisesi, Freuenkirche, Milli Tiyatro, Max-Joseph Meydanı ve Maximilian Caddesi turumuzun ana hatlarını oluşturuyor. Turumuzun ardından havaalanına geçip siz misafirlerimizi yolcu ediyor ve bir sonraki Bukla Tur gezisinde görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1395 €
Nakit indirimli : 1395 €
Single Farkı : 450 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
10 Tem'18 - 15 Tem'18
(son +7 kişi)
20 Ağu'18 - 25 Ağu'18
(son 7 kişi)
Konaklama
  • Wohlfühlhotel Schielt veya muadili - Zillertal
  • Ibis München City Süd - Münih
 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu