Tur Kodu UAUMD
Uçaklı Antep – Urfa – Mardin – Diyarbakır – 29 Ekim
Taşın, medeniyetin ve inancın izinde... Güneydoğu'nun kalbine yolculuk...
çocuk
fotoğraf
kolay
kültür
Uçak Dahil
Tur Özeti
  • Bahar aylarında güzel bir Güneydoğu Anadolu Bölgesi gezisi
  • Dinlerin ve medeniyetlerin doğduğu topraklar
  • Zeugma Mozaik Müzesi
  • Gaziantep Bakırcılar Çarşısı
  • Göbeklitepe Tapınak Alanı, Harran, Balıklı Göl, Sıra gecesi
  • Dara Harabeleri, Midyat, Mardin sokakları
  • Hasankeyf
  • Enfes yemekler
Program

1. Gün : GAZİANTEP, ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ, HALFETİ, ŞANLIURFA

Sabah saat 07:00 Anadolu Jet TK7270 sefer sayılı uçağı ile Gaziantep’e uçuyoruz. (Otobüsle veya bir gün öncesinden bölgeye gelecekler ile saat 09:00′da Vilayet önünde buluşuyoruz.) Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Gaziantep gezimize başlıyoruz. İlk olarak Zeugma‘nın dünyaca ünlü mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi ediniyoruz. Müze gezisinin ardından yapacağımız Gaziantep şehir turuyla kentin önemli yerlerini görme fırsatı yakalıyoruz. Gaziantep Kalesi, Otantik Bakırcılar Çarşısı ve  Gaziantep’in tarihi merkezi bunlardan bazıları. Şehir turu sonrası meşhur Tahmis Kahvesi’ne gidip kahve molası veriyoruz. Ardından rotamızı Halfeti‘ye çeviriyoruz. Fırat Nehri üzerinde ekstra tekne turuyla sular altındaki Savaşan Köyü’nü ve Rumkale‘yi göreceğiz. Halfeti ziyaretimizin sonrasında Şanlıurfa’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Oteldeki akşam yemeğimiz sonrası isteyenlerle sıra gecesine gidiyoruz.

2. Gün : GÖBEKLİTEPE, HARRAN ANTİK KENTİ, ŞANLIURFA ŞEHİR TURU, BALIKLI GÖL

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Şanlıurfa gezimize başlıyoruz. Şanlıurfa’da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten ve Sipahi Pazarı‘nı içeren gezi programının ardından meşhur Gümrük Han‘a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz Mırra veya Menengiç kahvesini tadabilirler. Şanlıurfa şehir turundan sonraki durağımız dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe.  Göbeklitepe ziyaretimizin sonrasında Harran‘a geçiyoruz. Harran‘da, Harran Antik Kenti, Harran Ulu Camii, Harran Üniversitesi, konik kubbeli tarihi Harran evleri, Harran Kalesi ve şehir surları görülmekte. Harran gezimizi tamamladıktan sonra Mardin’deki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

3. Gün : DARA HARABELERİ, MARDİN ŞEHİR TURU

Kahvaltı sonrası Mardin gezimize bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara’dan başlıyoruz. Ardından Mardin şehir merkezine geçiyoruz ve eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşmak üzere öğle yemeği arası veriyoruz. Yemek sonrası şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz. Gezimiz; Zinciriye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, tarihi Mardin evleriAbbaralar, Mardin PTT Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları içeriyor. Akşam yemeği otelimizde.

4. Gün : SAVUR, KILLIT KÖYÜ, MİDYAT, HASANKEYF, DİYARBAKIR, DÖNÜŞ 

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası programımıza Savur‘u gezerek başlıyoruz. Minyatür Mardin diyebileceğimiz kasabanın sokaklarında gezdikten sonra bir Süryani köyü olan Kıllıt Köyü‘ne geçiyoruz. Köyün büyük bir kısmı metruk durumdadır ancak taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahiptir. Köyün sokakları fotoğraf çekmek için çok uygun. Kıllıt Köyü ziyaretimizin ardından Midyat’a geçiyoruz. Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırı, Devlet Konuk Evi, tarihi Midyat sokakları ve gümüş telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsayan Midyat gezimizin ardından, Hasankeyf‘e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Hasankeyf gezimizde Hasankeyf Kalesi, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Camii ve Küçük Saray gibi mekanları görüp bölgeye veda ediyoruz ve Diyarbakır‘a geçiyoruz. Diyarbakır’da On Gözlü Köprü, Dicle Nehri, Diyarbakır Surları, Ulu Camii ve Sıtkı Tarancı Müzesi’ni ziyaret edip havaalanına gidiyoruz. 20:35′teki Anadolu Jet TK7215 sefer sayılı uçuş ile Diyarbakır’dan Sabiha Gökçen Havaalanı’na uçuyoruz ve bir başka BUKLA turunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1395 TL
Nakit indirimli : 1395 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

1. Gün: Nevali Hotel veya muadili - Şanlıurfa

2. Gün: Hilton Hotel veya muadili - Mardin

3. Gün: Hilton Hotel veya muadili - Mardin

İlgili tur tarihinde belirtilen otellerde yaşanabilecek rezervasyon sıkıntısı halinde acenta aynı kategoride bir başka otelde konaklama sağlar.

 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu