Tur Kodu KAZCUN
Tuğba Ekler ile Kaz Dağları – Cunda & Assos Yoga Turu
İDA DAĞI ETEKLERİNDE YOGA&MEDİTASYON
doğa
hiking
kültür
orta
yoga
yürüyüş
yüzme
Tur Özeti
  • Tuğba Ekler ile yoga ve meditasyon seansları
  • Kaz Dağları’nın zengin oksijen rezervi
  • Körfeze tepeden bakan muazzam Assos kenti
  • Taş yapıları ile ünlü Behramkale
  • Adatepe & Yeşilyurt Köyü
  • Ayvalık & Cunda Adası
  • Hasanboğuldu Şelalesi
Program

1. Gün: İSTANBUL, HASANBOĞULDU ŞELALESİ, ADATEPE, ZEUS ALTARI, YEŞİLYURT KÖYÜ, YOGA&MEDİTASYON SEANSI

Gece belirtilen duraklardan hareketle 01:30′da İstanbul’dan ayrılıyoruz ve Osmangazi Köprüsü üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Sabah Mehmetalan Köyü’nde kahvaltımızı aldıktan sonra Hasanboğuldu Şelalesi’ne gidiyoruz. Sütüven pikniik alanından başlayacak olan yürüyüş patikadan devam ediyor. Yol üzerinde Romalılardan kaldığı söylenen su kemerlerinin sütunlarını da göreceğiz. Hava sıcaksa şelaleye girebilirsiniz. Şelale ziyaretinin ardından taş mimarisiyle ön plana çıkan Adatepe Köyü’ne ulaşıyor köydeki gezimizin ardından 20 dk’lık yürüyüşle körfezi kuşbakışı seyredebileceğimiz Zeus Altarı’na ulaşıyoruz. Yöre ile ilgili hikayeleri manzaraya karşı dinledikten sonra Adatepe Zeytinyağı Müzesi’ne geçiyoruz. Müzede bölgedeki zeytinyağı üretimi hakkında bilgi edinip geleneksel aletleri tanıdıktan sonra dileyenler müzenin mağazasından alışveriş yapabilirler. Müze ziyaretinin ardından bir başka ilgi çekici Kazdağı köyü olan Yeşilyurt Köyü’nü gezip köy meydanındaki açık hava kahvesinde soluklanıp otelimize geçiyoruz. Otele yerleşip biraz dinlendikten sonra yoga için özel olarak ayrılmış alanımızda Tuğba EKLER ile her seviyeye uygun yoga seansımıza başlıyoruz. Bir buçuk saatlik bu yoga seansının ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından Tuğba EKLER ile yönlendirmeli meditasyon seansı olacaktır.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: YOGA&MEDİTASYON SEANSI, ASSOS, CUNDA ADASI, AYVALIK, İSTANBUL

Sabah kahvaltısından önce Tuğba Ekler ile yoga ve meditasyon seansımıza başlıyoruz. Ardından otelimizde kahvaltımızı alıyoruz. Tur rehberimiz eşliğinde Behramkale ve Assos’u gezmeye gidiyoruz. Assos gezimizde ilk olarak Antik Liman’ı geziyoruz. Taş binaların kıyı boyunca sıralandığı limanın mendirekten görüntüsünü hemen fotoğraflamak isteyeceğinize eminiz. Antik Liman’da dileyen misafirlerimiz meşhur Assos dondurmasından tadabilirler. Sonrasında dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü’nü gezip Athena Tapınağı’na çıkıyoruz. Burada rehberimizden Assos tarihi hakkında bilgi alıp manzara seyri yaptıktan sonra Cunda Adası’na gidiyoruz. Cunda’da ilk olarak Thaksiyaris Kilisesi, Yıkık Kilise, Âşıklar Tepesi, Cunda Sokakları gezilerimizi yapıyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Taş Kahve’de çay ve kahve molası veriyoruz ve Ayvalık’a geçiyoruz. Burada Neo Klasik dönem mimarisini yansıtan; Sarımsak Taşı ile inşa edilmiş evlerini, kiliselerini ve camiilerini gezmeye başlıyoruz. Kilise’den Camii’ye çevrilen eserler, Arabacılar Meydanı gibi birbirinden otantik ve güzel yeri görme imkanı buluyoruz. Ayvalık gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul’a dönüyoruz. Akşam 22:00 civarında İstanbul’a ulaşıyoruz ve bir başka BUKLATUR gezisinde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.  sonra gezimizi tamamlıyoruz ve İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Bir başka BUKLATUR gezisinde görüşmek üzere.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 645 TL
Nakit indirimli : 645 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
  • Assos Eden Gardens 4*
  • Assos Nazlıhan Hotel
  • Assos Eden Beach

Çocuk konaklaması

Turumuz çocuklu katılıma uygun değildir.

—————————————————————————————————————————————————–

Single konaklama: Turlarımıza tek başına katılan kişiler ilk etapta direkt olarak bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar bunu tercih etmezse tesislerin müsaitliğine göre single konaklama satın alabilirler.

 
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu