Tur Kodu TROLOF
Tromso – Lofoten Adaları & Kuzey Işıkları
REN GEYİĞİ Mİ HUSKY Mİ?
doğa
extreme
fotoğraf
hiking
kar motorsikleti
keşif
kültür
Uçak Dahil
yayla yaşantısı
Tur Özeti
  • Tamok Vadisi’nde Ren Geyiği, Köpekli Kızak ve kar motorsikleti aktivitesi
  • Sami çadırı ve kütük kulübede sauna keyfi
  • Kuzeyin Paris’i Tromso
  • Kuzey Kutup Dairesi yemekleri
  • Norveç’in güzelliğiyle nam salmış Lofoten Adaları
  • Lofoten’de şirin bir kasaba: Svolvaer
  • Ve elbette Aurora Borealis (Kuzey Işıkları)
Program

1. Gün: ISTANBUL, OSLO, TROMSO

Sabah 06:45’te Atatürk Havalimanı’nda buluşma ve check-in. 09:15’te kalkan Türk Hava Yolları TK1751 uçuşu ile Oslo’ya uçuş. Yerel saat ile 11:20 iniş sonrası 15:00’te kalkan Norwegian Airlines Tromso uçuşu için check-in. Yerel saat ile 16:55 Tromso Havalimanı’na varış ve şehir merkezindeki otelimize transfer. Otele yerleşmenin ardından kısa bir oryantasyon turu. Akşam Kuzey Işıkları tahminlerine göre ışık avı yapılacaktır.

———————————————————————————————————————————————

2. Gün: TROMSO ŞEHİR TURU

Sabah kahvaltının ardından Kuzeyin Paris’i olarak adlandırılan Tromso’yu gezmeye başlıyoruz. İlk olarak otelimizin karşısındaki 1861 yılında tamamı ahşaptan yapılan Tromso Katedrali’ne uğruyoruz. Katedralin içindeki ağaca ip bağlayıp dilek tutarak güne başlayabilirsiniz. Sonrasında ilgi çeken mimarı tasarımıyla İskandinavya’nın en büyük akvaryumlarından biri olan Polaria’ya gidiyoruz. Akvaryumdan ayrıldıktan sonra şehrin en işlek ve en eski caddesi Storgata boyunca gezimizi sürdürüyoruz. Caddenin sonunda Norveçlilerin geçmişten günümüze giyim tarzı, avlanma şekli ve gemiciliği hakkında bilgiler sunan Polar Müzeyi ziyaret ediyoruz. Tromso Limanı’nda yer alan müze akşamları kuzey ışıklarını izlemek için de uygun bir lokasyon. Müzeden ayrıldıktan sonra minimalist tasarımı ve modern görüntüsüyle güzel fotoğraflar veren 1965 yapımı Arctic Katedral’i görmek için şehir merkezinin bulunduğu adanın doğusunda yer alan Tromsdalen bölgesine geçiyoruz. Katedral ziyareti sonrasında Fjellheisen teleferiği ile 421 yükseklikteki Storsteinen Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan tüm şehri izlemek mümkün tabii kuzey ışıklarını da.

———————————————————————————————————————————————

3. Gün: TAMOK VADİSİ

Kahvaltının ardından Tamok Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kuzey ruhunu yaşamanın klasik yolu olan Ren geyiği kızağı gezisi ile güne başlıyor ve öğleden sonra ise daha modern bir yolu olan kar motosikleti ile keşfimize devam ediyoruz. Aktivite arasında isteyenler saunaya girebilir. (Tüm aktivitelerin kontenjanı sınırlıdır.) Akşam Kuzey Işıkları tahminlerine göre ışık avı yapılacaktır.

———————————————————————————————————————————————

4. Gün: TROMSO, SVOLVAER

Kahvaltının ardından Tromso’dan ayrılıp güneye Svolvaer’e gidiyoruz. Geçiş günü olarak kabul edeceğimiz bu günde sabah çok erken hareket edersek ve yol durumu ulaşım süresini uzatmazsa İsveç’in Lapland bölgesinde bulunan Abisko Milli PArkı’nı ziyaret edebiliriz.

———————————————————————————————————————————————

5. Gün: KABELVAG, BORG, LEKNES, BALLSTAD, BAMBERG

Bu gün sabah kahvaltının ardından Lofoten Adaları’nın birbirinden güzel balıkçı köyleri boyunca gezimiz yapılacaktır. Kabelvag, Borg’daki Viking Müzesi, Leknes, Ballstad, Ramberg görülecek yerler arasında. Akşam otelimize dönüyoruz ve Aurora Borealis tahminlerine göre ışık avı yapıyoruz.

———————————————————————————————————————————————

 6. Gün: SVOLVAER, NARVIK, OSLO, ISTANBUL

Sabah kahvaltının ardından 11:05’te Harstad/Narvik Havalimanı’ndan ayrılan Norwegian Airlines Oslo uçuşumuz için havaalanına transfer oluyoruz. Yerel saat ile 12:50’de Oslo’ya varıyoruz. 17:50’deki Türk Hava Yolları TK1754 İstanbul uçuşumuza kadar olan süre içinde isteyenler ile kısa bir Oslo turu yapıyoruz. 22:45’te İstanbul’a vardıktan sonra bir sonraki turda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1795 €
Nakit indirimli : 1795 €
Single Farkı : 500 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Grup Sayısı
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım