Tur Kodu
Uçaklı Romanya Turu
fotoğraf
kolay
kültür
laylaylom
trekking
Uçak Dahil
yurtdışı
Tur Özeti
  • Çavuşesku’nun rüyası, Doğu Avrupa’nın Paris’i: Bükreş
  • Dünya’nın en büyük ikinci binası: Casa Poporului
  • UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Sighişoara şehir merkezi
  • Kont Dracula ya da Kazıklı Voyvoda  olarak bilinen Vlad “The Impaler” Tepes’in Bran Kalesi
  • Karpat Dağları’nın ortasındaki bir şovalye şehri: Braşov
  • Farklılığıyla ön plana çıkan Biserica Neagra (Kara Kilise)
Program

1. Gün: BÜKREŞ ŞEHİR GEZİSİ

Bükreş Havaalanı’nda Bukla Tur rehberinin sizi karşılamasının ardından şehir merkezine geçip otelimize yerleşiyoruz. Turumuz devrimlere sahne olmuş İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı ve Milli Tiyatro ile başlıyor. Sonrasında Çavuşesku tarafından yaptırılan ve Pentagon’un ardından dünyadaki 2. büyük bina olarak bilinen Romanya Parlamento Binası’nı geziyoruz. Griogore Antipa Doğal Tarih Milli Müzesi, Parcul Alexandru Ioan Cuza Parkı ve Patriarchal Katedral gezinin geri kalanını oluşturuyor. Sonrasında Brancovenesc mimarisinin en önemli örneklerinden biri olan Mogosoaia Köyü’nde bulunan Mogosoaia Sarayı gezisini gerçekleştirip otelimize dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: SIBIU ŞEHİR GEZİSİ

Bükreş’ten hareket ettikten sonra yaklaşık 5 saatlik bir yolculukla 2007 Avrupa Kültür Başkenti seçilmiş Romanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Sibiu’ya varıyoruz. Öğleden sonrayı Sibiu gezisine ayırıyoruz.

Büyük Meydan, Sibiu antik kent merkezi, Turnul Sfatului, Piata Mica, Bridge of Lies, Roman Katolik Kilisesi turumuzu oluşturuyor. Hareketli şehir hayatı, canayakın insanları ve onlarca farklı kültürel unusuruyla Sibiu gezimizi tamamladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: SIGHIŞOARA, BRAŞOV

Sabah kahvaltının ardından Kont Drakula olarak bilinen Vlad Tepeş’in doğduğu kasaba olan Sighişoara’ya hareket ediyoruz. Avrupa’nın en iyi korunabilmiş orta çağ kasabalarından biri olan Sighişoara sizi tam bir zaman yolculuğuna çıkaracak. Eski kent meydanı, kalesi, dar sokakları, şirin kafe ve restoranları gezdikten sonra Braşov’a geçiyoruz.

Braşov’a varışımızın ardından Sfatului Meydanı, Kara Kilise, Romanya Mahallesi, seyir tepesi, Kara Kule gibi tarihi unsurları gördükten sonra tarihi kent merkezinin birbirinden şirin sokaklarını hikayelerini dinleyerek geziyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: BRAŞOV, BRAN KALESİ, SINAIA KALESİ (Peleş Şatosu), BÜKREŞ, DÖNÜŞ

Sabah kahvaltının ardından Drakula’nın kalesi olarak bilinen Bran Kalesi’ne geçiyoruz. Kaleyi etraflıca gezdikten sonra Bükreş’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Transilvanya’nın en önemli kale şatolarından biri olan Sinaia Kalesi’ni gezdikten sonra havalimanına hareket edip sizlere veda ediyor ve başka bir Bukla Tur gezisinde görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 590 €
Nakit indirimli : 590 €
Single Farkı : 150 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Yöre Bilgileri
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Bukla Notu