Tur Kodu TY
Trans Yayla
YAYLALARARASI YOLCULUK
doğa
flora
fotoğraf
hiking
kültür
orta
rafting
yayla yaşantısı
Tur Özeti
  • Manzarası ile nefes kesen Pokut, Sal, Hazindak & Gito Yaylaları
  • Büyüleyici gölleriyle Verçenik
  • Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi
  • Palovit Şelalesi & Kapılı Göller
  • Taş evleriyle Samistal Yaylası
Program

1. Gün Pazar: TRABZON, SAL YAYLASI, POKUT YAYLASI, HAZİNDAK YAYLASI

Trabzon Havaalanında buluşup aracımızla Çamlıhemşin’e ordan da Sal ve Pokut Yaylaları üzerinden Hazindağ’a hareket ediyoruz. Hava koşullarına göre Çamlıhemşin’de aracımızı değiştirebiliriz. Sal yaylası’na vardığımızda Pokut’a kadar yürüyüş yapıyor ve Eynetapın Düzü’nden tekrar aracımıza biniyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yürüyüşümüz orman içi ve kolay. Aracımızla tekrar Hazindağ’a devam ediyoruz. Toplam araçla yolculuk süremiz 5 saati bulacaktır. Bu erişilmesi zorlu yaylaya varınca bütün yol yorgunluğunuzun gördüğünüz güzellik karşısında biteceğine eminiz. Konaklamamız ahşap pansiyonda. Yaylamızda elektrik yok.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün Pazartesi: AMLAKİT YAYLASI

Sabah erkenden kalkıp güzel bir manzarada kahvaltımızı yaptıktan sonra muhteşem bir ormaniçi patikadan Amlakit Yaylası’na yürüyoruz. Yokuş aşağı olan yürüyüşümüz yaklaşık 2 saat sürecek. Amlakit yaylasında biraz vakit geçirip öğle yemeğimizi aldıktan sonra tekrar aynı yoldan geri dönerek pansiyonumuza yerleşiyoruz. Yürüyüş tamamen orman içi patikadan hafif inişli çıkışlı ve dere geçişli olacaktır.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün Salı: SAMİSTAL YAYLASI

Kahvaltının ardından bölgenin en yüksek yaylası olan Samistal’e doğru yola çıkıyoruz. Bugünkü patikamız alpin çayırlıklardan yani orman sınırı üstündeki bölgeden geçiyor. Hava açık olduğunda muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyeceksiniz. İnişli çıkışlı yer yer zorlanabileceğiniz yaklaşık 2-3 saatlik bir yürüyüşümüz olacak. Samistal tamamen taş evlerden oluşan mimarisi ile ilgi çeken bozulmamış bir yayla. Burada kumanyamızı aldıktan sonra tekrar aynı patikadan dönüşe geçiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün Çarşamba: HAZİNDAK YAYLASI, PALOVİT ŞELALESİ, TARZANPARK, MOLLAVEYİS KÖYÜ

Sabah kahvaltımızın ardından Hazindağ yaylasından yürüyerek ayrılıyoruz. Eşyalarımız araçla otelimize giderken biz orman içi patikadan Palovit Şelalesi’ne doğru inişe geçiyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek olan inişimiz önce Palovit Şelalesi’nde sonra da Tarzanpark Macera Parkında sona erecek. Oldukça güzel bir rotadan yapacağımız yürüyüş bölgenin en el değmemiş ormanları arasında olacaktır. Muhteşem Palovit Şelalesi ise bu yürüyüşü taçlandıracaktır. Maceraya doymanların yardımına ise Tarzanpark yetişecek. Buradaki molamızda isteyenler parktaki aktiviteleri yapabilir. Daha sonra aracımız bizi Tarzanpark’tan alıp otelimize götürecektir.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün Perşembe: VERÇENİK YAYLASI, KAPILI GÖLLER

Sabah erkenden kalkıp aracımızla Fırtına Vadisi’nin derinliklerine doğru yola çıkıyoruz. Çat, Kale, Başköy üzerinden Verçenik Yaylası’na ulaşıyoruz. Yaklaşık 1.5 saat süren araç yolculuğundan sonra yine 2 saat sürecek orta zorluktaki bir yürüyüşle görkemli Verçenik Dağı dibinde bulunan 3000m’deki Kapılı Göller’e ulaşıyoruz. Yürüyüşümüz alpin zonda kısmen toprak ve kayalık zeminde olacaktır. Yer yer zorlanacak olsak da parkur sonunda göreceğiniz manzara hepsine değecektir. Basamak gibi üst üstte dizilmiş göller ve suya yansıyan dağın görüntüsü fotoğraf severler için bulunmaz nimet. Tabi göl deyince o gölde yüzmekte olağan bir davranış. Sonradan pişman olmamak için mayo ve havlunuzu yanınızda bulundurmanızda fayda var. Burda kumanyamızı aldıktan sonra aynı yoldan otelimize geri dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün Cuma:  GİTO YAYLASI, SÜRPRİZ DESTİNASYON, TRABZON  

Bugün bölgenin en güzel manzaralı yaylalarından birine Gito Yaylasına gideceğiz ilk önce. Aracımızla yapacağımız 1 saatlik yolculuğun ardından 2050 metre yükseklikteki yaylaya varıyoruz. Yaklaşık 40 haneli yayla Fırtına Vadisine bakıyor. Solda Badara Mezrası, Pokut Yaylası, Amlakit, Altıparmak ve Kemerli Kaçkar Dağı Sağ tarafta ise Çat Köyü ve Kale Yaylası gözüküyor. Burada yapılacak 1.5 saatlik yürüyüşte yaylanın arkasındaki küçük zirveye çıkıp Kaçkar Dağını da göreceğiz. Yaylanın arka tarafı ise Karadeniz’e bakıyor. Bulut denizi olursa işte o zaman işler değişir yürümek istemeyip bulutların dansını seyretmek isteyenler çıkacaktır mutlaka. Ağustos ortalarında bol bol yaban mersini de yiyebilirsiniz. Bir başka programda burada konaklama isteği ile yayladan ayrılıp otele geri dönüyoruz.

Öğle yemeğimizi aldıktan sonra  sizi çok farklı bir yere götüreceğiz. Bu sürpriz olacak! Neden yazmıyorsanız derseniz. Birincisi bölge halkına karşı duyduğumuz sorumluluk. Bizim programlarımıza koyduğumuz yerler kitle turizmi acentaları tarafından programlara dahil ediliyor. Gruplarımız 15 kişi olduğu için biz yaşanan yerlerde rahatsızlık yaratmıyoruz. Fakat 45 kişi olunca iş değişiyor. İkincisi ise herşeyi de bilmeyiverin canım birşeyler sürpriz olsun:) Gideceğiniz yer inanılmaz güzellikte sadece bunu söyleyebiliriz.

Ve program sonu Trabzon’a doğru yola koyuluyoruz. Yolda biraz alışveriş molası vereceğiz. Çay, Sürmene bıçağı vs. Saat 17.00’de havaalanındayız. Bir başka Bukla turunda görüşmek üzere, iyi yolculuklar.

NOT: Konaklanacak otel ve pansiyonların durumuna göre programın işleyiş sırası değiştirilebilir.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1725 TL
Nakit indirimli : 1725 TL
Single Farkı : 475 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
12 Haz'18 - 17 Haz'18
(son +7 kişi)
17 Haz'18 - 22 Haz'18
(son +7 kişi)
24 Haz'18 - 29 Haz'18
(son +7 kişi)
01 Tem'18 - 06 Tem'18
(son +7 kişi)
08 Tem'18 - 13 Tem'18
(son +7 kişi)
15 Tem'18 - 20 Tem'18
(son +7 kişi)
22 Tem'18 - 27 Tem'18
(son +7 kişi)
29 Tem'18 - 03 Ağu'18
(son +7 kişi)
05 Ağu'18 - 10 Ağu'18
(son +7 kişi)
12 Ağu'18 - 17 Ağu'18
(son +7 kişi)
20 Ağu'18 - 25 Ağu'18
(son +7 kişi)
28 Ağu'18 - 02 Eyl'18
(son +7 kişi)
02 Eyl'18 - 07 Eyl'18
(son +7 kişi)
Konaklama

Bu tur için belirttiğimiz oteller muhtemel otellerdir. Muadilleri ile değişebilir.

  • 1. Gece: Hazindak Yaylası
  • 2. Gece: Hazindak Yaylası
  • 3. Gece: Hazindak Yaylası
  • 4. Gece: Fırtına Vadisi
  • 5. Gece: Fırtına Vadisi

NOT: Konaklanacak otel ve pansiyonların durumuna göre programın sırası değiştirilebilir.

—————————————————————————————————————————————————–

Doğu Karadeniz’deki konaklama tesislerinin çoğu aile işletmeleridir. Evden dönüştürülen ya da ahşap olduğu için teknik nedenlerden dolayı tesislerin bazılarında single oda imkanı ve bazı odalarda banyo tuvalet imkanı yoktur ya da kısıtlıdır. Dolayısı ile turlarımızda kısıtlı tesisler için kimlerin single ya da banyolu odada kalacağı tamamen kayıt sırasına göre belirlenmektedir. Lütfen turdan önce oda durumunuzu öğrenin, tur sırasındaki itirazlar başka bir alternatif olmadığından anlamsız olacaktır.

—————————————————————————————————————————————————-

Çocuk konaklaması

0-5 Yaş ucretsiz çocuklar Ebeveyn ile aynı yatakta yatar. Ayrı yatağı yoktur. Araçta koltuğu yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

6-12 Yaş indirimli çocuklar ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

—————————————————————————————————————————————————-

Single konaklama

Öncelikle Karadeniz turlarında tesislerin yetersizliğinden dolayı single konaklamalarda kontrolümüzde olmayan durumlar oluşabilmektedir. Turlarımıza tek başına katılan kişiler aksi belirtilmedikçe  bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar single farkı ödeyerek odada tek başına kalmayı tercih ederlerse tesislerin müsaitliğine göre ve rezervasyon sırasına göre tek konaklama sağlanmaya çalışılır. Fakat bu durum tesisten tesise göre değişebilir. Yani bir gün odada tek kalabilirken diğer gün eşleşmek durumunda kalınabilir, bu bazen önceden tahmin edilemeyebilir.  Bu durumda tek kalamadığınız günün ücreti iade edilir.

 
Turun Farkı
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu