Tur Kodu TUR01-18
Trabzon’dan Batum’a Doğu Karadeniz
DOĞU KARADENİZ KÜLTÜRÜ...
doğa
flora
fotoğraf
gurme
kültür
yurtdışı
yürüyüş
yüzme
Tur Özeti

Her yaz ofisimizi pek çok kişi arıyor. “Sizin Batum’u ve Uzungöl’ü de içine alan Doğu Karadeniz programınız yok mu” diye? En sonunda sizlerin yoğun talebini de göz önünde bulundurarak kısa ama öz bir program hazırladık. Bu programın içine artık oldukça gözde bir gezi durağı olan ve ısrarla istediğiniz Batum‘u da koyduk. Tam istediğiniz gibi oldu.

Programa, Doğu Karadeniz’in en meşhur yerlerini de koyduk. Tabi beş güne sığdırabildiklerimizi. Yürüyüşler kolay herkesin katılımına uygun bir program oluştu. Artık bahaneniz kalmadı yani. :)

Gezi boyunca doya doya fotoğraf çekebilecek, bölgenin en güzel yemeklerini yiyebilecek, şelaleler ve derelerle doğanın cümbüşüne şaşıracak, sınırın iki yakasında eşsiz bir seyahatin içinde her anından keyif alabileceksiniz…

Siz de “Ne haliniz varsa gezin” artık … :)

Program

1. Gün : TRABZON, UZUNGÖL, BATUM

Rehberimiz sizi Trabzon Havaalanı‘nda karşılayacak. Eşyalarınızı aracımıza yerleştirdikten sonra yola çıkıyoruz. Trabzon Çaykara’nın üzerindeki Uzungöl’e gidiyoruz. Uzungöl, Haldizen Deresi’nin bir heyelan sonucu önünün kapanması ile oluşmuş bir göl. Çevresinde pek çok konaklama ve yemek tesisi bulunmakta. Öğle yemeğimizi bölgenin en meşhur tesisi olan İnan Kardeşler’de yedikten sonra gölü fotoğraflamak için biraz yukarılara çıkıyoruz. İşte şimdi gölü ve manzarayı tam olarak göreceksiniz. Uzungöl gezimizi tamamladıktan sonra Batum’a doğru yola çıkıyoruz. Sarp Sınır Kapısı’na gidip Gürcistan’a geçiyoruz ve Batum’daki otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

 2. Gün : BATUM ŞEHİR MERKEZİ

Sabah erken kahvaltının ardından ilk Batum Botanik Parkı‘na gidiyoruz. Batum şehir merkezine 9km uzaklıkta Mtsvane bölgesinde bulunan park yaklaşık 110 hektarlık bir alana yayılmıştır ve dünyanın en büyük botanik bahçeleri arasında yer almaktadır. Dileyenler bu gezi esnasında golf arabası kiralayabilir. Park gezisi sonrası rotamızı Batum şehir merkezine çeviriyoruz. İlk olarak öğle yemğimizi alıyoruz ardından şehir gezimize başlıyoruz. Gezi, Batum Limanı, Astronomik Saat, Chacha Kulesi, Batum Fener Kulesi, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Avrupa Meydanı, Aşk Heykeli (Ali ve Nino Heykeli), Alfabe Kulesi, Virgin Mary Kilisesi, Ermeni Apostolik Kilisesi, St. Nicholas Kilisesi gibi görülmesi gereken yerleri kapsıyor. Alternatif olarak Batum plajında denize girme, meşhur Batum bulvarında akşam üzeri yürüyüşleri, su ve ses gösterileri, bisiklet turu, gece hayatı da bir Akdeniz tatil beldesini aratmayan Batum’da yaşamanız ve tatmanız gereken şeyler arasında. Ardından serbest zamanımız başlıyor. Akşam yemeği ile ilgili seçenekleri rehberimiz size sunacaktır.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : KARAGÖL, MENÇUNA ŞELALESİ, AYDER YAYLASI

Sabah erken kahvaltının ardından sınırı geçip Ayder Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Bu yolculuk sırasında yolumuzdan biraz saparak Borçka Karagöl’ü ziyaret ediyoruz. Bir heyelanın bu kadar güzel bir sonuç vermesi şaşırtıcı. 19. yy başlarında Klaskur Yaylası yakınlarındaki bir tepede oluşan heyelan Klaskur Deresi’nin önünü kapatmış ve bu tabiat parkı statüsündeki göl oluşmuş. Karagöl ziyaretinden sonra Mençuna Şelalesi’ne gidiyoruz. Artvin’in Arhavi ilçesine vardıktan önce öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında içeriye doğru girerek Mençuna Şelalesi’ne doğru ilerliyoruz. Yol üstündeki Çifteköprü’yü de ziyaret ettikten sonra şelaleye varıyoruz. Burayı fotoğraflayıp aynı yoldan geri dönüyoruz. Ayder Yaylası’na doğru yolumuza devam ediyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

 4. Gün: FIRTINA VADİSİ, ZİL KALE, PALOVİT ŞELALESİ, BUKLA MACERA PARKI, KONAKLAR, KÖPRÜLER

Kahvaltıdan sonra Fırtına Vadisi gezimize başlıyoruz. İlk olarak Zil Kale‘ye uğruyoruz. 14.yy’a tarihlenen kaleyi gezip  fotoğrafladıktan sonra Palovit Şelalesi’ne doğru yolumuza devam ediyoruz. 15 metre yükseklikten akan şelale Karadeniz’in debisi en yüksek şelalesi ünvanına sahip. Şelaleyi fotoğrafladıktan sonra Bukla Macera Parkı’na gidiyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından serbest zamanınız başlıyor. Dileyenler parktaki aktivitelere katılabilir ve eğlenceli dakikalar geçirebilir. Macera parkından ayrıldıktan sonra bölgedeki tarihi konakları ve köprüleri ziyaret edip bilgiler alıyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

 5. Gün : RİZE, TRABZON, AYASOFYA MÜZESİ, ATATÜRK KÖŞKÜ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası belirtilen saatte otelimizden ayrılarak Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Yolsa Rize bezi atölyesi ve Sürmene bıçakçısına uğruyoruz. Trabzon gezimize şehrin yüksek tepelerinden birisi olan Soğuksu Tepesi’ne çıkarken yol üzerinde bulunan tarihi Trabzon kale surları, Zağnos Köprüsü, Gülbahar Hatun Camii ve türbesini görerek yolumuza devam ediyoruz. Art Neuve(Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanis’in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’ne varıyoruz. Bu güzel manzara eşliğinde vereceğimiz çay molası sonrasında şehir merkezine inerek gezimize devam ediyoruz. Bu gün yemek için Trabzon’un enfes pideleri veya Kalkanoğlu Pilavcısı bizleri bekliyor. Yemeğin ardından Trabzon’un meşhur el sanatlarından biri olan hasır bilezik, telkari ve kazaziye işlemeciliğinin yapıldığı ve meşhur bir gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada alacağımız bilgiler ve yapacağımız alışverişin ardından Trabzon’u gezmeye başlıyoruz. Trabzon merkezli kurulan ve yaklaşık 278 yıl hüküm süren Komnen İmparatorluğu zamanında kilise olarak inşa edilmiş ve devam eden süreçte cami, hastane ve cephane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi’ne gidiyoruz. Komnen Krallığı döneminde İstanbul’daki Aya Sofya’ya hitaben yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra Trabzon Havaalanı’na gidiyor ve dönüş uçağına binmek üzere check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bir başka Bukla Tur gezisinde görüşmek ümidi ile vedalaşıyoruz.

 

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1595 TL
Nakit indirimli : 1595 TL
Single Farkı : 480 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
  • 1. Gece: Batum
  • 2. Gün: Batum
  • 3. Gün: Ayder Yaylası
  • 4. Gün: Ayder Yaylası
 
Aktivite
Turun Farkı
Zorluk Derecesi
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu