Tur Kodu
Süphan Dağı Zirvesi
4058m !
doğa
fotoğraf
hiking
kültür
trekking
yüzme
zor
Tur Özeti
Program

1. Gün : VAN, AHTAMAR ADASI, ADİLCEVAZ

Sabah havaalanında buluşmamızın ardından doğunun ve Van Gölü’nün incisi Ahtamar (Akdamar) Adası’na gidiyoruz. Akdamar Kilisesi 10. yüzyıl Ermeni kiliselerinin en iyi korunmuşudur. Üzerindeki yüksek kabartmalarda anlatılan hikayeler ve içerisindeki duvar boyamaları ile kutsal metinler dile gelecek.

Ardından Nemrut, Süphan ve Artos Dağları manzarasının eşliğinde kısa bir yüzme molası vereceğiz. Van Gölü‘nün güney kısmını katedip en son 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü‘ne doğru yola çıkıyoruz. Göl ziyaretimizden sonra  öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Adilcevaz’a doğru yola devam ediyoruz. Konaklama Adilcevaz’da.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : SÜPHAN VOLKANI TIRMANIŞI, VAN

Uzun ve güzel bir gün bizi bekliyor. Sabah kahvaltımızı otelimizde alıyoruz ve aracımız ile Yıldız Köyü’ne gidiyoruz. Aracımızdan inip traktöre geçiyoruz ve yürüyüşe başlayacağımız noktaya traktör ile gidiyoruz. Toplamda 10-12 saatlik bir yürüyüş ve 1700 metre irtifa farkı bizi bekliyor. Van gölü ve çevre zirve manzaraları ile unutulmayacak bir deneyim olacak.Yürüyüşümüzün ardından aracımız ile Van Gölü kenarında konaklayacağımız otelimize dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : ÇAVUŞTEPE, VAN KALESİ, DÖNÜŞ

Urartu medeniyetine başkentlik yapmış Van şehir turumuz için otelimizden ayrılacağız. İlk durağımız Arkeoloji müzesi. Urartuların Anadolu hayatına neler kattığına dair fikir edinerek başlayacak ve Çavuştepe, Tuşpa yerleşkelerini gezeceğiz. Tabiki güzel bir öğle yemeği de bizleri bekliyor olacak. Yemeğin ardından Van Kalesi’ne de uğrayıp havaalanında gidiyoruz ve bir başka BUKLATUR zirve faaliyetinde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1225 TL
Nakit indirimli : 1225 TL
Single Farkı : 100 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
27 Tem'18 - 29 Tem'18
(son +7 kişi)
Konaklama
  • 1 gece – Cevizlibağ Otel – Adilcevaz
  • 1 gece – Merit Şahmaran Otel – Van
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu