Tur Kodu
Sultan Dağı Gelincikana Zirve (2675 mt) Tırmanışı
Dağların Sultanı
dağ tırmanışı
doğa
zor
Tur Özeti
Program

1. Gün Cumartesi:

Cuma’yı cumartesine bağlayan gece  İstanbul’dan  aracımızla yola çıkarak öğle saatlerinde Afyon  Sultandağı Çukur yaylaya  bölgesinde oluyoruz.  Kahvaltımızı yol üzerinde alıyoruz. Çukur yaylaya vardığımızda ilk olarak çadırlarımıza yerleşiyor daha sonra hep birlikte öğle yemeği hazırlıkları yapıyoruz. Öğle yemeğinden sonra   kış dağcılığı hakkında teorik ve pratik eğitimler alacak, kar durumuna göre iglo yapımı (eskimo evleri ) kar mağarası yapımı, kazma ve krampon kullanımı çığ bilgisi, karda yürüyüş teknikleri ve hayatta kalma gibi dağcılık sporunun temel bilgilerini uygulamalı olarak göreceksiniz. Eğitim sonrası  aksam yemeği için hep birlikte hazırlıklara başlıyoruz. Aksam yemeğimizi yedikten sonra çadırlarımıza dinlenmeye geçiyoruz…

2. Gün Pazar:

Sabah erken saatte alınan kahvaltının ardından Sultan Dağı Gelincikana zirvesine doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Ana Kampın Sağ Tarafından hemen üst taraftaki kayalıklaradan yürüyüşümüz başlıyor. İlk kayalıklara çıkıldı ve 10 dakika molanın ardından arka tarafındaki tepeye doğru hareket ederek . (Hava sisli değil ise zirve gözüküyor). Zirveye giden rota girmiş oluyoruz.Yürüyüşümüz kar durumuna göre yaklaşık 7/8 saat sürecek. 2675 metrelik  Gelincikana  zirvesine vardıktan sonra öğle yemeği molamızı burada vereceğiz. Öğle yemeği sonrası tekrar geldiğimiz rotayı takip ederek kamp alanımıza geri dönüşe başlıyoruz Sultandağı zirve yüksekliği 2675 m olamasına karsın 3 bin dağlar gibi heybete sahibdir sis ve kar durumuna göre orta zor vesiyeli yürüşler içerir . Kamp alanımıza vardıktan sonra çadırlarımızı toplayarak traktör ile Deresinek köyünde   bizi bekleyen aracımızla buluştuktan  sonra İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 575 TL
Nakit indirimli : 575 TL
Single Farkı : 80 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
23 Ara'17 - 24 Ara'17
(son +7 kişi)
Konaklama

-Çadır

 
Aktivite
Zorluk Derecesi
Grup Sayısı
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu