Tur Kodu
Sultan Dağı Gelincikana Zirvesi (2675 mt) Tırmanışı
Dağların Sultanı
dağ tırmanışı
doğa
zor
Tur Özeti
Program

1. Gün Cumartesi: İSTANBUL, ÇUKUR YAYLA

Cuma’yı cumartesine bağlayan gece  İstanbul’dan  aracımızla yola çıkıyoruz. 6 saatlik bir yolculuğun sonunda Afyonkarahisar Sultandağı Çukur Yayla’ya varıyoruz.  Kahvaltı paketleriniz yolda dağıtılıyor. Çukur Yayla’ya vardığımızda ilk olarak çadırlarımıza yerleşiyor daha sonra hep birlikte öğle yemeği hazırlıkları yapıyoruz. Öğle yemeğinden sonra  kış dağcılığı hakkında teorik ve pratik eğitimler alacak, kar durumuna göre iglo yapımı (eskimo evleri ) kar mağarası yapımı, kazma ve krampon kullanımı çığ bilgisi, karda yürüyüş teknikleri ve hayatta kalma gibi dağcılık sporunun temel bilgilerini uygulamalı olarak göreceksiniz. Eğitim sonrası  akşam yemeği için hep birlikte hazırlıklara başlıyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra çadırlarımızda dinlenmeye çekiliyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün Pazar: GELİNCİKANA ZİRVESİ, DÖNÜŞ

Erken kahvaltının ardından Sultan Dağı Gelincikana Zirvesi’ne yürüyüşümüz ana kampın sağ üst tarafındaki kayalıklardan başlıyor. İlk kayalıklara çıktıktan sonra 10 dakikalık bir mola veriyoruz. Ardından arka tarafındaki tepeye doğru hareket ederek (hava sisli değil ise zirve gözüküyor) zirveye giden rotaya girmiş oluyoruz. Yürüyüşümüz kar durumuna göre yaklaşık 7-8 saat sürecek. 2675 metrelik  Gelincikana  Zirvesi’ne vardıktan sonra öğle yemeği molamızı burada vereceğiz. Öğle yemeği sonrası tekrar geldiğimiz rotayı takip ederek kamp alanımıza geri dönüyoruz. Sultandağı zirve yüksekliği 2675 m olamasına karşın 3 bin metrelik dağlar gibi heybete sahiptir.  Sis ve kar durumuna göre yürüyüşümüze orta veya zor olarak derecelendirebiliriz. Kamp alanımıza vardıktan sonra çadırlarımızı toplayarak traktör ile Deresinek Köyü’ne gidiyoruz. Burada  bizi bekleyen aracımızla buluştuktan  sonra İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz ve bir başka BUKLATUR zirve faaliyetinde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 595 TL
Nakit indirimli : 595 TL
Single Farkı : 80 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
06 Eki'18 - 07 Eki'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Aktivite
Zorluk Derecesi
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu