Tur Kodu
Sinop – Erfelek Şelaleleri – Hamsilos Fiyordu 1 Gece 2 gün
fotoğraf
hiking
kolay
kültür
trekking
yürüyüş
Tur Özeti
  • 4000 yıllık tarihi bir kalede yer alan Anadolu’nun Alcatraz’ı: Sinop Cezaevi
  • Anadolu’nun en kuzey noktası: İnceburun
  • Türkiye’nin tek fiyordu: Hamsilos
Program

1. Gün : ERFELEK ŞELALELERİ, İNCEBURUN & HAMSİLOS FİYORDU

Sabah Pegasus Havayolları’nın PC2890 uçuş nolu 07:20 kalkışlı uçağı ile Sinop’a gidiyoruz .Daha sonra Sinop Havaalanı’nda bizleri bekleyen aracımıza yerleştikten sonra kahvaltı molası için Erfelek ilçesinde kısa bir mola veriyoruz. Ardından Erfelek Şelaleleri’ne geçiyoruz. Üst üste, irili ufaklı birçok şelaleden oluşan bu eşsiz mekânda geçireceğimiz hoş vakitler ve çekeceğimiz fotoğraflar sonrasında bir süre doğa yürüyüşü yapma imkânı buluyoruz. Erfelek Tatlıca Şelale yürüyüşü orta derecede bir yürüyüştür. Yaklaşık 2-3 saat sürüyor. Burada bulunmak bir dağ zirvesi yapmak gibi inanın Yürüyüşümüz başladığımız noktaya geri dönmemizle sona eriyor. Ardından öğle yemeği için Erfelek’e geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Türkiye’nin en kuzey kısmına; yani İnceburun’a gideceğiz. Sonrasında yine Sinop’taki doğal güzelliklerin başında gelen Hamsilos Fiyordu gezimizi yapıyoruz. Günümüzü burada vereceğimiz çay-kahve molasıyla sonlandırırken; gün batımına az kalan oluşan renk cümbüşünün fotoğraflarını çekiyoruz. Ardından Sinop’taki otelimize yerleşiyoruz.

 —————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : SİNOP ŞEHİR TURU,  SİNOP CEZAEVİ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Sinop şehir turumuza başlıyoruz. Kent ismini; efsaneye göre Zeus’tan kaçan Sinope’nin adından almıştır. Sinope kadar bakir ve onun kadar temiz kalabilmiştir uzun yüzyıllar. Şehir turu kapsamında Pervane Medresesi, Sinop Tarihi Cezaevi, Ulu Cami, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Balatlar Kilisesi, Müze Bahçesi, Kale Burcu gezileri var. Bu gün öğle yemeğimizi balık veya meşhur Sinop Mantısı olarak alabiliriz. Yemeğin ardından maket gemi yapım atölyelerini de gezeceğiz. Gezi sonrası grubun talebine göre akşam yemeğine gidilebilir. Akşam yemeği sonrası 21:20′deki Pegasus Havayolları PC2893 nolu uçuşa yetişecek şekilde Sinop Havaalanı’na gidiyoruz ve bir başka BUKLATUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 499 TL
Nakit indirimli : 499 TL
Single Farkı : 100 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Detay Program
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu