Tur Kodu TUR02-42
Sinop – Erfelek Şelaleleri – Hamsilos Fiyordu
doğa
flora
fotoğraf
hiking
kültür
orta
trekking
yürüyüş
Tur Özeti
  • 4000 yıllık tarihi bir kalede yer alan Anadolu’nun Alcatraz’ı: Sinop Cezaevi
  • Anadolu’nun en kuzey noktası: İnceburun
  • Türkiye’nin tek fiyordu: Hamsilos Fiyordu
  • 650 yıllık tarihi Taşköprü
Program

1. Gün : İSTANBUL, SİNOP

22.00 İncirli Alfemo (Eski Boyner ) önü

22.45 Mecidiyeköy Durak Ortaklar Caddesi Giriş (Eski Teknosa) önü

23.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü

00:00 Kozyatağı Carrefour Metro Çıkısı ‘dan hareket ile yolculuğumuz başlıyor.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : SİNOP ŞEHİR TURU, SİNOP CEZAEVİ

Sabah saatlerinde yolda aldığımız serbest kahvaltı sonrasında Sinop’a varıyor ve doluluk durumuna gore otelimize yerleşiyoruz. Odalara yerlesip bir süre dinlendikten sonra gezimize başlıyoruz. Kent ismini; efsaneye göre Zeus’tan kaçan Sinope’nin adından almıştır. Sinope kadar bakir ve onun kadar temiz kalabilmiştir uzun yüzyıllar. İlk gün yarımadada; Pervane Medresesi, Sinop Tarihi Cezaevi, Ulu Cami, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Balatlar Kilisesi, Müze Bahçesi, Kale Burcu gezileri var. Bu gün öğle yemeğimizi enfes karadeniz balığı şeklinde veya meşhur Sinop Mantısı olarak alabiliriz. İlk günümüzü sonlandırmadan önce Maket Gemi Yapım Atölyelerini de gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : İNCEBURUN, AKLİMAN & HAMSİLOS FİYORDU, ERFELEK ŞELALELERİ

Sabah kahvaltımızın ardından Türkiye’nin en kuzey kısmına; yani İnceburun’a gideceğiz. Burada bulunmak bir dağ zirvesi yapmak gibi inanın… Sonrasında yine Sinop’taki doğal güzelliklerin başında gelen Akliman ve Hamsilos Fiyordu gezilerimizi yapıyoruz. Sonrasında Erfelek Şelaleleri’ne geçiyotuz. Üst üste; irili ufaklı birçok şelaleden oluşan bu eşsiz mekânda geçireceğimiz hoş vakitler ve çekeceğimiz fotoğraflar sonrasında bir süre doğa yürüyüşü yapma imkânı bile buluyoruz. Sonrasında tekrar Sinop’a dönüyor ve Liman Burçları’na çıkıyoruz. Günümüzü burada vereceğimiz çay ve kahve molasıyla sonlandırırken; gün batımına az kalan oluşan renk cümbüşünün fotoğraflarını çekiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün : BOYABAT, TAŞKÖPRÜ, KASTAMONU, DÖNÜŞ

Sabah kahvaltısının ardından otelden  ayrılıyoruz. Efsanelerle dolu bu doğa harikası ilden yola çıkıyor ve Dranaz Geçidi üzerinden Boyabat’a varıyoruz. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrasında sarımsakları ile meşhur Taşköprü’ye varıyoruz. Meşhur Taşköprü’yü de fotoğraflayarak Kastamonu’ya ulaşıyoruz. İlk gezi durağımız Saat Kulesi oluyor. Burada şehri de panoramik olarak fotoğraflama imkânı buluyoruz. Sonrasında neoklasik dönem mimarisinin ilk örneği olan ve Vedat Tek tarafından yapılan Hükümek Konağı’nı fotoğraflıyoruz. Hükümet Meydanı’nda bulunan Şerife Bacı Anıtı ve Şapka Devrimi’nin anısına yapılan Atatürk Anıtı’nı görüyoruz. Ardından alacağımız öğle yemeği sonrası Nasrullah Meydanı, Nasrullah Camii ve Şadırvanı gezimize başlıyoruz. Sonrasında meşhur saray helvacısında ve Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı’nda verdiğimiz molaları takiben Kastamonu’dan ayrılıyor ve İstanbul’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakırken bir başka BUKLA TUR organizasyonunda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 625 TL
Nakit indirimli : 625 TL
Single Farkı : 150 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Yanında Getir
Bukla Notu