Tur Kodu
Sınır Tanımayan Çocuklar – Çocuk Kampı
çocuk
doğa
eğitim
hiking
kolay
piknik
rafting
trekking
Tur Özeti
 • Doğu Karadeniz’in en güzel noktaları
 • Manzarası ile nefes kesen Pokut & Sal Yaylaları
 • Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi
 • Palovit & Bulut Şelaleleri
 • Çocuklar için oyunlar, aktiviteler, Tarzanpark Macera Parkı
 • Tarihi konaklar, köprüler
 • Rize’nin göz alıcı yaylaları
 • Şelaleler, göller, kaleler ve birbirinden güzel köyler
 • İç içe geçmiş Laz ve Hemşin kültürü
 • Leziz yöresel yemekler
Program

1.Gün : FIRTINA VADİSİ, PALOVİT ŞELALESİ, TARZANPARK MACERA PARKI

Trabzon Havaalanı geliş terminali önünde rehberinizle buluşuyorsunuz. (Otobüs ile gelenler Trabzon otogarından alınacaktır.) Buluşmanın ardından Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola çıkıyoruz ve Fırtına Vadisi’ne giriyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik araç yolculuğundan sonra Palovit Şelalesi’ne geliyoruz. 15 metre yükseklikten akan şelale Karadeniz’in debisi en yüksek şelalesi ünvanına sahip. Şelaleyi fotoğrafladıktan sonra Tarzanpark Macera Parkı’na gidiyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından serbest zamanınız başlıyor. Dileyenler parktaki aktivitelere katılabilir ve eğlenceli dakikalar geçirebilir. Macera parkından ayrıldıktan sonra otelimize gidiyoruz. Otelimizin bahçesinde tatlı bir etkinlik bizi bekliyor.  Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2.Gün : SAL YAYLASI, POKUT YAYLASI

Bugünkü turumuz Sal ve Pokut Yaylaları‘na. Hava durumu ve koşullara göre uygun araçla çıkacağımız Pokut ve Sal defalarca dergilere konu olmuş, 2000 metre yükseklikte muhteşem güzellikte iki yayla. Tepe üstüne kurulu bu yaylalardaki tüm evler tamamen ahşap. Bakirliğini korumuş yaylalar vahşi bir ormanla çevrili. Manzara ise doyulmaz. Sal Yaylası’nın önündeki geniş çimenlik alan ve arkasında dizili yayla evleri farklı bir güzellik sunuyor. Hele Sal’ın üstündeki bankta oturmak etrafı seyredip, temiz havayı ciğerlere çekmek anlatılmaz yaşanır denen şeylerden. İki yayla arasında yapacağımız yarım saatlik düz orman içi yürüyüş güne ayrı bir güzellik katacak. Yürüyüş esnasında topladığımız malzemelerden hatıra olarak yanımıza alabileceğimiz bereket getiren rüzgar çanları yapacağız. Bu kısa yürüyüşün ardından bu sefer Pokut Yaylası’nın manzarasının keyfini çıkarıyoruz. Bir yandan deniz, bir yandan Kaçkar, bulut denizi ve bulutlardan başını çıkarmış dağ adacıkları. Etrafı balta girmemiş bir doğal yaşlı orman ile çevrili olan Pokut’a doyamayacaksınız. Pokut, bölgedeki en korunmuş yaylalardan biridir. Çarpık yapılaşmaya izin verilmez hatta elektrik kabloları bile yer altındadır. Sal ve Pokut Yaylası’nda keyif yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından yıldızlar altında masal anlatımı ve canlandırmalar yapılacak.

—————————————————————————————————————————————————–

3.Gün: ELEVİT YAYLASI VE ÇAT KÖYÜ

Kahvaltının ardından aracımızla ilk önce 1800 metre yükseklikteki Elevit Yaylası’na çıkıyoruz. Yörenin en bilinen yaylalarından biri olup aslında köydür. Yani bayağı muhtarı, ihtiyar heyeti falan vardır. Hatta ihtiyarlardan başka kimse yok :) Yayla bir zamanlar vartivor festivalleri ile meşhurdu şimdi eski heyecan yok ama gezginler tarafında çok bilinen bu yayla hala güzelliğini koruyor. Ahşap evleri, vadi içindeki konumu sizleri etkileyecektir.

Elevit’ten ayrıldıktan sonra aşağıya inip Çat’ta öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından sizi kolay kolay unutamayacağınız bir yere Çat Köyü’ne götüreceğiz. Köye inen yol üstünde define avı oyunu bizi bekliyor. Burası vadinin üstünde bir platoya kurulmuş eski ahşap evler ve konaklarla süslü ve özellikle manzarası mükemmel bir yer. Köyün önündeki platoda oturup saatlerce sıkılmadan dağlara bakabilirsiniz. Köyü gezdikten sonra, orman içi patikadan isteyenlerle vadi tabanına iniyoruz. Yaklaşık 40 dakika sürecek bu yürüyüşü kaçırmamanızı öneririz. Orman içi patikalar genelde kapanmıştır ve bu patikalarda yürüyüş çok eğlenceli ve görsel açıdan doyurucudur. Yürüyüşün ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından yıldızlar altında masal anlatımı ve canlandırmalar yapılacak.

—————————————————————————————————————————————————–

4.Gün : AVUSOR LAZ YAYLALARI, BÜYÜK GÖL

Bugünkü gezimizde yörede Laz Yaylaları olarak bilinen ve tabi ki Lazların kurdukları ve yaşattıkları yaylaları göreceğiz. Bir de Avusor Yaylası’nın üzerindeki göle yürüyüşümüz var.

Aracımızla otelden ayrıldıktan sonra 2300 metre yükseklikteki Avusor Yaylası’na kadar araçla çıkıyoruz. Yolda Hacizeni, Kvaokobğumeri ( Yanlış yazmadık lazca Taş Yığılı anlamına geliyor), Toba Yaylaları’nı göreceğiz. Avusor Yaylası’na vardıktan sonra Büyük Göl’e 1,5 saatlik bir yürüyüş (gidiş dönüş 3 saat) yapılıyor. Göle girmek isteyenler mayo ve havlularını yanına alsın. 2800 metre yükseklikte bir göle girmek herkese nasip olmaz. Göl etrafında topladığımız dallardan mandallar yapacağız. Öğle yemeği yaylada ve yöresel (minci, ısırgan çorbası, yoğurt, mısır ekmeği) sekilde olacak. Akşam yemeğinin ardından yıldızlar altında masal anlatımı ve canlandırmalar yapılacak.

—————————————————————————————————————————————————–

5.Gün : TAR DERESİ, BULUT ŞELALESİ, AYDER YAYLASI

Sabah kahvaltısının ardından eşyalarımızı aracımıza yükleyip yola çıkıyoruz. Yaklaşık 20 dakikalık araç yolculuğundan sonra Tar Deresi parkuruna geliyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık kolay bir yürüyüş sonunda Bulut Şelalesi‘ne varıyoruz. İsteyenler burada yüzebilir. Burada verdiğimiz moladan sonra geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz. Ardından otelimize dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından otelin ormana doğru açılan bahçesinde define avı oyunu oynayacağız. Yemeğin ardından akşam yemeği için otele dönüyoruz.  Akşam yemeğinin ardından yıldızlar altında masal anlatımı ve canlandırmalar yapılacak.

—————————————————————————————————————————————————–

6.Gün: PALAKÇUR YAYLASI, KAŞVAÇ, GALER DÜZÜ YÜRÜYÜŞÜ

Kahvaltının ardından 1 saatlik araç yolculuğu ile Palakçur Yaylası’na varıyoruz. Palakçur, 2100 metre yükseklikte fazla büyük olmayan bir yayla. Buradan 1,5 saatlik yatay bir yürüyüşle Kaşvaç Yaylası‘na varıyoruz. Burada verilen fotoğraf molasının ardından Galer Düzü‘ne inen patikaya giriyoruz. Bundan sonra yürüyüşümüz orman içinde ve yokuş aşağı olacak. Yaklaşık 1 saat sürecek orman içi yürüyüş oldukça keyifli geçiyor. Genelde 2000 metre üzeri bölgelerde yürüyüş yapıldığından ve bu yüksekliklerde pek ağaç olmadığından farklı bir ortam bekliyor sizleri.

Galer Düzü’ne vardıktan sonra burada öğle yemeğini alacağız. Farklı seçenekler var. Yemeğin ardından aracımızla otele dönüyoruz. İsteyenler Ayder’e inen yolu takip ederek 1 saatlik bir yürüyüş daha yapabilirler.

Çocuklar ise Galerdüzü’nde dere kenarında suluboya keyfi yapacak. İsteyen yetişkinler buna katılabilir, isteyenler de yürüyüşleri yapabilir.

—————————————————————————————————————————————————–

7.Gün : RAFTING, ZIP-LINE, DÖNÜŞ

Kahvaltının ardından Fırtına Deresi’ne gidiyoruz. İsteyen yetişkinler rafting yapabilir, çocuklar ise zipline yapabilir. Rafting ve zipline sonrası Trabzon Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Bir başka BUKLATUR organizasyonunda görüşmek üzere.

 

 
Fiyat
Tur fiyatı : 2145 TL
Nakit indirimli : 2145 TL
Single Farkı : 450 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
20 Ağu'17 - 26 Ağu'17
(son +7 kişi)
Konaklama
 • 1. Gün: Fırtına Vadisi/Rize
 • 2. Gün: Fırtına Vadisi/Rize
 • 3. Gün: Fırtına Vadisi/Rize
 • 4. Gün: Ayder Yaylası/Rize
 • 5. Gün: Ayder Yaylası/Rize
 • 6. Gün: Ayder Yaylası/Rize

NOT: Konaklanacak otel ve pansiyonların durumuna göre programa tersten de başlanabilir.

—————————————————————————————————————————————————-

Single konaklama: Öncelikle Karadeniz turlarında tesislerin yetersizliğinden dolayı single konaklamalarda kontrolümüzde olmayan durumlar oluşabilmektedir. Turlarımıza tek başına katılan kişiler aksi belirtilmedikçe  bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar single farkı ödeyerek odada tek başına kalmayı tercih ederlerse tesislerin müsaitliğine göre ve rezervasyon sırasına göre tek konaklama sağlanmaya çalışılır. Fakat bu durum tesisten tesise göre değişebilir. Yani bir gün odada tek kalabilirken diğer gün eşleşmek durumunda kalınabilir, bu bazen önceden tahmin edilemeyebilir.  bu durumda tek kalamadığınız günün ücreti iade edilir.

 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu