Tur Kodu
Doğu Karadeniz Yaylaları Aile & Çocuk Kampı (6 Gece 7 Gün)
HAYDE GELMEYİ MİSUN!
çocuk
doğa
eğitim
hiking
kolay
piknik
rafting
trekking
Tur Özeti

Kedilerden çook uzakta, Doğu Karadeniz Yaylaları’nda, yaylalar var. Tilkilerin sandalla geçemediği Fırtına Deresi’ni göreceksin. Palovit Şelalesi, tahmin et, kaç internet hızında? Hiç yılan yürüyüşü yaptın mı? Peki bulutlararası bir seyahat? Bunun için ünlü olman gerekmiyor ya da akrobasi pilotu! En az 6 yaşında olman yeterli :) Bölgenin kendine özgü coğrafyasında bulmacalar, gözlem ve deneyler bizleri bekliyor! Not: Oyunlarımıza yetişkinler de katılabilir :) ——————————————————————————————————————————————

 • Doğu Karadeniz’in en güzel noktaları
 • Manzarası ile nefes kesen Pokut & Sal Yaylaları
 • Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi
 • Palovit & Bulut Şelaleleri
 • Çocuklar için oyunlar, aktiviteler, Tarzanpark Macera Parkı
 • Tarihi konaklar, köprüler
 • Rize’nin göz alıcı yaylaları
 • Şelaleler, göller, kaleler ve birbirinden güzel köyler
 • İç içe geçmiş Laz ve Hemşin kültürü
 • Leziz yöresel yemekler

——————————————————————————————————————————————

Diğer Doğu Karadeniz Yaylaları Aile ve Çocuk Kampı Alternatiflerimiz

Doğu Karadeniz Yaylaları Aile ve Çocuk Kampı (4 Gece 5 Gün)

Program

1. Gün : FIRTINA VADİSİ, PALOVİT ŞELALESİ, TARZANPARK MACERA PARKI

Trabzon Havaalanı geliş terminali önünde ekibimizle buluşuyoruz. Buluşmanın ardından Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola çıkıyoruz ve Fırtına Vadisi’ne giriyoruz. Bu yolda çocuklarla çıktığımız yolu konuşuyoruz. Neden uğraşarak bir yerden bir yere gidiyoruz ki? Orada olup da, burada olmayan ne olabilir? Hep dursak ne olur? Kağıtlar kalemler elimize geçer geçmez başlıyoruz. “Yola bunun için mi çıktık?” diyenler bir yanda, “İşte bunun için yola çıkılır” diyenler, diğer yanda :) Münazara başlasın!
Ola ki, henüz pencerede bir Keçi, Şahin ya da Camışla göz göze gelmediysek, “Kutuda Ne var” ve “59, 58, Değiştir!” yol oyunlarımıza geçeriz. Veee bi’ bakmışız, Palovit Şelalesi’ne gelmişiz.

15 metre yükseklikten akan şelale Karadeniz’in debisi en yüksek şelalesi ünvanına sahip. Evet bahsettiğimiz şelale bu :) Ardından Tarzanpark Macera Parkı’na gidiyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Parkta aktivitelerimizle dinleniyoruz. Macera parkından ayrıldıktan sonra otelimize geçeriz. Akşam yemeğini orada yiyeceğiz. Yatmadan önce, çocuklarla biraz bahçedeyiz!

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : SAL YAYLASI, POKUT YAYLASI

Bugünkü yolculuğumuz, Bulutlararası! Sal ve Pokut Yaylaları‘na! Hava durumu ve koşullarımıza göre uygun araçla çıkacağımız Pokut ve Sal defalarca dergilere konu olmuş, 2000 metre yükseklikteki iki ayrı yayla. Tepe üstüne kurulu bu yaylalardaki tüm evler tamamen ahşap. Bakirliğini korumuş bu yaylalar, vahşi bir ormanla çevrili.

İki yayla arasında yapacağımız orman yürüyüşümüzde akşam oyunumuz için malzeme topluyoruz. Bulut denizinde yüzerken bulutlardan başını çıkarmış dağ adacıklarını görüyoruz. Yaşlı orman ile çevrili Pokut, bölgedeki en korunmuş yaylalardan biri. Burada çarpık yapılaşmaya izin verilmiyor, hatta elektrik kabloları bile yer altındadır. Sal ve Pokut Yaylası’nda serilip yuvarlandıktan sonra otelimize dönüyoruz.

Bugün yeterince cesaretliydik. Daha fazla cesarete gerek var mı? Cesaret sembolleri neler? Daha fazla çilek gibi, daha fazla cesaret de, bulunur mu? Akşam yemeğinin ardından yıldızlar altındayız…

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: ELEVİT YAYLASI VE ÇAT KÖYÜ

Kahvaltı sonrası, zamanında Vartivor Festivalleri ile meşhur, 1800 metre yükseklikteki Elevit Yaylası’na doğru çıkıyoruz. Yörenin en bilinen yaylalarından biri olup aslında köydür. Orada köyün muhtarını, ihtiyar heyetini görebiliriz, keyifleri yerindeyse, bir iki hikaye bile dinleyebiliriz.

Elevit’ten ayrıldıktan sonra aşağıya inip Çat’ta öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası, vadinin üstünde platoya kurulmuş eski konaklarla süslü köye iniyoruz. Vadide ‘Daha Fazla Cesaret Avı’na çıkıyoruz. Karıncalara cesaret veren neymiş? Yaşlı çobana cesaret veren şeye benziyor mu?

Köyü gezdikten sonra, orman içi patikadan vadi tabanına iniyoruz. Daha önce böyle bir Vadide dolaştınız mı? Vadiyi çizmek istesek nasıl çizerdik? Aşağı mı indik, yukarı mı çıktık? Yeryüzünü okuyup da ne yapacaksın! Eğer bir Kaşif(!) olmak istiyorsan, harita okumayı bilmek tam sana göre! Orman içi patikalarda yürüyüşümüz ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından yıldızlar altındayız…

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün : AVUSOR LAZ YAYLALARI, BÜYÜK GÖL

Bugünkü gezimizde yörede Laz Yaylaları olarak bilinen ve tabi ki Lazların kurdukları ve yaşattıkları yaylaları göreceğiz. Bir de Avusor Yaylası’nın üzerindeki göle yürüyüşümüz var.

Aracımızla otelden ayrıldıktan sonra 2300 metre yükseklikteki Avusor Yaylası’na kadar araçla çıkıyoruz. Yolda Hacizeni, Kvaokobğumeri (yanlış yazmadık lazca Taş Yığılı anlamına geliyor), Toba Yaylaları’nı göreceğiz. Avusor Yaylası’na vardıktan sonra Büyük Göl’e yürüyüşümüzü yapacağız. Mayo ve havlularımızı yanımıza alacağız. 2800 metre yükseklikte bir göle girmek herkese nasip olmaz.

Göl kenarında, isteyenlere suluboya dövmeleri yapacak olan sanatçımız Maru Kurumu da, bizimle olacak :) Öğle yemeği yaylada ve yöresel (minci, ısırgan çorbası, yoğurt, mısır ekmeği) sekilde olacak. Akşam yemeğinin ardından müzikli bir hikayemiz var.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün : TAR DERESİ, BULUT ŞELALESİ, AYDER YAYLASI

Sabah kahvaltısının ardından eşyalarımızı aracımıza yükleyip yola çıkıyoruz. Kısa bir araç yolculuğu sonrası Tar Deresi parkuruna geliyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık kolay bir yürüyüş sonunda Bulut Şelalesi‘ne varıyoruz. İsteyenler burada yüzebilir J. Biraz dinlenip geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz.  Ardından otelimize dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından otelin ormana doğru açılan bahçesinde “Jumanji” oyununu çıkarıyoruz. Büyüklerle ortaklaşa çalışma var bu oyunda ;) Akşam yemeği sonrası, yıldızlar altındayız. Yeryüzü Aşkına “Göç Göç Göç” adlı oyun canlandırması olacak. Ayy bu gece pek şenlikli :)

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: PALAKÇUR YAYLASI, KAŞVAÇ, GALER DÜZÜ YÜRÜYÜŞÜ

Kahvaltının ardından araç yolculuğu ile Palakçur Yaylası’na varıyoruz. Palakçur, 2100 metre yükseklikte bir yayla. Buradan 1,5 saatlik yatay bir yürüyüşle Kaşvaç Yaylası‘na varıyoruz. Ardından Galer Düzü‘ne inen patikaya giriyoruz. Bundan sonra yürüyüşümüz orman içinde ve yokuş aşağı olacak. Orman içi yürüyüş oldukça keyifli geçiyor. Genelde 2000 metre üzeri bölgelerde yürüyüş yapıldığından ve bu yüksekliklerde pek ağaç olmadığından farklı bir ortam bekliyor bizleri.

Galer Düzü’ne vardıktan sonra burada öğle yemeğini alacağız. Farklı seçenekler var. Yemeğin ardından aracımızla otele dönüyoruz. İsteyenler Ayder’e inen yolu takip ederek 1 saatlik bir yürüyüş daha yapabilir.

Çocuklar ise Galerdüzü’nde dere kenarında suluboya keyfi yapacak. Yünlerle ve topladığımız malzemelerle, evlerimize götürebileceğimiz şans ve bereket maslakları yapacağız. İsteyen yetişkinler buna katılabilir, isteyenler de yürüyüş yapmayı seçebilir.

—————————————————————————————————————————————————–

7. Gün : RAFTING, ZIP-LINE, DÖNÜŞ

Kahvaltının ardından Fırtına Deresi’ne gidiyoruz. İsteyen yetişkinler rafting yapabilir, çocuklar için zipline günü! Rafting ve zipline sonrası Trabzon Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Baktık enerjimiz de yükseklerde kalmış, çocuklarla kumpanyamızı kurarız. Oyunun içinde ne istersek koyarız. Roller ve ardından canlandırmalar! Karadeniz’in bulutlarına son bir kez daha yükselip evlerimize doğru dağılıyoruz.

Not:* Hava koşullarına, zamana veya grubumuzun dinamiğine göre program akışında ya da program içeriğinde değişiklikler yapabiliriz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 2295 TL
Nakit indirimli : 2295 TL
Single Farkı : 525 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
01 Tem'18 - 07 Tem'18
(son +7 kişi)
01 Tem'18 - 07 Tem'18
(son +7 kişi)
15 Tem'18 - 21 Tem'18
(son +7 kişi)
15 Tem'18 - 21 Tem'18
(son +7 kişi)
29 Tem'18 - 04 Ağu'18
(son +7 kişi)
29 Tem'18 - 04 Ağu'18
(son +7 kişi)
29 Tem'18 - 05 Ağu'18
(son +7 kişi)
19 Ağu'18 - 25 Ağu'18
(son +7 kişi)
19 Ağu'18 - 25 Ağu'18
(son +7 kişi)
02 Eyl'18 - 08 Eyl'18
(son +7 kişi)
02 Eyl'18 - 08 Eyl'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 • 1. Gün: Fırtına Vadisi/Rize
 • 2. Gün: Fırtına Vadisi/Rize
 • 3. Gün: Fırtına Vadisi/Rize
 • 4. Gün: Ayder Yaylası/Rize
 • 5. Gün: Ayder Yaylası/Rize
 • 6. Gün: Ayder Yaylası/Rize

NOT: Konaklanacak otel ve pansiyonların durumuna göre programa tersten de başlanabilir.

—————————————————————————————————————————————————-

Single konaklama: Öncelikle Karadeniz turlarında tesislerin yetersizliğinden dolayı single konaklamalarda kontrolümüzde olmayan durumlar oluşabilmektedir. Turlarımıza tek başına katılan kişiler aksi belirtilmedikçe  bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar single farkı ödeyerek odada tek başına kalmayı tercih ederlerse tesislerin müsaitliğine göre ve rezervasyon sırasına göre tek konaklama sağlanmaya çalışılır. Fakat bu durum tesisten tesise göre değişebilir. Yani bir gün odada tek kalabilirken diğer gün eşleşmek durumunda kalınabilir, bu bazen önceden tahmin edilemeyebilir.  bu durumda tek kalamadığınız günün ücreti iade edilir.

 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu