Tur Kodu
Şehzadebaşı – Süleymaniye – Vefa
çocuk
fotoğraf
kültür
yürüyüş
Tur Özeti
Program

Turumuz  09.00da Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediye Binası önünde rehber ile buluşmayla başlar. (Buraya en hızlı ve kolay ulaşım seçeneği M2/HacıOsman-Yenikapı Metro Hattındaki Vezneciler Durağı, 16 Mart Şehitleri çıkışıdır).

Önce İstanbul Büyükşehir Belediye Binası ve önündeki ilginç heykelleri; sonra da Ayasofya öncesi İstanbul’un en görkemli kilisesinin kalıntılarını ziyaret ediyoruz; Polyeuktos Kilisesi. Ardından KıztaşıBozdoğan (Valens) Su KemeriHaşim İşcan Geçidi’nin hikayelerini dinledikten sonra Burmalı Mescit ve Helvai Baba derken.. Mimar Sinan’ın “Çıraklık Eserimdir” diye andığı Şehzade Camisi ve haziresindeki ilginç türbeleri görerek Süleymaniye’ye yürüyoruz. Yol üzerinde Fetih öncesi Bizans kiliselerinin en güzellerinden birisi olan ve günümüzde cami olarak kullanılan Kalenderhane’yi de gezerek öğle yemeğine ulaşıyoruz.

Öğle yemeğini meşhur Süleymaniye Kurufasülyecisi’nde aldıktan sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. (Öğle yemeği lokanta menüsünden alakart olarak alınacaktır. Yemek ücreti katılımcılara aittir.)

Gezimizin ikinci kısmı bir diğer Mimar Sinan şaheseri olan Muhteşem Süleymaniye gezisiyle başlıyor. (Cami ziyareti için kadın katılımcıların başörtüsü ya da şal tarzı bir örtü getirmeleri gerekmektedir. Camilere girerken ayakkabılar çıkartılır. Dileyen çorap üzerine galoş giyebilir. Ancak ayakkabı üzerine galoş olmaz). Camiden sonra “Muhteşem Yüzyılın”  büyük aşkının kahramanları; Kanuni ve Hürrem’in Türbeleri’ni de göreceğiz. Vereceğimiz çay-kahve molasında “taa Eyüp sırtlarından Adalar ve Çamlıca’ya kadar” muhteşem İstanbul manzarasının keyfini çıkarıp bolbol fotoğraf çekiyoruz. Ardından Vefa Kilise CamisiVefa KülliyesiTarihi Vefa BozacısıAyın Biri KilisesiİMÇ Blokları gezilerimizi yapıp; turumuzu -pekçok yöresel ürün de alabileceğiniz-  “küçük Siirt” olarak da anılan Kadınlar Pazarı’nda, 16.00 civarında Şehzadebaşı yakınlarında bitiriyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 80 TL
Nakit indirimli : 80 TL
Single Farkı : TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Yanında Getir
Bukla Notu