Tur Kodu S01E01
Şehre Nefes Molası 1 – Horonlu Abant Turu
İZ'LE ŞEHRE NEFES MOLASI!
çocuk
doğa
eğitim
fotoğraf
hiking
kolay
Tur Özeti

Var olan günübirlik turumuza takviye olarak bolca Horon dersi veriyoruz:) Katılım serbest ama genellikle ayaklarına sıkıyoruz oynamayanların:)

Program

Klasik haline gelen Horon turumuz Abant Gölü’nde olacak

Horoncumuz Bülent Saraloğlu ve Mehmet Can Yenigün, tulumcumuz Behcet Gülas ve Bukla ekibi sizlere horon öğretmek için Abant Gölü’nde olacak.

————————————————————————————————————————————-

Saat 08.00‘de İstanbul’dan ayrıldıktan sonra araçta kahvaltı kitlerimizi dağıtıyoruz. Kahvaltısı için mola vereceğimiz Sapanca’da ilk horon dersimize başlıyoruz. Saat 11.30 gibi Abant Gölü Milli Parkı‘na varıyoruz. Park girişinde araçtan indikten sonra sizleri 40 dakikalık bir serbest yürüyüş bekliyor. Rehberleriniz gölün karşı tarafında öğle yemeğini hazırlarken göl manzarası eşliğinde horona başlıyoruz. :) Yemekten sonra isteyenler rehberle beraber orman içi yaylalara yürüyüş yapıyor. Yürümek istemeyenler ise göl kenarında vakit geçirebilir, otellerin kafelerinde oturabilir, kızağa ve ata binerek eğlenceli saatler geçirebilir veya göl çevresinde faytonlarla gezi yapabilirsiniz. Yürüyüşe katılanlar en fazla 2 saatlik, yarısı çıkış, yarısı iniş bir parkurda, orman içinde oldukça güzel manzaralar eşliğinde yürüyecek. Yürüyüşe başladıktan yaklaşık 20 dakika sonra Mudurnu tarafına bakan tepeye ulaşıyoruz. Buraya ulaştığımızda sizi bir sürpriz bekliyor olacak. Patikanın yanındaki dik yokuşa kurulan kızak pisti mecburi mola vermemize sebep oluyor. 20 dakika burada kızak ve şambrellerle kaydıktan sonra vericiye çıkan yoldan ilerliyoruz. Yarım saat sonra orman içine dalınıyor. Özellikle bu kısım çok zevkli, karlarla kaplı ağaçlar arasında karda yuvarlana yuvarlana aşağıya iniyoruz. Eğer grup isterse yürüyüş uzatılabilir. Yürüyüşe katılanlar da yürüyüşten sonra tekrar kızağa veya ata binecek vakit buluyorlar. Daha sonra göl kenarındaki kafede çay kahve içerek dinleniyoruz. Yürüyüş esnasında ve yürüyüşün sonunda horon vurulacağını söylememize gerek yok sanırsak. :) İstanbul‘a hareket saatimiz 16.30-17.00 arası. Saat 20.30 civarı İstanbul’dayız.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 175 TL
Nakit indirimli : 175 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Aktivite
Turun Farkı
Zorluk Derecesi
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu