Tur Kodu S01E04
Şehre Nefes Molası 4 – Çiğdem Yaylası
İZ'LE ŞEHRE NEFES MOLASI!
doğa
fotoğraf
hiking
orta
Tur Özeti

Klasik Çiğdem Yaylası turlarından farklı olarak Hendek üzerinden neredeyse tamamı orman içinde yükselerek çıktığımız Çiğdem Yaylası‘ndan, orman yolunu kullanarak inişle dairemizi tamamlamış oluyoruz. Çok zevk alacağınıza eminiz.

Program

Saat 08.30 gibi İstanbul’dan ayrıldıktan sonra TEM üzerinde uygun bir yerde kahvaltı molası veriyoruz. Saat 10.00 civarı Hendek ilçesinde alış veriş molası verdikten sonra yaklaşık yarım saatlik yolculukla Kurtuluş Köyü‘ne varıyoruz.  Bir daha 5 saat sonra göreceğimiz aracımızdan ayrıldıktan sonra yürüyüş başlıyor.  (Belirtmekte yarar var öğlen mamamızı sırt çantalarımıza paylaştırıyoruz. Tabi erkekler bayanlara fırsat vermiyor).

Yürüyüşümüz kısa bir stabilize yoldan başlayarak daha dar traktör yolundan devam ediyor. Çiğdem Yaylası‘na kadar neredeyse hiç iniş yok. Yol boyunca göreceğimiz manzara ve ormanın dokusu muhteşem. Dört mevsim gidilebilen bu parkurda yaz başında çiğdem çiçeklerini bolca görmek olası. Orman tabanını kaplayan ve bir çok ismi olan orman güllerini üç değişik renkte Nisan-Temmuz ayları arasında farklı yüksekliklerde koklamak mümkün. Bunun yanında yürüyüşümüze yükseldikçe kayın, ladin, kestane ve köknar gibi ağaçlar eşlik ediyor. Bu güzellikler içinde yaklaşık 2.5 saat sonra Çiğdem Yaylası tüm ihtişamıyla karşımızda.

Yayla da vereceğimiz barbekü ya da açık büfe öğle yemeği sonrası (bknz: yemek bilgileri) en az yarım saat deyim yerindeyse yayıyoruz. :) Fotoğraf çekelim, hoplayalım zıplayalım, bulduğumuz topla maç yapalım derken inişe geçiyoruz. İniş yaklaşık 2 saat sürecek. Sık orman içinde devam eden bu yürüyüşümüz gittikçe açılarak Kurtuluş Köyü ve civarı manzarasını sunuyor ayaklarımızın altına. Coğrafi yapısı yüzünden evler birbirinden hayli uzağa konuşlanmış. Samimi insanların sıcak davetlerini eğer vaktimiz varsa geri çevirmeyerek çay molası veriyoruz.. Araçla bıraktığımız yerde buluştuktan sonra İstanbul’a dönüş başlıyor. Yaklaşık 20-20.30 civarı İstanbul’dayız.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 135 TL
Nakit indirimli : 135 TL
Single Farkı : TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Turun Farkı
Yöre Bilgileri
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu