Tur Kodu S01E03
Şehre Nefes Molası 3 – Abant Samandere Trans Turu
İZ'LE ŞEHRE NEFES MOLASI!
doğa
fotoğraf
hiking
zor
Tur Özeti
  • Abant Gölü
  • Tabiat Anıtı Samandere Şelalesi
  • Pusula & GPS ile rota bulma
Program

İstanbul‘dan ayrıldıktan sonra saat 11.30 civarında Abant Gölü’ne varıyoruz. Gölle hiç ilgilenmeden direkt olarak Abant Gölü‘nün sağında bulunan tepeye tırmanıyoruz. Yarım saatlik çok zor olmayan bir çıkıştan sonra alan düzleşiyor. Burası arkada Abant Gölü’nü göreceğimiz nokta.

Gölü fotoğrafladıktan sonra yürüyüşümüze patikadan devam ediyoruz. Bundan sonra çok fazla yokuş çıkmayacağız. Bu kısım  bu parkurun belirsiz kısmı. Bu tur defalarca yapıldı ama genelde hep farklı yolları takip ettik. Çünkü belli bir patika yok ve pusula yardımıyla kuzeye giderek yolumuzu buluyoruz. Bazen dik yerlerden iniyoruz ama belli bir yol olmadığı için yürüyüş oldukça keyifli. Uygun bir yerde öğle yemeği yendikten sonra yürüyüş devam ediyor. Yürüyüşün 2. bölümü 2,5 saat kadar sürüyor.

Daha sonra yürüyüşün 3. bölümünü oluşturan toprak bir yola çıkıyoruz. Bu andan itibaren yol takip ediliyor. Hedefimiz Samandere Şelalesi , bazen yoldan çıkıp yanda akan derede de yürüdüğümüz oluyor. 1,5 saatlik 3. bölümün sonunda sizi, Orman Bakanlığı’nca, ’Tabiat Anıtı’ ilan edilmiş olan muhteşem Samandere Şelalesi ve sıcak köy kahvesindeki demli çay bekliyor. Bu yürüyüşün diğerlerinden bir farkı da, parkur boyunca ne bir eve ne de bir insana rastlama şansınız yok. Ama mevsime göre toprak yol kısmından yanımızdan yolcu taşıyan bir minibüs geçebilir. Çay molasından sonra İstanbul’a dönüş başlıyor. Akşam saat 21.00 civarında İstanbul‘da oluyoruz.

Bu tur karın yüksek olduğu zamanlarda ve yaz aylarında yapılmaz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 150 TL
Nakit indirimli : 150 TL
Single Farkı : TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu