Tur Kodu TUR04-13
Sansarak Kanyonu
DERE BENİ BOĞAMAZ...
doğa
fotoğraf
hiking
zor
Tur Özeti

Yürüyüş toprak yolda yarım saatlik yürüyüşle başlıyor daha sonra kanyona, dere içine giriyoruz. Burada yapılan yürüyüş zaman zaman bele kadar suyun içinde çoğu zamanda dere kenarındaki patikalarda geçiyor. Kanyonun sonunda orman içi bir patikadan tekrar köye ulaşıyoruz. Zor ama eğlenceli bir parkurdur.

Program

İstanbul‘dan saat 08.00‘de ayrıldıktan sonra Eskihisar‘dan Yalova tarafına geçip ve İznik‘e doğru yol alıyoruz. Buradaki alışveriş molasından sonra yaklaşık yarım saatlik yolculukla Sansarak Köyü‘ne varıyoruz. Yürüyüşümüz köyün çıkışındaki geniş alandan başlıyor. Köyden bir saatlik orman yolu ve patika yürüyüşü ile kanyona giriyoruz. Kanyon yedi kilometre olup, baştan sona yürünürse 6 saat kadar sürer. Sansarak Kanyonu yürüyüşlerinde genellikle kanyonun yarısından çıkılarak köye dönülür. Bu haliyle kanyon içi yürüyüş dört saat sürer. Yer yer zor kaya geçişleriyarı bele kadar suya girmeyi gerektiren göletler parkuru zorlaştırır. Buna karşın suların vücudunuza adeta bir doğal jakuzi gibi masaj yaptığı kaya havuzları size bütün yorgunluğunuzu unutturur.

Sansarak Kanyonu zor bir parkur olsa da aslında parkuru esas zorlaştıran katılımcıların, yani sizlerin suya girmemek için elinizden geleni yapmanızdır. :) Şöyle ki; iki ayrı kişi düşünün. Birisi derenin içinden yürüyor, havuzlara giriyor, kaya kaya , yüze yüze su geçişlerini rahatlıkla atlatıyor ve oldukça keyifli bir yürüyüş yapıyor. Diğer kişi ise ileride mutlaka suya gireceğini bilmesine rağmen dereyi geçerken taşların üstünden atlayarak kendisini tehlikeye atıyor. Havuzlardan yüzerek geçecekken kenarındaki kayalardan tırnaklarını kazıyarak geçmeye çalıyor ve en komiği bu kadar uğraşmasına rağmen mutlaka ama mutlaka ıslanıyor.

Parkurun kanyon kısmı bittikten sonra sola doğru çıkan patikadan ayrılıp, yürüyüşe başladığımız alan ile kanyon arasında kalan tepeyi tırmanıyoruz. Yürüyüşün bu kısmı da 1 saatten biraz fazla sürüyor.

Sözün kısası Sansarak Kanyonuzor ama çok eğlenceli bir parkurdur. Üstelik dönüşte İznik’in tarihi mekanlarının bir kısmını görme şansı da bulacaksınız.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 169 TL
Nakit indirimli : 169 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
02 Haz'18 - 02 Haz'18
(son +7 kişi)
10 Haz'18 - 10 Haz'18
(son +7 kişi)
30 Haz'18 - 30 Haz'18
(son +7 kişi)
08 Tem'18 - 08 Tem'18
(son +7 kişi)
14 Tem'18 - 14 Tem'18
(son +7 kişi)
29 Tem'18 - 29 Tem'18
(son +7 kişi)
05 Ağu'18 - 05 Ağu'18
(son +7 kişi)
12 Ağu'18 - 12 Ağu'18
(son +7 kişi)
09 Eyl'18 - 09 Eyl'18
(son +7 kişi)
15 Eyl'18 - 15 Eyl'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Turun Farkı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu