Tur Kodu
Abant Samandere & Kılıçkaya Trans
doğa
extreme
hiking
trekking
zor
Tur Özeti
  • 18 km.lik parkur
  • Abant Gölü
  • 4&5 saatlik trans yürüyüşü
  • Samandere Şelalesi
  • Zor parkur sevenlere
  • 1450 metrelik zirve
  • Orta üstü dereceli parkur
  • Uludağ ve Kapıorman manzaraları
Program

NOT: Bu turumuzdaki parkurlar trans yürüyüşüdür. Yani bir noktada yürüyüşe başlanıp başka bir noktada bitirilir. Geri dönüş, parkuru yarıda bırakma, burada ben dinleneyim beni dönüşte alın yok. :)  

1. Gün : İSTANBUL, ABANT GÖLÜ, ABANT-SAMANDERE TRANS YÜRÜYÜŞÜ

İstanbul‘dan ayrıldıktan sonra saat 10:30 civarında Abant Gölü’ne varıyoruz. Gölle hiç ilgilenmeden direkt olarak Abant Gölü‘nün sağında bulunan tepeye tırmanıyoruz. Yarım saatlik çok zor olmayan bir çıkıştan sonra alan düzleşiyor. Burası arkada Abant Gölü’nü göreceğimiz nokta.

Gölü fotoğrafladıktan sonra yürüyüşümüze patikadan devam ediyoruz. Bundan sonra çok fazla yokuş çıkmayacağız. Bu kısım  bu parkurun belirsiz kısmı. Bu tur defalarca yapıldı ama genelde hep farklı yolları takip ettik. Çünkü belli bir patika yok ve pusula yardımıyla kuzeye giderek yolumuzu buluyoruz. Bazen dik yerlerden iniyoruz ama belli bir yol olmadığı için yürüyüş oldukça keyifli. Uygun bir yerde öğle yemeği yendikten sonra yürüyüş devam ediyor. Yürüyüşün 2. bölümü 2,5 saat kadar sürüyor.

Daha sonra yürüyüşün 3. bölümünü oluşturan toprak bir yola çıkıyoruz. Bu andan itibaren yol takip ediliyor. Hedefimiz Samandere Şelalesi, bazen yoldan çıkıp yanda akan derede de yürüdüğümüz oluyor. 1,5 saatlik 3. bölümün sonunda sizi, Orman Bakanlığı’nca, ’Tabiat Anıtı’ ilan edilmiş olan muhteşem Samandere Şelalesi ve sıcak köy kahvesindeki demli çay bekliyor. Bu yürüyüşün diğerlerinden bir farkı da, parkur boyunca ne bir eve ne de bir insana rastlama şansınız yok. Ama mevsime göre toprak yol kısmından yanımızdan yolcu taşıyan bir minibüs geçebilir. Çay molasından sonra Bolu’ya geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: KILIÇKAYA YÜRÜYÜŞÜ, İSTANBUL

Kahvaltının ardından eşyalarımızı toplayıp otelden ayrılıyoruz. Saat 11.00 civarında Doğancıl Köyü’ne varıyoruz. Doğancıl Köyü 1000 metre yükseklikte. Burada Eski Camii’nin arkasından başlayan patikayı takip ederek Soğucak Yaylası’na çıkılıyor. Sol tarafımızda yükselen Kılıçkaya tüm ihtişamı ile bize eşlik ediyor. Burada yenen öğle yemeğinden sonra orman içi parkura giriliyor ve köye dönülüyor. Toplam yürüyüş 4 saat civarında sürüyor. Karda uzun yürüyüşler yapmak isteyenler için ideal bir parkur. Görsel olarak da hayli tatmin edici. Araca bindikten sonra Taraklı’da yöresel alışveriş ve çay molası veriyoruz. Ardından İstanbul’a hareket. Saat 20.00 civarında İstanbul’dayız.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 495 TL
Nakit indirimli : 495 TL
Single Farkı : 125 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
03 Mar'18 - 04 Mar'18
(son +7 kişi)
17 Mar'18 - 18 Mar'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu