Tur Kodu
Sakura Zamanı Japonya
kolay
kültür
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti
Program

1. Gün 04 Nisan 2015 Cumartesi: İSTANBUL – TOKYO
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 15.00’de buluşuyoruz. Uçuş işlemlerinin ardından saat 17.10’de Türk Hava Yolları’na ait TK 50 sefer sayılı uçakla Tokyo’ya hareket ediyoruz.

2. Gün 05 Nisan 2015 Pazar: TOKYO
Havada geçecek yaklaşık 11 saatlik yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 10.10’da Tokyo’ya varacağız. Varışımıza istinaden özel transfer aracımız ile öğle yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından turumuza başlıyoruz.Bugün İmparator Meiji’ye adanmış, Tokyo’nun en önemli tapınaklarından olan Meiji Tapınağı ve 200 mt’den fazla yüksekliği ile Metropolitan Binası, geleneksel ahşap evler, İhtişamlı İmparatorluk Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında şehrin en popüler mahallelerinden biri olan Shinjuku Bölgesinde yürüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme.  Akşam yemeğimiz ve konaklama Tokyo’da  otelimizde.

3. Gün 06 Nisan 2015 Pazartesi: TOKYO
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak öğle yemeğimizi de alacağımız ve tam gün sürecek Tokyo şehir turumuzun ikinci kısmını gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve içinde yer alan Sensoji Tapınağını geziyoruz. Sonrasında Tokyo’nun en kalabalık bölgesi ve alışveriş merkezlerinin, kafe ve restoranların bulunduğu Ginza’yı dolaşıyor ve Sky Tree’de  panoramik olarak fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Turumuzun devamında okyanusa akan Sumida’da nehir turuna çıkarak şehre farklı bir açıdan bakacağız. Tekne turumuzdan sonra lokal restoranda akşam yemeğimizi almak için hareket ediyoruz. Yemekten sonra otelimize döneceğiz. Konaklama Tokyo’da otelimizde.

4. Gün 07 Nisan 2015 Salı: TOKYO – FUJİ DAĞI – HAKONE – KYOTO
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaparak ayrılıyoruz. 2 saat sürecek keyifli bir yolculukla, eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye vararak öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Sırada Ashi Gölü’nde bir tekne gezisi ve 3000 yıl önce Hakone Dağı’nın son püskürmesinde oluşan ve şuanda kükürtlü dumanı, kaplıcaları ve sıcak nehirleriyle ünlü Owakudani Krateri var. Bu doğa harikası coğrafyada fotoğraf ve dinlenme için serbest zamanın ardından  Odawara’ya geçerek, Kyoto’ya gitmek üzere hızlı trene bineceğiz. 2 saat sürecek tren yolculuğumuzun ardından Kyoto’dayız.  Otelimize yerleşmenin ardından akşam yemeğimiz ve konaklama Kyoto’da otelimizde.

5. Gün 08 Nisan 2015 Çarşamba: KYOTO
Sabah kahvaltımızın ardından Kyoto şehir turumuza başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri. Öğle yemeğimizi de alacağımız şehir turumuzda, altında akan suyun kutsal olduğuna inanılanKiyomizu Tapınağı’nı, İç içe geçmiş bir kale, saray ve etraflarını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi kompleksi, Zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağıve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, içinde büyüleyici bir Zen Bahçesi bulunan Ryoanji Tapınağı’nı gezeceğiz. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da bulacağız. Daha sonra dinlenmek için otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği için restoranımıza gidiyoruz yemekten önce geyşaların bulunduğu Gion Bölgesi’nde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Akşam yemeğimizden sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama Kyoto’da otelimizde.

6. Gün 09 Nisan 2015 Perşembe: KYOTO – NARA – HIROŞİMA – OSAKA
Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından Japonya’nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan 1 saat mesafedeki Nara’ya gideceğiz. Nara Büyük Budası’nın bulunduğu Todaiji Tapınağı’nı, Kasuga Taisha Mabedini göredükten sonra Büyük Buda’yı içinde barındıran ve dünyanın en büyük ahşap yapısı olduğu söylenen Daibutsuden’i gezeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Nara Park gezimizin ardından Osaka’ya hareket ediyoruz.. Varışımıza istinaden otelimize transfer oluyoruz. Dinlenme ve yerleşmemizin ardından akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.  Konaklama Osaka’da otelimizde.

7. Gün 10 Nisan 2015 Cuma: OSAKA – HIROŞIMA – MIYAJIMA – OSAKA
Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından, Hızlı Tren ile Hiroşima’ya hareket ediyoruz. kutsal kabul edilen ve ceylanların serbest dolaştığı Miyajima Adasına hareket. Feribot ile ulaşılan Miyajima‘da, UNESCO Dünya Kültür Mirası olan meşhur Itsukushima Shinto Mabedi ve Japonya’nın en güzel üç manzarasından biri olarak bilinen denizin ortasından yükselen büyük kırmızı kapı “Torii” ( Yüzen Tapınak ) bulunmakta. Miyajima Adası gezisinden sonra, öğle yemeği için Hiroşima’ya dönüş. Ardından, Hiroşima şehir turu için hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası ilan edilen Barış Anıtı Parkı Müzesi’ni ziyaret. Park, 6 Ağustos 1945’te nükleer bomba atılan ilk kent olan Hiroşima’ya adanmış. Geziden sonra tren istasyonuna transfer.‘Shinkansen’ adlı süper hızlı tren ile Hiroşima’dan 330 km. uzaklıktaki Osaka’ya hareket. Dünyanın ilk hızlı treni olan kurşun tren 2 saat 30 dakika süren keyifli bir yolculuktan sonra Japonya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Osaka’ya varış, otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Osaka’da otelimizde.

8. Gün 11 Nisan 2015 Cumartesi: OSAKA – İSTANBUL
Kahvaltıdan sonra otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştirip, bugünkü turumuzda Japonya’nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden olan Osaka şehrini yakından keşfetmek yer alıyor. Şehir turumuza 17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi ve iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni ile başlayacağız. Ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Turumuzun devamında bu modern mega kentin tadını çıkartmak ve alışveriş için Shinsaibashi serbest zaman. Serbest zamanımızın ardından rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer olacak ve Türk Hava Yolları’na ait TK 047 sefer sayılı uçakla 22.30’da İstanbul’a hareket edeceğiz.

9. Gün 12 Nisan Pazar 2015 Istanbul
Varışımız yerel saat ile 05.35’te. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 3375 €
Nakit indirimli : 3175 €
Single Farkı : 600 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Tokyo 4* Prince Hotel vb. -

http://www.princehotels.com/en/tokyo/

Kyoto 4* Rihga Royal Hotel vb.

http://www.rihga.com/kyoto/index.html

Osaka 4* Hotel Monterey La Soeur vb.

http://www.hotelmonterey.co.jp/en/htl/lasoeur_osaka/index.html

 
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Yemekler
Bukla Notu