Tur Kodu
Portakal Çiçeği Festivali
Adana, Mersin, Tarsus, Gaziantep
fotoğraf
gurme
kolay
kültür
yürüyüş
Tur Özeti

Baharın gelişiyle binbir güzellik sunar Çukurova… Yeşillenir, çiçeklenir heryer; Toroslardan gürül gürül gelir Seyhan ile Ceyhan… En güzeli de Portakal çiçekleri arasında tüm bu güzellikleri yaşamaktır. Tam bu sebeple düşüyoruz yollara. Tarihi, Mutfağı ve Folkloru ile Çukurova yada Kilikya bölgesinin tadını çıkartmaya, Portakal Çiçeği kokularının içinde tabiki…

Program

1. Gün : ADANA, PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

Sabah Sabiha Gökçen Havalimanından kalkan uçağımıza binerek Adana uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Adana’da bizleri bekleyen aracımız ile buluşuyor ve gezimize başlıyoruz. İlk olarak sabah kahvaltımızı alacağız. Sonrasında Sabancı Camii ile gezimize başlıyoruz. Ardından Atatürk Evi, Taş Köprü, Büyük Saat, Ulu Camii, Ramazanoğlu Konağı gezilerimizin ardından çarşıda bir süre serbest zaman veriyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Adana Kebabı denince gerçekte ne kastedildiğini anlamak için mühim bir imtihan olacak bizler için. Yemek sonrasında yavaş yavaş festival programımız başlayacak. Dans Grupları, pandomimciler, sokak müzisyenlerini izleyebileceğimiz festival etkinlikleri için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otele yerleşiyoruz ve akşam yemeği için tekrar buluşuyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : ADANA, MERSİN, TARSUS

Sabah kahvaltısının ardından Mersin’e gidiyoruz. İtalyan Katolik Katedrali, Atatürk Evi,  Ulu Cami ve Yat Limanı  gezilerimizi yapıyoruz. Ardından Adana’ya doğru dönerken yol üzerinde Tarsus gezimize başlıyoruz. Hazreti Danyal Mezarı, Kleopatra Kapısı, Ulu Camii, Lokman Hekim Makamı, Roma Yolu, St. Paul Kuyusu, Tarsus Sokakları, Kırk Kaşık Bedesteni gezilerimizi yaparak; 8.000 yıllık Tarsus’a da hak ettiği zamanı ayıracağız. Burada taş ve ahşap karışımı Osmanlı Evleri’ni tanıdıktan sonra diğer yapıtları gezeceğiz.  Daha sonra dinlenmek ve çaylarımızı yudumlamak üzere doğal güzellikler abidesi Tarsus Şelalesi’ne gideceğiz. Günümüzün bu dingin noktasında şanslıysak Bicibici yeme imkanı da bulabiliriz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : VARDA KANYONU&KÖPRÜSÜ, GAZİANTEP, ZEUGMA, DÖNÜŞ 

Sabah kahvaltısının ardından Varda Kanyonu ve Varda Köprüsünü görmek üzere yola koyuluyoruz. Skyfall fiminde James Bond’un atladığı meşhur Varda Köprüsü’nü göreceğiz. Sonrasında yola koyularak Misis’ten geçeceğiz. Eski Adana diye e bilinen bu beldede ki Lokman Hekim Köprüsü’nü fotoğraflayacağız. Bu arada Misis Sıkma’nın tadına bakmadan olmaz. Sonrasında yol üzerinde Yılan Kale, Torak Kale, Osmaniye, Bahçe, Nur Dağı güzergahı ile Gaziantep’e varacağız. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın sonrasında şehir gezimize başlayacağız. Zeugma Mozaik Müzesi, Kale ve Kültür Yolu, Antep Hanları, Bakırcılar Çarşısı gezilerimizi yaparak şehirde bir süre serbest zaman vereceğiz. Sonrasında fıstıklarımızı ve baklavalarımızı alarak havaalanına gideceğiz. Gaziantep – İstanbul uçuşumuzdan sonra bu güzel, lezzetli yolculuğu sonlandırıyoruz. Bir başka BUKLA TUR gezisinde buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 695 TL
Nakit indirimli : 695 TL
Single Farkı : 200 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu