Tur Kodu
Pınar Üstün ile Fırtına Vadisi’nde Yoga Kampı
OMMMMMMMM!
doğa
hiking
orta
piknik
trekking
yoga
Tur Özeti
  • Doğu Karadeniz’in en güzel noktaları
  • Manzarası ile nefes kesen Gito Yaylası
  • Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi
  • Tarihi konaklar, köprüler
  • Rize’nin göz alıcı yaylaları
  • Şelaleler, göller, kaleler ve birbirinden güzel köyler
  • İç içe geçmiş Laz ve Hemşin kültürü
  • Leziz yöresel yemekler
Program

1. Gün : TRABZON, TAR DERESİ, BULUT ŞELALESİ, MAKREVİS 

Sabah Trabzon Havaalanı’nda sizleri karşıladıktan sonra Çamlıhemşin Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3-3.5 saatlik araç yolculuğundan sonra Tar Deresi parkuruna geliyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık kolay bir yürüyüş sonunda şelaleye gelmiş oluyoruz. İsteyenler burada yüzebilir. Burada verdiğimiz moladan sonra geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz ve Makrevis’teki otelimize yerleşiyoruz. Ardından serbest zamanımız başlıyor. Sonrasında yolculuğun ve günün yorgunluğunu atmamıza yardımcı olacak, eklemleri rahatlatan, yumuşak bir Yin Yoga dersi.

Araç: 3 Saat Yürüyüş: 1 saat Zorluk: Kolay

———————————————————————————————————————

2. Gün : GİTO YAYLASI, AMBARLI GÖLLER

Sabah isteyenler güne meyve ve bitki çaylarından oluşan kahvaltıyla başlayabilir; ancak yogadan önce karnınızın boş olmasını tavsiye ediyoruz. Sabah canlandırıcı ve her seviyeye uygun bir Hatha Yoga dersinden sonra kahvaltıya geçiyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından Ambarlı Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Vadisi, Çat, Elevit, Pokut manzaraları eşliğinde yol alırken fotoğraf molası için de duruyoruz. 1.5 saatlik yolculuğun ardından 2400 metre yükseklikteki Ambarlı Yaylası’na varıyoruz. Burası hala yaylacılığın yapıldığı, bozulmamış yaylalardan biri. Yürüyüş parkuru çok zorlu değil, orta seviyede denebilir. Birkaç nokta dışında dik çıkışlar yok. Mola vererek, fotoğraf çekerek yavaş yavaş çıkıyoruz.

Yürüyüş sırasında ilk önce Üç Göller’i göreceğiz. Bunlar Taraklı, Sandıklı ve Kuzu gölleri. Burada yükseklik 2800 metre civarında. Daha sonra yaklaşık 40 dakikalık bir yürüyüşle Balıklı Göl’e varıyoruz. Balıklı Gölü’ün yüksekliği 3.000 metre, içinde de gerçekten balıklar var :) Öğle yemeğimizi burada veya dönüş yolunda uğrayacağımız Mohorcok Gölü’nde yiyeceğiz. Dönüş yolumuz da aynı patikadan olacak. Ambarlı Yaylasında bekleyen aracımıza binip Gito’ya dönüyoruz. Bugün de mi günbatımı tabii ki hava ne zaman açıksa :) Günü kapatırken oteldeki serbest zamanımızdan sonra yine yumuşak ve gevşetici bir Yin Yoga dersi, ardından güzel bir akşam yemeği.

Araç: 3 Saat Yürüyüş: 4 saat Zorluk: Orta

——————————————————————————————————————

3. Gün : POKUT & SAL YAYLALARI

Sabaha yine erkenden Hatha Yoga ile başlıyor ve kahvaltımızın ardından yola çıkıyoruz. Hava durumu ve koşullara göre uygun araçla çıkacağımız Pokut ve Sal defalarca dergilere, belgesellere konu olmuş muhteşem güzellikte iki yayla. Tepe üstüne kurulu bu yaylalardaki tüm evler tamamen ahşap. Bakirliğini korumuş yaylalar vahşi bir ormanla çevrili. Manzara ise doyulmaz. Bir yandan deniz, bir yandan Kaçkar, bulut denizi ve bulutlardan başını çıkarmış dağ adacıkları. Etrafı balta girmemiş bir doğal yaşlı orman ile çevrili olan Pokut‘a doyamayacaksınız. Pokut, bölgedeki en korunmuş yaylalardan biridir ve burada çarpık yapılaşmaya izin verilmez; hatta elektrik kabloları bile yer altındadır.

Sal yaylası ise Pokut’a komşu bir yayla. Önündeki geniş çimenlik alan ve arkasında dizili yayla evleri farklı bir güzellik sunuyor. İki yayla arasında yapacağımız yarım saatlik düz orman içi yürüyüş güne ayrı bir güzellik katacak. Hele Sal’ın üstündeki bankta oturmak ve etrafı seyredip temiz havayı ciğerlere çekmek anlatılmaz yaşanır denen şeylerden. Buraları seveceksiniz :) Ardından aracımızla tekrar Şenyuva Köyü’ne inip otelimize geri dönüyoruz. Akşama yine Yin Yoga, ve harika yemekler.

Araç: 3 Saat Yürüyüş: 2 saat Zorluk: Kolay

———————————————————————————————————————–

4. Gün : PALOVİT ŞELALESİ, ZİL KALE, FIRTINA VADİSİ, DÖNÜŞ

Yoganın hemen ardından kahvaltıya geçiyor, sonrasında otelden ayrılıp aracımıza biniyoruz. Bugünkü gezimizde bölgenin turizme kazandırılmasında en önemli rolü oynayan Fırtına Vadisini gezeceğiz. Ekolojik özellikleri, yaban hayatı, yerel yaşamı ve konakları, tarihi köprüleri, Zil Kale’si ve Palovit Şelalesi ile dolu dolu bir gün bizi bekliyor. Vadiye girdikten sonra ilk durağımız Palovit Şelalesi; 15 metre yükseklikteki şelale belki en yüksek değil ama bölgenin debisi en fazla olan şelalesi. Şelaleye araç ile ulaşılabiliyor, fazla ziyaretçisi olduğu için erkenden gitmekte fayda var. Daha sonra vadiden aşağıya doğru inip Zil Kale’ye (Kale-i Zir) uğruyoruz. Kesin olmasa da 14. yy’a dayanan tarihi ile bölgenin en eski tarihi yapılarından olan kale, yaklaşık 4 sene önce uğradığı restorasyondan sonra fazla yeni görüntüsü ile eskiyi aratsa da görsel olarak hala çekici. Özellikle kalenin üstünden vadi manzarası oldukça etkileyici. Vadi tabanından yükseklik 120 metre. Zil Kale’den ayrıldıktan sonra yerel yaşama dokunmak için Ülkü Köy’e gideceğiz. Tüm grup tarihi Çinçiva Köprüsünde fotoğraf çektirip yöresel yemeklerin en güzel örneklerini tadacağımız, ev yemekleri yiyeceğimiz işletmeye uğruyoruz. Yemekten sonra Trabzon Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Yolda hediyelik eşya için Rize Bezi ve Sürmene Bıçakçısına uğrayıp havaalanında sizleri uğurluyoruz.

Araç: 3 Saat Yürüyüş: – Zorluk: Kolay

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1400 TL
Nakit indirimli : 1400 TL
Single Farkı : 350 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

1. Gün: Makrevis Köyü ya da Ayder Yaylası

2. Gün: Makrevis Köyü ya da Ayder Yaylası

3. Gün: Makrevis Köyü ya da Ayder Yaylası

 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu