Tur Kodu ORTA LİKYA
Likya Yolu Yürüyüşü – (Orta Likya)
GÜNEŞİN ÜLKESİ LİKYA!
doğa
fotoğraf
hiking
kano
kayaking
kültür
orta
yüzme
Tur Özeti
Program

1.Gün : ANTALYA, DEMRE, KAŞ

Sabah Antalya Havalimanı’ndaki buluşmanın ardından  3 saatlik bir yolculuk yaparak bir zamanlar Likya’nın başkentliğini yapmış heybetli kaya mezarlarıyla meşhur Myra Antik Kenti’ne, St Nicholas (Noel Baba) Kilisesi’ne, Andriake Antik Limanı’na ve Batık Kent Kekova’ya ev sahipliği yapan Demre’ye varıyoruz. İlk durağımız Myra kaya mezarları ve tiyatrosu. Likya medeniyetinin sanatsal anlamda ulaştığı boyutu görmek için ideal bir yer. Buradan bütün Hristiyan aleminde azizliği kabul edilen ve aynı zamanda Ortodoksların bir hac yeri sayılan St. Nicholas Kilisesi’ne ziyarette bulunuyoruz. Aslen Pataralı olup Myra’da piskoposluğa kadar yükselen St.Nicholas’ın hikayesini yerinde öğreniyoruz. Ardından Likya Medeniyetleri Müzesi ve Andriake Antik Limanı’na geçiyoruz. Akdeniz’in en iyi korunmuş durumundaki hububat deposu (Granarium) bir müzeye dönüştürülerek arkeologların da yoğun çabasıyla ziyarete açılmıştır. Müze binasının kendisi MS 2. yy’a tarihlenir. Zamanımız olması durumunda Hoyran Köyü’ne çıkıp kısa bir yürüyüş (45dk-1saat) ile nefis bir Kekova manzarası ve doyumsuz bir gün batımıyla günü bitirip Kaş’taki otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : KAŞ, PHELLOS ANTİK KENTİ

Sabah otelimizde kahvaltımızı yapıp, kısa bir araç transferiyle Phellos Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Likya yolu güzergahı üstündeki önemli kentlerden bir tanesi olması yanında 12 km’lik ( yaklaşık 3 saat) Kaş’a iniş rotası en güzel güzergahlardan bir tanesidir. Günümüz adıyla Kaş’ın eski adı Antiphellos’un var olmasının sebebi Phellos’ta yaşayan kralların bir liman kenti olarak Antiphellos’u kurmasıdır. Bu iki yeri birbirine bağlayan 2000 yıllık antik yol hala kullanılmaktadır. Öğle saatlerinde Kaş’a varıp, öğle yemeğimizi yiyoruz. Günün diğer yarısında isteyenler Kaş’ta kalıp buranın tadını çıkartabilir ya da 8 km’lik (yaklaşık 2 saat) Kaş-Limanağzı parkurunu yürüyebilir.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : KAŞ, APOLLONIA, APPERLAI

Bugün kahvaltıdan sonra otelimizden çıkış yapıyoruz ve gece konaklayacağımız Apperlai’ye doğru yola koyuluyoruz. Yarım saatlik bir araç yolculuğuyla Sahilkılınçlı Köyü’ne varıyoruz. Likya dönemi birlik kentlerinden olan Apollonia, köyün tam karşısındaki bir tepede sessiz sedasız, yaşam dolu zamanlarını özler. Kent içinde küçük bir tiyatro, devasa sarnıçlar, bir kilise ve geçmişten seslenen onlarca mezar barındırmakta. Önce burayı keşfedip Likya Yolu’nu takiben yaklaşık 3 saat sürecek olan 10km’lik bir yürüyüşle Apperlai Antik Kenti’ne varıyoruz. 3 saatlik yürüyüşün ardından yine gizli kalmış bir Likya kentine varıyoruz. Karşılaşacağınız manzara Indiana Jones film sahnelerini aratmayacaktır. Aynı zamanda konaklayacağımız yer olan Purple House size bu gezideki en unutulmaz sürprizlerimizden bir tanesi olacaktır.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün : BATIK KENT, KEKOVA, SIMENA, GÖKKAYA

Sabah erken kalkıp kahvaltımızı yapıp toparlanıyoruz. Bugünden sonra kanolarla yolculuğumuza devam edeceğiz. Profesyonel kayak rehberleri eşliğinde Batık Kent ve Kekova bölgesini keşfe çıkıyoruz. 1. derece tarihi ve doğal koruma alanı olan Kekova müthiş güzellikteki denizi, bakir doğası, zengin tarihi ve bol güneşiyle bize tam bir ziyafet sunmakta. Bölgeyi keşfetmenin en iyi yolu olan kanolarımızla harabelere dokunacak kadar yaklaşabileceğiz. 2000 yıl önce gerçekleşen bir depremle sulara gömülen kent ve ada Likya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Gün boyu kanolarda olacağız ancak bir tekne sürekli yanımızda olacağı için bazı malzemelerinizi bu bota koyabilirsiniz. Öğle yemeği molası için Simena’ya (Kaleköy) çıkıyoruz. Yemek sonrası kale ziyareti ve tekrar kanolara biniyoruz. Akşam kamp kuracağımız Gökkaya Koyu’na doğru yola devam ediyoruz. Konaklama çadırlı kamp. Kamp ateşi ve ızgara da cabası.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün : DEMRE, APOLLON TAPINAĞI, DÖNÜŞ

Sabah erkenden kampımızı toplayıp Demre Çayağzı’na doğru gitmek üzere kanolarımıza biniyoruz. Son durağımız Çayağzı Çayı’nın kaynağında kurulu olan Apollon Tapınağı olacaktır. Dere boyu kürek çekip tapınağı ziyaret ediyoruz. Geri dönüp Demre Limanı’nda yolculuğumuzu bitiriyoruz. (4-5 saat). Burada mevcut duşakabinlerde duşumuzu alıp yemeğimizi yiyip Antalya Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz ve bir başka BUKLATUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1800 TL
Nakit indirimli : 1800 TL
Single Farkı : 320 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
21 Nis'18 - 25 Nis'18
(son 3 kişi)
12 May'18 - 16 May'18
(son 7 kişi)
19 May'18 - 23 May'18
(son 2 kişi)
26 May'18 - 30 May'18
(son 7 kişi)
Konaklama

1. Gece: Meltem Pansiyon veya muadili – Kaş

2. Gece: Meltem Pansiyon veya muadili – Kaş

3. Gece: Purple House veya muadili – Apperlai

4. Gece: Çadır kampı – Gökkaya Koyu

 

 

 
Aktivite
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu