Tur Kodu
Orman Oyunları Günü: Belgrad Ormanı Çocuk Pikniği
çocuk
doğa
hiking
kolay
piknik
yürüyüş
Tur Özeti

 Bir orman günü yapmak çok zordur. Hem de kahvaltı sonrası! Çocukları topla. Komşuya haber et. Ayy sıkışmayalım şimdi? Anneyi ikna et. Ayy yoksa şu yandaki parka mı gitsek?? Ha gayret! Sen listeni hallet, biz orman kısmını aldık. Ormanın içinde olmak, yeryüzünden zaman aşırmak gibi bir şey. Çözülmeyenin çözüldüğü görülmüş. Bir kucaklaşma, kavuşma hissi. Çocuklar zaten bizde, oryantiring sporuyla tanışacaklar. Kendilerini ajan gibi hissediyorlarmış. Bir takım yeni icatlarımız da var. Ayda bir Pazar günleri dedik, yemekli orman günü olsun, hemen olsun diye, hemen yolluyoruz. Uzun tatil hissiyatına eş diyorlar, denemeye değer  :)

Program

Anadolu yakası Kozyatağı Carrefour’dan 08:40’da kalkan aracımız
Kadıköy Evlendirme Dairesi 09:00 noktasına uğruyor
Avrupa yakası, 4 Levent, Sarıyer yönü Ziraat Bankası noktasından 09:20’da geçerek Belgrad Ormanı’na varıyor.

Program akışımız çocuklarla birlikte hareket etmek isteyenler için 4 bölümden oluşuyor:

1-     Oryantiring Sporu 10:00

2-     Yemeğimiz (12:00)

3-     Oyunumuz

4-     Salep Zamanı ve oyun sonrası İcat Pazarımız

1 – Oryantiring (Orienteering), harita okuyarak ve pusula kullanarak hedefleri bulma sporudur. İsveç ata sporu olan oryantiring, ülkemizde 1970 yılında yapılmaya başlanmış ve 2006 yılından bu yana Oryantiring Federasyonu aracılığıyla merak eden 5-85 yaş arası herkese açıktır. Ülkemizin hiçbir tur programında göremeyeceğimiz yerlerinde (!) hedef ararken, bu sporun kendisine hayran kalmamak mümkün değil :)

2- Yemeğimiz, yerel mutfak özeniyle hazırlanacak olup Kış çorbamız, Halep usulü Kısırımız, çavdarlı ekmeğimiz ve közlenmiş sebzelerle hazırlanan gözleme, çaylar ve özel salebimizden oluşmaktadır. (İsteyenlerle birlikte hazırlıyoruz.)

3 – Oyunumuz, tam bir İcat Pazar Alanı! Birkaç oyun ve kurgudan oluşacak. İlk oyunda malzemeler topluyoruz. Diğer oyunda canlandıranları izliyoruz. Son oyun, ritim duygusunu canlandıracak. Bakarak tekrarlıyoruz. Başlamadan hemen önce, ikili üçlü gruplar oluşturmak heyecanı artıracaktır :)

 
Fiyat
Tur fiyatı : 150 TL
Nakit indirimli : 150 TL
Single Farkı : 0 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Yanında Getir
Bukla Notu