Tur Kodu
Orhaneli & Oylat Şelaleleri
doğa
hiking
orta
trekking
Tur Özeti
  • Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı
  • Oylat Şelaleleri
  • 3 milyon yaşındaki Oylat Mağarası
  • Dağgüney, Serçeler ve Deliballı Köyleri
  • Kanyon ve orman içi yürüyüş
Program

1. Gün : ORHANELİ, SADAĞI KANYONU, BURSA

İstanbul‘dan yola çıktıktan sonra feribotla karşıya geçiyoruz. Sabah ikramlarınız feribotta dağıtılıyor. Karşı kıyıya geçtikten sonra Orhaneli’ye doğru yola devam ediyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra ilk olarak yol üstündeki Serçeler Köyü’ne uğrayıp köyde kısa bir gezinti yapıyoruz. Köyden ayrıldıktan sonra Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı’na geçiyoruz. Yürüyüşümüz burada başlıyor. Yürüyüş boyunca yer yer yüksek ağaçlar ve kayalıklar bize eşlik ediyor. Parkur boyunca meşe, çınar ağaçları hatta dere kenarlarında Karadeniz Bölgesi’nde görülen kızıl ağaçlardan görebileceğiz. 2 saatlik yürüyüşü tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Dağgüney ve Deliballılar Köyü’ne uğruyoruz. Köy ziyaretlerinden sonra Bursa’ya geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : OYLAT ŞELALELERİ, DÖNÜŞ

Sabah oteldeki kahvaltının ardından eşyalarımızı alarak otelimizden ayrılıyoruz ve Oylat’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Oylat’ın bir çok şelaleyle süslü vadilerine giriş yapıyoruz. Yürüyüşümüz esnasında vadilerin aralarında gizlenmiş şelaleler bize güzel sürprizler yapacak. Orman içi güzergah üzerinde irili ufaklı bir çok şelale bulunmaktadır. Yürüyüşümüzün ardından yaklaşık 3 milyon yaşındaki Oylat Mağarası’na uğruyoruz. Toplam uzunluğu yaklaşık 750m, yüksekliği ise yer yer 93m’ye kadar çıkan mağaranın bir çok solunum yolu rahatsızlığına iyi geldiği biliniyor. Mağara ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Oylat köy pazarlarına uğrayıp bölgedeki köylerde yetişen/yetiştirilen doğal organik ürünlerden alma fırsatı buluyoruz. İnegöl’e 5km mesafede olan Ortaköy Kervansarayı son ziyaret noktamız oluyor. Kervansaraydan ayrıldıktan sonra dönüşe geçiyoruz ve bir başka BUKLATUR gezisinde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 525 TL
Nakit indirimli : 525 TL
Single Farkı : 125 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
10 Mar'18 - 11 Mar'18
(son +7 kişi)
24 Mar'18 - 25 Mar'18
(son +7 kişi)
07 Nis'18 - 08 Nis'18
(son +7 kişi)
21 Nis'18 - 22 Nis'18
(son +7 kişi)
28 Nis'18 - 29 Nis'18
(son +7 kişi)
05 May'18 - 06 May'18
(son +7 kişi)
26 May'18 - 27 May'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu